Brīdī, kad Latvijas hokejisti uzvar, ir jābūt klāt

Alūksnietis Gints Minings ir pārliecināts, ka skatīties Pasaules hokeja čempionātu klātienē ir daudz labāk, nekā darīt to pie televizora ekrāna, tādēļ viņš kopā ar draugiem devās uz Turku pilsētu Somijā.

Alūksnietis Gints Minings ir pārliecināts, ka skatīties Pasaules hokeja čempionātu klātienē ir daudz labāk, nekā darīt to pie televizora ekrāna, tādēļ viņš kopā ar draugiem devās uz Turku pilsētu Somijā. G. Minings domā, ka fanu klātbūtne hokejistiem dod stimulu spēlēt labāk.
"Vērot hokeju klātienē ir citādāk, lai arī sēdi vissliktākajā vietā tribīnēs. Tur valda pacilāta, īpaša atmosfēra un vienotība. To nevar vārdiem izstāstīt, jo tas ir jājūt katram pašam. Tās izjūtas ne ar ko nevar salīdzināt. Tajā brīdī, kad Latvija uzvar, tur ir jābūt," saka G. Minings.
Latvijas hokeja komandai uz Turku līdzi devās 3000 līdzjutēju. Iepriekšējos Pasaules hokeja čempionātos to skaits sasniedzis pat 6000 cilvēku.
G.Minings smej, ka Baltkrievijas komandas fani uz Turku devās ar vienu autobusu, bet latviešiem bija nepieciešami vismaz 40. Daudzi brauca arī ar privāto transportu.
Asinīs izdalās vairāk adrenalīna
"Tādu hokeja fanu kā Latvijā nav nevienā no valstīm. To varu apzvērēt. Latviešu fani bija tērpušies ļoti dažādi – ar parūkām, Osama Bin Ladena maskās, nokrāsotām sejām un citādi. Pēc iemestiem vārtiem visi cēlās kājās, pūta taurēs un plīvoja karogi. Visvairāk - spēlē Latvija - Baltkrievija, kur divos puslaikos latvieši guva četrus vārtus, bet baltkrievi - nevienu. Tad viļņojās visas tribīnes. Arī man bija speciāla taure un cepurīte. Esot klātienē, adrenalīns asinīs izdalās vairāk. Mūsu brauciens bija diezgan spontāns, tāpēc nepaguvām sagatavot īpašus fanošanas atribūtus," stāsta G. Minings. Viņš uzskata ka tad, ja uz Turku būtu devies vismaz sešu draugu kompānijā, būtu par to padomājuši rūpīgāk.
"Nākamgad uz Pasaules hokeja čempionātu Čehijā brauksim kuplākā skaitā, tad varēsim to īstenot. Pēc atgriešanās no Turku man nebija aizsmakusi balss, kā tas bija pārējiem. Katram fanam vienmēr ir jābūt aktīvam līdzjutējam," norāda G. Minings.
Līdzi brauc pirmo reizi
Viņš ir pārliecināts, ka vērot hokeju televīzijā nav interesanti. "Operatori parasti filmē laukumu un apakšējās tribīnes. Kad atbraucu mājās, televīzijā vēroju Latvijas spēli ar Šveici un Krieviju. Tās bija pavisam citādākas izjūtas, nekā sēžot tribīnēs. Protams, pēc šāda brauciena turpmāk vienmēr būs vēlme hokeju vērot klātienē, bet tas būs atkarīgs no finansēm. Ģimenē tik kaislīgs hokeja fans esmu vienīgais, jo sieva un meita spēles vēroja televīzijā. Uzskatu, ka sievietes var būt tikpat kaislīgas hokeja fanes kā vīrieši," spriež G.Minings.
Turku G.Minings pavadīja piecas dienas. Klātienē vēroja pirmās trīs spēles, kad Latvija sacentās ar Kanādu, Zviedriju un Baltkrieviju. "Uz priekšsacīkstēm parasti brauc visvairāk fanu. Bija iespēja vērot arī paralēlās spēles konkrētajā dienā, jo biļetes bijām iegādājušies," viņš stāsta.
Somijā alūksnieši nakšņoja kempingā Namtali, kas atradās apmēram 15 kilometrus no Turku. "Doties uz čempionātu mani un Zigmundu Puzuli pierunāja Andris Sarapu. No Alūksnes uz Turku devās arī Aivars Ezeriņš, bet viņš uz turieni brauca ar citu grupu. Satikāmies tikai uz kuģa. Es fana - līdzbraucēja lomā iejutos pirmo reizi. Ja dzīvotu tuvāk Rīgai, noteikti brauktu hokejistus sagaidīt arī uz Rīgas lidostu," saka G. Minings.
Latvieši parāda labu spēli
Viņš vērtē, ka Latvijas hokejisti Pasaules čempionātā Somijā aizvadīja labas spēles. "Latvija ir maza valsts. Ja Pasaules hokeja čempionātā mūsu komanda var izcīnīt devīto vietu, tas ir labs rādītājs. Turklāt šoreiz puse komandas bija gados jauni spēlētāji. Manuprāt, Latvijai hokejā ir lielas izredzes un spoža nākotne, kā tas nav citos sporta veidos, jo hokejā ir daudz jaunu un talantīgu spēlētāju. Hokejs latviešiem šobrīd ir visperspektīvākais sporta veids. To secināju pēc šāgada čempionāta. Lai arī jaunajiem spēlētājiem vēl nav augsta meistarība, talanta viņiem netrūkst," akcentē G. Minings.
Alūksnietis spriež, ka Latvijas komandai šis nebija viegls čempionāts. Jau pirmās spēles bija jāaizvada ar čempionāta līderēm – Kanādas un Zviedrijas komandām, kas vienmēr ir bijušas spēcīgas.
"Pirmie zaudējumi latviešus psiholoģiski ietekmēja. Tomēr labāk latvieši šo čempionātu aizvadīt nevarēja. Ja nu vienīgi pret Šveices komandu, bet tāpat augstāk par septīto vai astoto vietu neierindotos. Nākamgad Pasaules hokeja čempionāta priekšsacīkšu grafiks ir pavisam citādāks, jo pirmās spēles būs jāaizvada Čehijas, Vācijas, Latvijas un Kazahstānas komandām. Tad ar līdzīgu spēku pārsvaru mūsējie varēs cīnīties ar vāciešiem un čehiem," klāsta hokeja fans.
Jaunībā spēlēja arī pats
G.Miningam no Latvijas hokeja komandas visvairāk simpatizē jaunie spēlētāji, piemēram, Vadims Romanovskis. "Visi komandas dalībnieki spēlēja labi. Tobrīd nevarēja prasīt labāku spēli, jo viņi atdeva sevi visu. Daudzi Artūru Irbi vainoja zaudējumā ar kanādiešiem. Vienmēr jau nevar vārtus nosargāt. Uzskatu, ka Irbe Latvijas hokeja labā ir daudz darījis. Viņa spēle pret Krievijas un Dānijas komandām bija laba," viņš uzskata.
G. Minings jaunībā pats spēlēja hokeju. "Draugu pulkā uzspēlējām. Man patīk būt līdzjutējam un vērot labu spēli," viņš apgalvo.
Čempionāta spēles pārsvarā bija pēcpusdienās, tāpēc rīta pusēs grupas vadītājs alūksniešus veda ekskursijā pa Turku un Helsinkiem.
"Viena diena bija brīva, to izmantojām, lai apmeklētu ūdens atrakciju parku "Serēna". Manuprāt, Turku ir skaistāka pilsēta nekā Helsinki. Savulaik tā ir bijusi Somijas galvaspilsēta. Somija ir kādreizējā Krievijas guberņa, tādēļ tur ir daudz dažādu pieminekļu. Helsinkos aplūkojām Akmens baznīcu un Sibeliusa stabules. Turku ir saglabājušās pirms vairākiem gadu simtiem celtās mājas, tādēļ pilsētas arhitektūra ir interesantāka. Domāju, ka nākamgad Čehijā būs vairāk, ko redzēt," klāsta G. Minings.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams teic.2. - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams...

