Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēka rīko dzejnieka atceres pasākumu

Mālupes pamatskolas sporta angārā 8.oktobrī bija Ojāra Vācieša 70.dzimšanas dienai veltīts pasākums.

Mālupes pamatskolas sporta angārā 8.oktobrī bija Ojāra Vācieša 70.dzimšanas dienai veltīts pasākums.
Uz to ieradās dzejnieka memoriālā muzeja direktore Ieva Ķīse, kuras vecāku dzimtā puse ir Maliena.
"Publikācijas preses izdevumos un grāmatas par Ojāru Vācieti ir lasītas, tāpēc gribējās atrast kaut ko citu. Arī apkārtējo pagastu - Malienas un Liepnas skolu audzēkņi ir iepriecināti, ka mūsu aicinājumam atsaucās muzeja direktore. Parasti ar muzeja materiāliem nekur nebrauc, bet šoreiz viņa atveda videomateriālus un Ojāra Vācieša runātās dzejas ierakstus, kas ļāva labāk uztvert un izprast viņu," stāsta Mālupes pagasta bibliotekāre Anita Gusta.
Videoierakstā varēja redzēt Ojāru Vācieti pirms viņa
50 gadu jubilejas. Materiāls filmēts viņa dzīvoklī. Mālupes pamatskolas audzēkņi bija sagatavojuši montāžu, izmantojot viņa darbu "Astoņi kustoņi" un dziesmu tekstus.
I.Ķīse atzina, ka viņi ar to varētu iepriecināt arī dzejnieka memoriālā muzeja apmeklētājus. "Ieva Ķīse atcerējās tikšanos ar Ojāru Vācieti, izjusti runāja viņa dzeju un stāstīja par muzeja ekspozīciju. Lielākā daļa klausītāju bija 5. līdz 9.klašu skolēni, bet ārkārtīga uzmanība liecināja, ka viņiem redzētais un dzirdētais radīja emocionālu pārdzīvojumu," secina A.Gusta.
Mālupes pamatskolas latviešu valodas skolotāja Irēna Andranova pastāstīja, ka noslēdzies skolēnu dzejoļu konkurss. Visu triju skolu bērni bija aicināti zīmēt par Ojāra Vācieša darbu tēmām, bet sporta angārā bija skatāmi tikai Mālupes skolēnu darbi.
Skatītāji uzsver, ka tos vajadzētu izlikt apskatei arī citur, lai zīmējumi priecētu pēc iespējas vairāk cilvēku.

Citu datumu laikraksti

  • Iedzīvotājus neapmierina dabas lieguma ierobežojumi

    Veclaicenes pagastā Latvijas dabas fonda pārstāvji tikās un diskutēja ar iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas dabas lieguma Korneti - Peļļi...

  • Policija informē

    Apzog lauku mājas. Alsviķu pagastā naktī uz 7.oktobri uzlauzta māja, nozagtas dažādas mantas un pase.Apzog lauku mājas Alsviķu pagastā naktī uz...

  • Reģistrēti dzimušie septembrī

    Alūksnes pilsētā - Edgars Voroņins, Laura Zitāne, Margita Lancmane, Ričards Tarantenkovs, Daniela Dantiņa, Reinis Liepiņš, Emīls Nils Hamanis, Alise...