Bibliotēkas bērnu telpā grāmatas lasīs, sēžot uz bērza bluķīšiem

Veclaicenes bibliotēkā bērniem nesen ir iekārtota telpa ar savdabīgu interjeru, kuras tapšanā daudz palīdzējuši veclaicenieši.

Veclaicenes bibliotēkā bērniem nesen ir iekārtota telpa ar savdabīgu interjeru, kuras tapšanā daudz palīdzējuši veclaicenieši.
"Katru gadu veicu aptauju, kas bērnus neapmierina bibliotēkas darbā. Atbildēs minēts, ka vajadzētu vairāk jaunu grāmatu, datoru un paplašināt bibliotēkas telpas. Šogad septembrī vienu ieceri īstenojām - paplašinājām telpas," stāsta Veclaicenes bibliotēkas vadītāja Maiga Pilsētniece.
Viņa uzsver, ka blakus bibliotēkai ir iekārtota vēl viena telpa apmēram 14 kvadrātmetru platībā. Tajā M.Pilsētniece ir izvietojusi visu bibliotēkas fondu, kas domāts bērniem. "Līdz šim bērni vairāk aplūkoja tos bibliotēkas plauktus, kuros izvietotas jaunākās grāmatas. Pie bērnu grāmatu plauktiem bibliotēkas izkārtojuma dēļ bija grūti piekļūt. Tagad jaunākajiem lasītājiem viss ir ērti pieejams," priecājas M.Pilsētniece.
Viņa norāda, ka lielu atbalstu telpas iekārtošanā sniedza Līga Pjuse un viņas dēli Raivis un Rinalds. Viņi palīdzēja ne tikai iekārtot, bet arī sarūpēja bērza bluķīšus, ko jaunākie bibliotēkas apmeklētāji izmantos kā krēslus.
"Pašvaldībai nav lieku līdzekļu inventāra iegādei, tāpēc nolēmām izveidot ko interesantu. Savukārt galdiņu no dabas materiāliem izgatavoja 8.klases skolnieks Jānis Tūcis. Telpu rotā Kristīnes Rences tamborētie tauriņi. Bibliotēkas čaklā lasītāja Vija Reimane bibliotēkai uzdāvināja lielu stikla vāzi. Atliek cerēt, ka bērniem tagad būs lielāka interese apmeklēt bibliotēku," klāsta M.Pilsētniece.
Viņa atzīst, ka jaunās telpas atklāšanas svētkus nerīkoja. "Katram bērnam, kas pirmo reizi šajā telpā iegāja, bija jānoskaita kāds dzejolis, jo septembris ir Dzejas dienu mēnesis. Visvairāk skanēja Ojāra Vācieša dzeja," saka M.Pilsētniece.
Rudenī bibliotēkā ir skatāmas grāmatu izstādes. Pašlaik apskatāmas izstādes "Kurš būs tavs dzejnieks?", "Neaizmirsti sēņu grozu!" un "Pagatavo un nogaršo šos salātus!". Katru rudeni Veclaicenē iekārto rudens ziedu izstādi. Šoreiz tajā piedalījās 17 dalībnieces.
Līga Rubene bija izveidojusi savdabīgu ziedu kārtojumu. Savukārt Dzidra Rence no sava plašā ziedu dārza bija atnesusi mangoldu - "lepno lapaini", kas ir "brālis" bietēm.

Citu datumu laikraksti

 • Rajonā šogad izvietos 14 ceļa zīmes

  Tūrisma attīstības valsts aģentūra šogad uzsākusi īstenot projektu “Vienotas tūrisma informācijas ceļa zīmju sistēmas izveide”, kuram beidzies...

 • Rajonā būvniecības pārkāpumu ir maz

  Par patvaļīgu būvniecību vai tās renovāciju bez akceptēta projekta vai būvatļaujas, juridiskas personas varēs sodīt ar naudas sodu no 200 līdz 3000...

 • Uz semināru aicina sociālos darbiniekus

  Jaunalūksnes pagasta “Paideros” 23. un 24.septembrī notiek seminārs par cilvēku tirdzniecības problēmu, tajā aicināti piedalīties Alūksnes, Gulbenes...

 • Ikviens grib ievākt rudens ražu

  Rudenī lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ievāc darba augļus. Šogad dāsns rudens būs ne tikai zemniekiem, bet arī jaunajām māmiņām, skolotājiem un...

 • Ko tu zini par Kārli Skalbi?

  Rīgas Latviešu biedrība kopā ar Latvijas Rakstnieku savienību iecerējusi 7.novembrī plašā kultūras programmā “Gaismu sauca” atzīmēt Kārļa Skalbes...

 • Saņem novērtējumu par pagasta kultūrvidi

  Pagājušajā piektdienā Gulbenes rajona Lejasciema pagasta kultūras namā reizē ar vēl sešām pašvaldībām sumināja arī Trapenes pagastu.Pagājušajā...