 • Nav pasaulē vietas, kur nebūtu ukraiņu

  Ukraiņu vēsture Latvijā sākas aptuveni 19.gadsimtā. Pirms 1. pasaules kara ukraiņu diaspora nav bijusi liela - aptuveni trīs līdz četri tūkstoši...

 • Policija imformē

  Iet bojā vīrietis. Ugunsdzēsēji 12.maijā informējuši policiju, ka Pededzes pagastā ugunsgrēkā gājis bojā 1953.gadā dzimis vīrietis.Iet bojā...

 • Vai līki gurķi būs jāizmet?

  Runājot par ES uzliktajiem ierobežojumiem dārzeņu audzētājiem, visvairāk piemin standartu gurķim, kas Eiropas Savienībā nedrīkstēšot būt līks.Runājot...

 • Ar ko ES atšķiras no PSRS?

  Abām savienībām ir zināma līdzība: Padomju Savienībā bija 15 republikas, Eiropas Savienībā ir 15 dalībvalstis.Abām savienībām ir zināma līdzība:...

 • Upe

  "Apsīšu" mājas grimst ziemas vakara krēslā, taču tās logos neatspīd ne mazākais gaismas stariņš, kas vēstītu par to, ka mājās būtu kaut viena dzīva...

 • Svaigu puravu salāti

  Puravu salātu pagatavošanai nepieciešams: puravs, vidēja lieluma gurķis, ābols, puscitrons un nedaudz sīpolloku.Puravu salātu pagatavošanai...

 • Puravus dēvē par vitamīnu banku

  Pēc garšas maigākos sīpolu "radiniekus" puravus pamatoti var dēvēt par vitamīnu banku.Pēc garšas maigākos sīpolu "radiniekus" puravus pamatoti var...

 • Ko mēs esam uzzinājuši no kinofilmām?

  Ja uz vientuļa ceļa mašīnai saplīst riepa vai gadās kāda cita ķeza, arī mobilajam nosēdīsies akumulators vai nebūs zonas.Ja uz vientuļa ceļa mašīnai...