Brauc pa savu pagastu Lata ekskursijā

Jaunalūksnes pagasta pensionāru padome pagājušās nedēļas nogalē sadarbībā ar Jaunalūksnes pagasta padomi organizēja Lata ekskursiju, apmeklējot sava pagasta ievērojamākās vietas un uzņēmējus.

Jaunalūksnes pagasta pensionāru padome pagājušās nedēļas nogalē sadarbībā ar Jaunalūksnes pagasta padomi organizēja Lata ekskursiju, apmeklējot sava pagasta ievērojamākās vietas un uzņēmējus. Šādu ekskursiju rīkoja pirmo reizi, bet tā tiks attīstīta kā tradīcija.
"Lata ekskursija tā ir tādēļ, ka pensionāri par braucienu maksāja tikai vienu latu, bet pārējo finansēja pašvaldība. Ideju par Lata ekskursiju aizguvām no pensionāru apvienības Vidzemes zonas priekšnieces Līvijas Liepas, kas pastāstīja, ka citviet pensionāri dodas šādās ekskursijās. Savā valdes sēdē nolēmām, ka mēs varētu sākt šādas ekskursijas pa savu pagastu, jo tas ir diezgan liels. Ja agrāk dien dienā varējām apbraukt savu pagastu, tad tagad tā vairs nav, tāpēc daudz ko neesam redzējuši. Ir prieks, ka pagasta padomes priekšsēdētāja Benita Jušvajeva atbalstīja mūsu ideju, turklāt viņa pati bija mūsu ekskursijas gide," stāsta Jaunalūksnes pagasta pensionāru apvienības priekšsēdētāja Inta Aizupiete.
Lata ekskursijā devās 38 jaunalūksnieši. "Vecākajai braucējai - pensionārei Olgai Zvejniecei - drīz paliks 90 gadu, bet viņa tāpat devās ekskursijā. Esmu gandarīta, ka ekskursija izdevās un ka cilvēkiem ir interese par savu pagastu. Citugad Lata ekskursijā dosimies uz citiem Alūksnes rajona pagastiem," saka I.Aizupiete.
Ekskursanti apskatīja daudzas vietas - Bejas pamatskolu, Jaunalūksnes Novadpētniecības centru, Bejas tautas namu, Bejas piensaimnieku kaltes, apmeklēja Leo Kokles piemiņas akmeni un Buholca akmeni, ap kuru apkārtni kopj Līga Šāvele un Mudīte Rusakova, kā arī viesojās pie vairākiem uzņēmējiem un zemniekiem: Silenieku dzirnavās, SIA "Muižniekos", Mārītes un Jāņa Hansovu kokzāģētavā, zemnieku saimniecībā "Sprogas", aktīvās atpūtas centrā "Saļņi" un pie Ilgvara Semaņa "Sauliķos".
"Daudzām kundzēm bija patīkami apskatīt Bejas pamatskolu, jo pirms daudziem gadiem pašas tur ir mācījušās. Turklāt šī ir vienīgā koka skola Latvijā, kur vēl notiek mācības. Apskatījām arī sākumskolas klašu korpusu, kas veiksmīgi izremontēts pēc ugunsgrēka. Bijām patīkami pārsteigtas par klašu noformējumu, jo katrā klasē tas bija citādāks. Apskatījām ziedu izstādi, kur katrai puķei bija pievienots uzraksts ar nosaukumu. Manuprāt, tā skolēniem ir laba iespēja jau kopš mazotnes mācīties ziedu nosaukumus. Savukārt Novadpētniecības centra vadītāja Jolanta Baldiņa izrādīja muzeju un vairākas pensionāres atzina, ka varētu papildināt muzeja eksponātu krājumus. Jolanta mūs ļoti sirsnīgi sagaidīja, turklāt katrai uzdāvāja pašas veidotu grāmatzīmi," stāsta I.Aizupiete.
Bejas tautas namā ekskursanti tikās ar Bejas interešu klubiņa "Pīlādzis" vadītāju Āriju Bērziņu un uzzināja, ko dara klubiņa dalībnieces. "Manuprāt, Bejā ir brīnišķīgi cilvēki - viņi grib darboties, un viņiem nekas nav par grūtu, turklāt viņi visu dara ar sirdi un dvēseli," saka I.Aizupiete.
Pensionāres bija sajūsmā par Silenieku dzirnavām, kur Armands Roze audzē foreļu mazuļus. "Viņi ar kundzi ir ļoti optimistiski cilvēki, kuriem ir daudz plānu nākotnei. Nekad arī nebijām redzējušas, kā audzē foreļu mazuļus, tādēļ bija interesanti. Patika arī pie Mārītes un Jāņa Hansoviem, kam ir kokapstrādes uzņēmums. Viņi ne par ko nesūkstas, bet strādā. J.Hansovs atzina, ka vienīgais, kā trūkst, ir kvalificēti strādnieki, kas neatstrādā tikai noteikto darba laiku," uzsver I.Aizupiete.
SIA "Muižniekos" ekskursanti apskatīja Viļņa Puriņa sakopto Lāzberģa parku, pēc tam - topošo Jāņa Kola mūsdienīgo viesnīcu "Saules tilts" un I.Semaņa "Sauliķus", kur viesi vienmēr tiek laipni uzņemti. "Bijām sajūsmā par Ivara Tīca uzņēmību, kas mums laipni izrādīja savu saimniecību "Sprogas" un dalījās nākotnes iecerēs. Šķita, ka viņš jau acu priekšā redz savu sapņu īstenojumu. Pie Viktora Litaunieka apguvām pirmās iemaņas golfa spēlē," saka I.Aizupiete.
"Man gribētos, lai šādā ekskursijā aizbrauktu mūsu pagasta paaudze, kas pašlaik dzīvo mājās un žēlojas, cik grūta dzīve. Varbūt redzot to, kā citi veido savu dzīvi, pārvarot grūtības, arī viņiem gribētos kaut ko mainīt savējā," atzīst I.Aizupiete.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...