Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biškopji spriedīs par nozares attīstību

Alūksnes rajona biškopji 12.februārī tiksies seminārā. Biškopības biedrības Alūksnes nodaļas vadītāja Lauma Lāce informēs par iespēju iestāties Biškopju kooperatīvā, medus fasēšanu un realizāciju.

Alūksnes rajona biškopji 12.februārī tiksies seminārā. Biškopības biedrības Alūksnes nodaļas vadītāja Lauma Lāce informēs par iespēju iestāties Biškopju kooperatīvā, medus fasēšanu un realizāciju.
"Rajonā ir apmēram 1000 bišu saimes un daudz to īpašnieku, bet Biškopības biedrībā iestājušies tikai astoņi. Viņiem ir iespēja saņemt etiķetes medus produkcijas realizācijai. Paredzams, ka drīzumā varēs pārdot tikai marķētu medu. Ir doma, ka varētu kooperēties un iekārtot produkcijas fasētavu. Biškope Sarmīte Brīdaka savās mājās Alsviķu pagastā vēlētos izveidot fasētavu atbilstoši prasībām, ja to izmantotu arī citi biškopji," stāsta L.Lāce.
Annas pagasta biškopis Jānis Strakša šaubās, vai stāties Biškopju kooperatīvā. Viņš atzīst, ka biškopjiem ir nepieciešams apvienoties. Tomēr nevēlas, ka kooperatīvā iesaistās pārstrādātāji, kas "varētu diktēt savus noteikumus".
J.Strakša pērn realizējis apmēram tonnu medus. "Gandzīz visa produkcija ir pārdota, turklāt tagad pieprasījums ir niecīgs," viņš akcentē. Zemnieku uztrauc mainīgie laika apstākļi un krasās temperatūras svārstības, kas nelabvēlīgi ietekmē bišu ziemošanu. Bites intensīvāk patērē barību, tāpēc līdz marta vidum tās var nepietikt. "Februāra vidū bites sāk rosīties un pēc mēneša izlido," norāda J.Strakša.
Paredzēts seminārs arī par to, kā ražot bioloģiski tīru produkciju. "Tas nav tik vienkārši, kā daži iedomājas. Vajadzīgi vismaz trīs pārejas gadi," saka L.Lāce.

Citu datumu laikraksti