Brīdina nelietot attiecīgas sērijas askofēnu

Veselības ministrija saņēmusi apstiprinājumu no Valsts zāļu aģentūras par Baltkrievijā “Belmedpreparati” ražotā medikamenta “Askofēns P” (sērija 010104) neatbilstību kvalitātes prasībām un brīdina iedzīvotājus nekādā gadījumā nelietot šo medikamentu.

Veselības ministrija saņēmusi apstiprinājumu no Valsts zāļu aģentūras par Baltkrievijā "Belmedpreparati" ražotā medikamenta "Askofēns P" (sērija 010104) neatbilstību kvalitātes prasībām un brīdina iedzīvotājus nekādā gadījumā nelietot šo medikamentu (par tā sēriju var pārliecināties iepakojuma otrā, medikamenta nosaukumam pretējā pusē).
Sākot ar 11.martu, aptiekās organizēs šā medikamenta savākšanu no iedzīvotājiem (materiālā kompensācija aptiekā netiks izmaksāta).
"Askofēns visu laiku ir bijis pieprasītas zāles, tas ir lēts salīdzinājumā ar citiem medikamentiem, kas ražoti Rietumos, - maksā tikai astoņus vai deviņus santīmus. Esam saņēmuši rīkojumu netirgot šīs sērijas askofēnu," laikrakstam stāsta aptiekas "Lazda" farmaceite Brigita Strupiņa.
Viņa uzskata, ka problēma par askofēna kaitīgumu esot strīdīga. "Mazticams, ka tieši šis medikaments varētu būt vainīgs. Varbūt askofēnu cilvēki ir lietojuši kopā ar kādu citu medikamentu," domā B.Strupiņa.
Valstī pēdējā laikā dažādos rajonos konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi - hipoglikēmija jeb kritiska cukura līmeņa pazemināšanās asinīs cilvēkiem, kas lietojuši "Askofēnu P".
Lielākā daļa saslimušo bijuši vecāki par 60 gadiem, par laimi viņu dzīvībai briesmas nav draudējušas. Kaimiņu - Gulbenes rajonā - kādai iedzīvotājai iestājusies hipoglikēmiskā koma. Arī viņa bija lietojusi askofēnu.
Medikamentā "askofēns P" parasti ir aktīvās vielas - acetilsalicilskābe, paraceptamols un kofeīns. Glibenklamīda piemaisījums šajā medikamentā arī izsauca cilvēkiem hipoglikēmiju. Glibenklamīds paredzēts 2.tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanai.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...