Biļetes autobusos kļūs dārgākas

Degvielas cenu kāpums rada bažas pasažieru autopārvadātājiem, jo apmēram 40 procenti autopārvadājumu izmaksu tiek tērēti degvielas iegādei. Paredzams, ka biļetes autobusos kļūs vēl dārgākas arī Alūksnes rajonā.

Degvielas cenu kāpums rada bažas pasažieru autopārvadātājiem, jo apmēram 40 procenti autopārvadājumu izmaksu tiek tērēti degvielas iegādei. Paredzams, ka biļetes autobusos kļūs vēl dārgākas arī Alūksnes rajonā.
"Izvērtēsim, kāda būs situācija. Iespējams, ka ar 1.jūniju biļešu cenas tiks paaugstinātas par astoņiem līdz divpadsmit procentiem," stāsta SIA "TU Vidlatauto" direktors Edvīns Strickis.
Viņš apstiprina, ka valstij vajadzētu palielināt piešķirto dotāciju apjomu autopārvadātājiem, taču ir gluži otrādi - gada sākumā tā samazinājusies par pāris tūkstošiem latu. "Citas izejas nav - ja valsts dotācijas nepalielina, tad nākas paaugstināt biļešu cenas," norāda E.Strickis.
Direktors skaidro, ka uzņēmums biļešu cenas jau paaugstinājis gada sākumā par 20 procentiem gan rajona, gan tālsatiksmes maršrutos, jo degvielas cena gada laikā pakāpeniski palielinājusies. Pirms tam SIA "TU Vidlatauto" biļešu cenas nebija paaugstinājis kopš deviņdesmito gadu sākuma.
Patlaban degvielas litra iegāde uzņēmumam izmaksā 52 santīmus. Diemžēl lielākā daļa reisu nav rentabli. "Tehnika noveco, arī tā vajadzīga jauna. Pasažieriem patīk, ja var pārvietoties ar ērtu un komfortablu transportu," spriež E.Strickis. Šogad uzņēmums iegādājies jaunu autobusu "Setra". "Ja katru gadu varējām iegādāties piecus, sešus autobusus, tad tagad - tikai vienu, divus vai nevienu," atklāj direktors. Uzņēmumā ir vairāk nekā 30 transporta vienību.
E.Strickis norāda, ka šobrīd uzņēmumam ir grūti attīstīties, jo situācija autopārvadājumu jomā ir sarežģīta. Gada pirmajos trīs mēnešos SIA "TU Vidlatauto" bija 14 000 latu lieli zaudējumi.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem epilepsiju iespējams izārstēt

    Kopš jūnija Rīgā darbojas pirmais bezmaksas konsultatīvais epilepsijas kabinets, kas pēc Latvijas epilepsijas slimnieku asociācijas iniciatīvas...

  • Gatavos priekšlikumus

    Pamatojoties uz Vides ministrijas informāciju par iespējām uzsākt ūdenssaimniecības infrastruktūras projektu, Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē...

  • Atsakās no pirmpirkuma tiesībām

    Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē deputāti nolēma atteikties no pirmpirkuma tiesību izmantošanas piecos gadījumos.Alūksnes pilsētas domes aprīļa...