Biedrības nodaļa atzīmē gada jubileju

Janvāra nogalē apritēs gads, kopš Alūksnē darbojas Latvijas Astmas un alerģijas biedrības nodaļa, ko vada Vija Švolmane.

Janvāra nogalē apritēs gads, kopš Alūksnē darbojas Latvijas Astmas un alerģijas biedrības nodaļa, ko vada Vija Švolmane.
"Ideja par šādas nodaļas izveidošanu radās Alūksnes rajona padomes speciālistei Vijai Vārtukapteinei. Sākums ir labs, no pašu aktivitātes atkarīgs, kā tā darbosies turpmāk," laikrakstam stāsta Vija Švolmane.
Viņa ir gandarīta, ka Alūksnes poliklīnikā astmas slimniekiem ir biedrības sarūpēts inhalācijas aparāts.
"Cilvēkiem, kam ir šādas problēmas, vajadzētu pašiem izrādīt lielāku aktivitāti. Ja ir ģimenes ārsta nosūtījums, tad var doties pie ārstes Dagnijas Ģērmanes uz poliklīniku un izmantot šo aparātu, līdzi ņemot nepieciešamos medikamentus. Pērn to ir izmantojuši maz, lai gan šāda iespēja ir arī tiem, kas nav nodaļas biedri," skaidro V.Švolmane.
Pagājušajā gadā nodaļa saņēmusi atbalstu no Alūksnes rajona padomes, tāpēc bija iespēja piedalīties Pasaules Astmas dienai veltītajos pasākumos Rīgā.
"To laikā vāca parakstus, lai astmas slimnieki varētu saņemt nepieciešamos medikamentus ar deviņdesmit procentu atlaidi," apgalvo nodaļas vadītāja. Biedrības rīkotā brauciena laikā vasarā uz Ventspili iegūta vērtīga pieredze, kā biedrība varētu darboties turpmāk. To nodaļas biedri apsvēruši arī kopīgā pasākumā gada nogalē.
Šobrīd Alūksnes nodaļā ir 15 biedru, kas slimo ar astmu vai kuriem ir alerģijas problēmas. V.Švolmane uzteic nodaļas kasieri Baibu Šokuru un cer, ka šogad arī citi astmas slimnieki aktīvāk iesaistīsies nodaļas darbā. "Galvenais ir sanākt kopā tiem, kuriem ir līdzīgas problēmas, un izglītoties. Daudz ir izrādījuši interesi par nodaļas darbu," secina V.Švolmane.
Pērn radusies ideja izglītot rajona sporta skolotājus un skolu mediķus par astmas slimību un tās radītajām problēmām. "Šo ideju atbalsta rajona Izglītības pārvalde, tāpēc 16.februārī Alūksnē notiks lekcija, kuru vadīs speciāliste no Rīgas," stāsta V.Švolmane. Viņa atklāj, ka nodaļā radusies diskusija - ārstniecības iestādēs nereti neievēro astmas slimnieku problēmas. "Uzņemot slimnīcā, šādi slimnieki nevar ilgstoši gaidīt rindā, jo tas var apdraudēt viņu dzīvību. Visa sabiedrība ir jāizglīto par astmu," apgalvo V.Švolmane.
Viņa cer, ka izdosies piedalīties arī kopīgā projektā ar Latvijas Multiplās sklerozes biedrības Alūksnes nodaļu, lai palīdzētu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. 24.janvārī Alūksnē, administratīvās ēkas zālē, notiks seminārs, kurā arī astmas slimnieki aicināti izteikt savas domas par nepieciešamo pašvaldības atbalstu.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...