Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biznesa inkubators Valmierā atbalstīs Alūksnes novada uzņēmējus

Latvijā šobrīd darbojas 15 biznesa inkubatori, kuru uzdevums ir veicināt auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, attīstot Latvijas ekonomiku un veicinot reģionālo izaugsmi. Viens no tiem atrodas Valmierā un apkalpos arī Alūksnes novada uzņēmumus.
Inkubatorā varēs iestāties gan fiziskas personas ar biznesa ideju, gan jau esoši komersanti (IK, KS, PS, SIA, AS), kas nav reģistrēti senāk par trīs gadiem. Biznesa darbības nozarei būs jābūt atbalstāmai, kā arī deklarētai/reģistrētai adresei būs jābūt Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Burtnieku, Strenču, Kocēnu, Beverīnas, Valmieras, Pārgaujas, Priekuļu, Smiltenes, Līgatnes, Cēsu, Raunas, Amatas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Apes, Gulbenes, Alūksnes novados. Inkubatorā atbalstu būs iespējams saņemt maksimums četrus gadus.
Jaunajā inkubatoru programmā ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kurā uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt konsultācijas. Pirmsinkubāciju var izmantot fiziska persona ar biznesa ideju vai komersants, kas tikko uzsācis darbību, sešus mēnešus. Biznesa inkubatorā ir izveidota arī koprades telpa jeb “open-office”, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā var strādāt, tikties ar klientiem un veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.
Inkubatorā uzņēmumi var saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50 % līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50 % un inkubators attiecīgi nosegs otru pakalpojuma vērtības daļu. Telpu nomu uzņēmumiem apmaksās jebkurā vietā, kur tie nomā savai darbībai nepieciešamās telpas.
Atbalsts, ko inkubators sniegs novada uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem, būs ar mērķi attīstīt uzņēmējam tādas prasmes, lai pēc izstāšanās no inkubatora tas spētu patstāvīgi būt konkurētspējīgs un pelnošs.
Pieejamie atbalsta veidi inkubatorā uzņemtiem komersantiem būs:
1) bezmaksas “open-office” darba vieta,
2) bezmaksas semināri, apmācības un konsultācijas,
3) pakalpojumi uzņēmējdarbības nodrošināšanai ar 50 % līdzmaksājumu,
4) iespēja saņemt granta finansējumu - maksimāli 5000 eiro aprīkojumam, iekārtām, izejvielām, u.tml., maksimāli 10 000 eiro specifiskiem pakalpojumiem (piemēram, prototipēšanai, sertificēšanai),
5) bezmaksas mentoru atbalsts.
Sīkāka informācija par biznesa inkubatoros pieejamo atbalstu apkopota saitē: “http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori”.
Alūksnes novada pašvaldība janvārī plāno organizēt tikšanos ar Valmieras biznesa inkubatora pārstāvjiem tiem novada uzņēmumiem un fiziskām personām ar biznesa ideju, kas vēlētos izmantot biznesa inkubatora piedāvātās iespējas. Interesenti aicināti pieteikties līdz 23.decembrim pa e-pastu “[email protected]” vai pa tālruni 26646749.
Valmieras biznesa inkubatora kontaktinformācija: vadītājs Jānis Kļaviņš, Purva iela 12a, Valmiera, LV-4201, tālrunis 62401098, 29785830, e-pasts “[email protected]”.
LIAA biznesa inkubatori tiek finansēti projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”.
Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Citu datumu laikraksti

 • Trauksme, kuras varēja nebūt... 2

  Trauksme, kuras varēja nebūt...  11

  “Man nav saprotams, kā var dienas vidū paņemt no bērnudārza kliedzošu bērnu un aizvest! Kā jutās bērnudārza bērni, audzinātājas un galu galā – kā...

 • Atzīmē Starptautisko invalīdu dienu

  Atzīmē Starptautisko invalīdu dienu

  Otrdien Alūksnē atzīmēja Starptautisko invalīdu dienu, uz kuru bija sapulcējušies ne tikai Alūksnes invalīdu biedrības biedri, bet arī pārstāvji no...

 • Svin Dimanta kāzas 4

  Svin Dimanta kāzas

  Kalncempieši Rita un Arvīds Āboltiņi 17.novembrī svinēja 60. kāzu gadadienu. Āboltiņi nodzīvojuši skaistu un saticīgu mūžu, kopā plecu pie pleca...