Briest sociālo iestāžu reforma 4

Alūksnes novada pašvaldība iecerējusi veikt sociālo iestāžu reformu – izveidot Alūksnes novada sociālo lietu pārvaldi ar savu vadītāju un administrāciju, kurai būtu pakļautas visas šābrīža pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienības un arī pansionāts – gan esošais pansionāts Alūksnē, gan jaunveidojamā filiāle Mālupē.

Viens atbildīgais
Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova “Alūksnes Ziņām” norāda - lai novadā sakārtotu visu sociālo pakalpojumu un palīdzības jomu, lai tā būtu vienas atbildīgās personas pārziņā, lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti un daudzveidību, nonākuši pie šāda  modeļa: izveidot jaunu iestādi - Alūksnes novada sociālo lietu pārvaldi, reorganizējot Sociālo dienestu un pansionātu. Jaunā pārvalde atrastos Lielā Ezera ielā 11, kur jau šobrīd atrodas Sociālais dienests.
“Šobrīd likumu un noteikumu dēļ nereti ir tā, ka darbības sociālajā jomā dublējas, piemēram, Sociālais dienests pieņem lēmumu par sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu un personas ievietošanu pansionātā, bet līgums par to jāslēdz sociālās aprūpes iestādei. Nereti šī līguma nosacījumi netika pildīti, ir uzkrājušies parādi – nav iekasēta nauda un ir grūti izvērtēt, kam būtu jāveic šo līdzekļu piedzīšana: Sociālajam dienestam vai sociālās aprūpes iestādei. Šāda reorganizācija būtu risinājums arī tam,” skaidro J.Čugunova.

Paātrināja apstākļu sakritība
J.Čugunova saka - ja deputāti paudīs atbalstu šādai reorganizācijai, tad būs viens visa Alūksnes novada sociālās nozares – sociālo lietu pārvaldes - vadītājs un viena administrācija ar lietvedību, personāldaļu, projektu vadītāju un citiem darbiniekiem. Savukārt tam pakļautas būs visas pašvaldības sociālās nozares struktūrvienības: pansionāts Alūksnē, pansionāta jaunā filiāle Mālupē, naktspatversme, birojs “Aprūpe mājās”, sociālā māja Mārkalnē un citas.
Par iecerēto reformu diskusija sākta šonedēļ Alūksnes novada domes sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē. “Šādi mēģinām atrast optimāli labāko variantu, ņemot vērā pašreizējo situāciju, kad pāris vietās nav cilvēku. Šobrīd ir arī apstākļu sakritība, kas reformu paātrināja – pansionāta direktore devusies pensijā, Mālupē tiks veidots jauns pansionāts,” sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks un komitejas vadītājs Aivars Fomins.

Pieredze no kolēģiem
“Būtu viena vadība, pakļautība, plānošana. Neesam izgudrojuši velosipēdu no jauna, jo esam gan bijuši pieredzes apmaiņas braucienos, gan konsultējušies ar kolēģiem citos novados, kur šāds modelis jau pastāv. Secinām, ka citviet šāds modelis darbojas diezgan veiksmīgi un ir sevi attaisnojis. Sarunās ar vēl citu trīs pašvaldību kolēģiem, kur vēl nav šāda modeļa, atklājies, ka arī viņi par to domā. Ko tas dos? Tā būs viena komanda un viena atbildība. Arī iedzīvotājiem būs ērtāk iet uz vienu iestādi un saņemt pakalpojumus. Atrisināsies personāla problēmas – aizvietošana, speciālistu rotācija,” skaidroja J.Čugunova.
Alūksnes novada Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa uzskata, ka šādas reformas gadījumā Sociālā dienesta darbs nepasliktināsies. “Tikai paplašināsies, nevis samazināsies,” sacīja R.Kalniņa.

