Bibliotēku sistēmas izveide paplašinās lasītāju iespējas

Latvijā gatavojas vairāk nekā 2000 publiskās bibliotēkas iekļaut vienotā sistēmā, lai visattālākajā pagastā būtu iespējas saņemt tādu pašu informācijas apjomu kā galvaspilsētas bibliotēku apmeklētājiem.

Latvijā gatavojas vairāk nekā 2000 publiskās bibliotēkas iekļaut vienotā sistēmā, lai visattālākajā pagastā būtu iespējas saņemt tādu pašu informācijas apjomu kā galvaspilsētas bibliotēku apmeklētājiem. Tās izveidē iekļausies 22 Alūksnes rajona bibliotēkas.
Rajona galvenās bibliotēkas funkcijas ir gatava uzņemties Alūksnes pilsētas bibliotēka. Tās direktore Iveta Ozoliņa atceras, ka astoņdesmitajos gados rajonā jau bija izveidota vienota sistēma. Pēc desmit gadiem tā darbību pārtrauca, tomēr pilsētas bibliotēka saglabāja saikni un turpināja veikt metodisko darbu, kā arī apkopoja statistikas datus un izdarīja pasūtījumus starpbibliotēku abonementā.
"Lielākais ieguvums no bibliotēku sistēmas nostiprināšanas būs tas, ka krietni palielināsies lasītāju iespējas, jo rajonā izveidos kopīgu grāmatu iegādes un apmaiņas mehānismu. Šobrīd vairums pašvaldību grāmatu iegādei iedala 10 līdz 20 latus mēnesī. Vienas grāmatas cena ir divi trīs lati, tāpēc nav pareizi, ka katra bibliotēka cenšas iepirkt visu, ko pieprasa lasītāji. Vienota grāmatu iegāde ļaus panākt, ka rajonā iepirks vairāk dažādu grāmatu. Attīstot apmaiņas sistēmu, tās ceļos no bibliotēkas uz bibliotēku, un katru izlasīs vairāk cilvēku," atzīst I.Ozoliņa.
Koordinētas bibliotēku sistēmas izveide valstī ir nepieciešama, jo neviena pašvaldība nav tik bagāta, lai finansētu visas nepieciešamās literatūras iegādi.
Kultūras ministrijas Bibliotēku nodaļas vadītājs Jānis Turlajs skaidro, ka kopējas sistēmas priekšrocība būs elektroniskais kopkatalogs. Tas ļaus iegūt informāciju par katras sistēmā iesaistītās bibliotēkas fondiem un pasūtīt grāmatas no tiem.
Kopkataloga izveidei ir nepieciešami datori ar interneta pieslēgumu, skeneri, printeri un cita biroja tehnika katrā bibliotēkā.
Alūksnes rajona galvenās bibliotēkas sakārtošanai atbilstoši prasībām pilsētas domei un rajona padomei jāatrod 6000 līdz 7000 latu finansējums, kas nākamgad izlietojams bibliotēku darba koordinatora un datorsistēmas administratora darba apmaksai, kā arī metodisku un izglītojošu pasākumu organizēšanai.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...