Blūzs latviešu valodā

27.oktobrī pulksten 19.00 uz Alūksnes Kultūras centra skatuves muzicēs leģendārais un virtuozais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins, kurš Latvijas simtgadei par godu atskaņos savu jaunāko programmu “Latviešu blūzi’’.
Koncertā skanēs Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, V.Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā. Kopā ar V.Mitrohinu muzicēs instrumentālā grupa “Mitrokhin’s Master Band”, talantīgā blūza izpildītāja Diāna Pīrāgs, kā arī koncerta īpašais viesis - ģitārists no Lietuvas Virgilius Jutas. Kopā ar V.Mitrohinu muzicēs instrumentālā grupa: Aivars Hermanis, Raimonds Macats, Juris Širokovs un Ainis Zavackis.

Muzikālā dzirde veicina valodu apgūšanu
Ģitārists, komponists, aranžētājs un producents V.Mitrohins dzimis 1953.gadā Liepājā, bet uz skatuves ir jau kopš 1968.gada. Viņš absolvējis Liepājas mūzikas vidusskolas vijoles klasi. “Man mūzika tuva jau kopš bērnības. Mana četrus gadus vecākā māsa mācījās mūzikas skolā, apguva tur klavieres, arī es gāju viņas pēdās, taču man ne īpaši patika šis instruments. Tā nu es pievērsos vijolei un pēc tam jau ģitārspēlei,” laikrakstam “Alūksnes Ziņas” stāsta V.Mitrohins.
Vieglāk mūziķim ir izteikties krievu valodā, bet latviešu valodā viņš runā tekoši un ļoti labi. “Es latviešu valodu apguvu jau četru gadu vecumā, pateicoties kaimiņam Jānim, ar kuru draudzējāmies. Varu teikt – ja ir laba muzikālā dzirde, tad cilvēks ātrāk iemācās svešvalodas,” secina V.Mitrohins.

“Muzikālais bandīts”
V.Mitrohins pie mums Alūksnē nebūs pirmo reizi. “Alūksnē esmu bijis sen, tāpēc ar nepacietību gaidu atkalredzēšanos ar šo pilsētu. Man ir pozitīvas atsauksmes arī par jauno Alūksnes Kultūras centru. Man vienmēr paticis izbraukt ārpus Rīgas,” stāsta V.Mitrohins un aicina visus apmeklēt koncertu “Latviešu blūzi”.
“Alūksniešiem 27.oktobrī nevajadzētu palikt mājās, bet doties uz Alūksnes Kultūras centru, jo šis būs neierasts un pavisam citādāks koncerts. Blūzs latviešu valodā nav pierasts lieta, un koncertā jūs dzirdēsiet, ka tas ir iespējams! Mūzikā šī ir brīva niša. Uz skatuves kopā būs ļoti profesionāli mūziķi, kuri radīs ļoti labu skanējumu,” sola virtuozais ģitārists un piebilst, ka viņam vienmēr patīk veidot atšķirīgas koncertprogrammas. “Kādreiz mani dēvēja par “muzikālo bandītu” - uz skatuves nekad neesmu bijis mierīgs. Tas gan vairāk domāts tā, ka es eksperimentēju ar mūziku, pārveidoju dziesmas,” stāsta ģitārists. Atskārsme par to, ka lielā daļā latviešu popmūzikas dziesmu rodama apslēpta blūza vai spiričuela harmonija, ritmika un forma, ģitāristam radās pirms vairākiem gadiem vienlaikus ar ģitāras meistaru A.Hermani, un abi ķērās pie pašmāju hitu blūza versiju izstrādāšanas.

Bez skatuves vairs nevar
Ģitārists atzīst, ka mūziķiem ir bijuši dažādi laiki, arī tagad nav viegli, jo daudzi aizbrauc no Latvijas. “Lielākā daļa no aizbraucējiem ir tieši intelektuāļi, tie, kuri nāca uz koncertiem. Diemžēl,” secina mūziķis. Bet bez mūzikas viņš vairs nevar. Uz jautājumu, kur viņš rod tādu enerģiju, mūziķis smaidot atbild, ka reizēm pat pats to nesaprot. “Es nespēju būt mierā, man skatuve ir vajadzīga. Mans moto ir: “Cilvēkam jādara tas, kas viņam pašam vislabāk patīk!” Un tā es arī dzīvoju,” atklāj V.Mitrohins.
Koncertā “Latviešu blūzi” melodijas būs paša V.Mitrohina aranžētas. “Es tās esmu pārveidojis blūza noskaņās. Uz skatuves būs arī D.Pīrāgs – ar viņu jau sen esmu vēlējies sadarboties. Diāna ļoti ātri iedzīvojās mūsu kolektīvā, mēs varam dziedāt vienā tonalitātē. Viņa izpildīs arī dziesmas no grupas “The Beatles” repertuāra. Būs arī neparasti dueti mūsu izpildījumā,” sola mūziķis.
Laura Felša

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...