Vērtēs darbinieku noslodzi
Deputāts Verners Kalējs šo ieceri vērtēja kā steigā radušos projektu. “Tad sanāk, ka Sociālais dienests līdz šim ir slikti strādājis? Jā, jauns velosipēds nav jāizgudro, bet šī ir shēma, kā nomainīt kādā iestādē vadītāju. Pensionējoties pansionāta direktorei, bija runa, ka meklēs jaunu vadītāju, bet pēkšņi ir radusies doma visu reformēt un veidot jaunu iestādi. Kāds tieši būs sabiedrības ieguvums? Mālupes filiālē vajadzēs 33 jaunus darbiniekus un daudz ko citu, kā vēl nav,” teica V.Kalējs.
Deputāts Druvis Tomsons rosināja pansionāta Mālupes filiālei jau atrast vadītāju, kurš tad arī kārtotu visus jautājumus ar tās izveidi. J.Čugunova norādīja – vadītāju nevar meklēt, jo Mālupes filiāle kā iestāde vēl nav nodibināta. Viņa piebilda - arī līdzšinējiem iestāžu vadītājiem ir iespēja kandidēt uz sociālo lietu pārvaldes vadītāja amatu un sniegt savu redzējumu.
Deputāts Mārtiņš Augstkalnietis interesējās, kāda būs pārvaldes sistēma – vai katrā iestādē būs pārvaldnieks? J.Čugunova apstiprināja – katrā no sociālajām iestādēm būs savs atbildīgais darbinieks. “Šobrīd visiem darbiniekiem tiek paziņots, ka viņu dzīvē nekas nemainās, bet mainīsies darba devēja nosaukums. Katrs darbinieks tiks vērtēts pēc noslodzes, veicamajiem darbiem, pēc nepieciešamības, kā atsevišķi deputāti to arī ir ierosinājuši. Jāuzsver, ka šī reforma notiks jau plānotā budžeta ietvaros,” sacīja J.Čugunova. Komitejā deputāti vienojās jautājumu turpināt skatīt marta domes sēdē.

Pienākumus veic vietniece
“Alūksnes Ziņās” jau rakstījām, ka Alūksnes novada sociālās aprūpes centra “Alūksne” direktore Rasma Muceniece februāra beigās pārtrauca darba attiecības, dodoties pelnītā atpūtā. Šobrīd Alūksnes pansionāta direktora pienākumus veic direktores vietniece saimnieciskajā darbā Baiba Meistere, kura to darījusi arī jau iepriekš, kad bijusi vajadzība aizvietot direktori. J.Čugunova norāda – šobrīd netiek izsludināta direktora vakance, jo nogaida, kamēr deputāti nolems, kā tiks īstenota iecerētā sociālo iestāžu reforma.

Komentāri 4

kurkulis13

Kārtējais aizņēmums. Kurš atdos? Kādi tad darbi tiks veikti par šiem līdzekļiem? Ēka ir laba, tualetes, virtuve arī ir. Liekas ka tā summa ir pārāk liela. Jau tā ir budžeta deficīts ļoti liels, bet lien vēl dziļākā purvā. Varbūt sāksim ekonomiskāk dzīvot

pirms 2 gadiem, 2018.03.13 10:18

peteris.apsukrums

Atgādinājums sabiedrībai.
Mālupes pamatskolā laikaposmā no 1914.gada līdz 1916. gadam tika realizēti 2 projekti:1.KPF1 - 15.3/152 Kompleksi risinajumi gāzu emisijas samazināšanai Mālupes pamatskolas sporta zāles ēkā.Izmaksas – 132 940, 59,2.KPF1 – 15.4/106 Kompleksi risinājumi gāzu emisijas samazināšanai Mālupes pamatskolā.Izmaksas -257, 165,79
Projekta realizācija tika īstenota 2014.,2015. gadā.Par projektu realizāciju tika lemts Alūksnes novada domē (Alūksnes novada domes lēmums Nr. 285 no 2014.gada 13. jūlija), kurš paredz, ka projekta iesniegumā norādītajai Mālupes pamatskolas ēkai ne mazāk ka 5 gadus pēc projekta īstenošanas veids un tā netiks Domes lēmums Nr. 285.,2014.31.07. 9. punkts – Noteikt, ka projekta iesniegumā norādītajai Mālupes pamatskolai ne mazāk kā 5 gadus netiks mainīts lietošanas veids un tā netiks demontēta – A. Dukulis
Tomēr 2017. gadā tiek apstiprināts būvprojekta nolikums, kas ir klaji pretrunā ar Investīciju fonda līgumā paredzēto Mālupes pamatskolas telpu ekspluatāciju un pašu Alūksnes novada domes lmumu.
Nolikumā un būvprojektā paredzēta telpu demontāža (jaunie logi?) un apkures sistēmas demontāža Tātad ,iepriekš ieguldītie līdzekļi tiks vienkārši izsaimniekoti. Un vēl Dome uzdrošinās lūgt ap 800 000 aizdevumu Valsts kasē. Tad nu šī ēka būs no zelta.
Un vēl aiz šīs skaistās bildes ir dīkā stāvošs lielisks sporta angārs.Ja varētu piekrist, ka skola tiks izmantota sociālās aprūpes vajadzībām, tad sporta angārs kam?Un kā tur tiek saglabāts statuss?
Tā notiek, ka par novada stratēģiju un attīstību lemj nespējīgi un domāšanā vāji vadītāji.

pirms 2 gadiem, 2018.03.14 10:56

tiki-taki

Neticu nevienam vārdam, kamēr tas sociālās aprūpes centrs nebūs tur atvērts. Izkladzinājās par Annas skolu, par Mārkalnes skolu..., beigās čušs vien sanāca.
Starp citu (tā gan ir cita tēma): TV 24 atbildīga amatpersona šorīt, runājot par slaveno OIK, pieminēja arī Alūksni - sakarā ar fiktīvu, neeksistējošu, bet attiecīgo atbalstu un peļņu saņēmušu ''zaļo enerģiju ražojošu uzņēmumu'' - ka darbība piespiedu pārtraukta reizē ar vēl citiem līdzīgiem (laikam pagaidām 28 pa visu valsti). Kam piederēja šī naudas gotiņa? Vai kāds zin?

pirms 2 gadiem, 2018.03.14 15:18

Lelde

http://www.delfi.lv/bizness/bankas_un_finanses/raidijums-em-ierednu-darba-izvertesanu-oik-skandala-gribejusi-uzticet-ar-kogeneracijas-biznesu-saistitam-uznemumam.d?id=49828953
te var izlasīt, rakstiņā, atbildi uz tavu jautājumu

pirms 2 gadiem, 2018.03.15 08:28

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – jauna ģimenes ārste

  Alūksnē – jauna ģimenes ārste

  Alūksnes novadā sākusi strādāt jauna ģimenes ārste - Daina Ozola. Darbā Alūksnē viņai rit jau otrā nedēļa, un D.Ozola atzīst, ka darba netrūkst....

 • Uz valsts autoceļa Alūksne - Liepna šogad labos defektus

  Paredzams, ka uz valsts autoceļa Alūksne - Liepna, veicot dubulto virsmas apstrādi, šogad darbi neturpināsies. Valsts akciju sabiedrības “Latvijas...

 • Alūksne īsumā

  Mālupe ◆ 27.februārī pulksten 9.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mālupes pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega kūts. Ierodoties...

 • Sacenšas teātra sportā

  Sacenšas teātra sportā

  Otrdien Bejas pamatskolā norisinājās teātra sporta turnīrs, kurā piedalījās Bejas un Pededzes pamatskolu, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas...

 • Tomēr likvidēs

  Tomēr likvidēs

  Alūksnes novada domes sēdē vakar deputāti tomēr pieņēma lēmumus par divu pašvaldības izglītības iestāžu likvidēšanu. 1.septembrī jaunā mācību gada...

 • Grib reklamēties Rīgā

  Grib reklamēties Rīgā

  Alūksnes novada pašvaldība iecerējusi 5.maijā Kalnciema kvartālā Rīgā, Pārdaugavas rajonā, rīkot Alūksnes svētku tirdziņu. Tajā piedalīties un...