Brīvdienās - dzīve pa īstam

Aizvakar bija brīvdiena - parādījās pirmais sniegs, kas jaucās kopā ar lietu. Tas bija pēkšņs un nepatīkams. Lai gan, kā dzirdēju no paziņām, vienreiz sinoptiķi trāpījuši desmitniekā, jo prognozes esot precīzi piepildījušās.

Aizvakar bija brīvdiena - parādījās pirmais sniegs, kas jaucās kopā ar lietu. Tas bija pēkšņs un nepatīkams. Lai gan, kā dzirdēju no paziņām, vienreiz sinoptiķi trāpījuši desmitniekā, jo prognozes esot precīzi piepildījušās. Diemžēl tā nu tas ir, ka brīvdienu prieku spēj sabojāt arī laika apstākļi, lai gan sīkumiem nevajadzētu tik ļoti ietekmēt garastāvokli. Un tomēr - saule pie debesīm spēj ne tikai fiziski sildīt, bet liek pasmaidīt, kad galvā jaucas ne visai optimistiskas domas.
Rudens ir nepateicīgs laiks - drūms, lietains, ar gariem, tumšiem vakariem. Gribot negribot enerģija jāsmeļas kur citur, jo dabas māte durvis uz pāris mēnešiem būs aizslēgusi. Varbūt jādodas ceļojumā uz siltajām zemēm (ja vien tas ir iespējams!), lai gūtu emocijas, ko spēj sniegt silta un saulaina vasara (pie mums gan tās šovasar praktiski nebija!). Varbūt biežāk nekā parasti jāslēpjas mīļota cilvēka azotē, lai būtu ne tikai drošāk, bet kļūtu arī siltāk. Un vai tad cilvēkam sirds siltums nav svarīgākais, ko viņš vēlas saņemt. Liekulis ir tas, kas saka, ka viņam to nevajag. Sirds, kas ieslēpta ledū, vienmēr būs auksta un ļauna. To vajag mācēt sasildīt un vajag būt kādam, kas to spētu atkausēt.
Droši vien katrs domā, kā pavadīt brīvdienas. Zinu, kādu atvieglojumu daudzi gūst, kad nedēļas ritējums tuvojas finišam un gaidāmas divas brīvdienas. Tā zināmā mērā ir bauda, zinot, ka darbā cilvēks pavada lielāko daļu dzīves. Un kur nu vēl laiks, ko cilvēks pavada, ļaujoties miega varai. Pret to redzama vislielākā cilvēka bezspēcība. Kādus gan darbus varētu paveikt astoņās vai desmit stundās, kad notiek ciemošanās daudzkrāsainu sapņu valstībā.
Pret brīvdienām cilvēkiem mēdz būt dažāda attieksme - cits ieraujas allaž nepadarāmos mājas darbu kalnos, cītīgi strādā dārzā un citu neko nespēj un neredz. Cits plāno atpūtu jau nedēļu iepriekš kopā ar ģimeni, reti kad brīvdienas vēlas pavadīt mājās, dodas uz kādu koncertu vai izklaides pasākumu. Cits steidz kārtot personisko dzīvi, satiekas ar draugiem, risina sadzīves problēmas. Vēl kāds cilā alkohola glāzi, pēc tam paģiru mokās nezina, vai ir rīts un vakars. Knapi spēj sakopot spēkus, lai pirmdienas rītā aizietu uz darbu, taču strādātājs viņš, protams, nav. Jaunieši izvēlas tusiņus klubos un diskotēkās, arī ar neprognozējamām sekām. Kādā brīvdienu vakarā mani uzrunāja jaunietes, kas vēlējās uzzināt, kur notiek kāds atpūtas pasākums. Pārsteidzošākais bija tas, ka viņas nebija gluži pārliecinātas, kādā pilsētā ir nokļuvušas. Tā ir, ka cilvēkam savu dzīvi jāspēj izdzīvot sestdienās, svētdienās un svētku dienās. Tā no sirds. Pirms kāda laika sabiedrībā parādījās plašas diskusijas par svētku dienu daudzumu. Vairāki uzņēmēji pauda viedokli, ka pārāk gari svētki traucē valsts ekonomikas attīstībai.

Citu datumu laikraksti

  • Mediķi turpina dumpoties

    Arī pagājušajā nedēļā mediķi turpināja cīnīties par algas palielināšanu. Šobrīd anesteziologiem pievienojušies arī ķirurgi, kas pieprasa palielināt...

  • Oktobra beigās pārgriezīsim pulksteņus

    Naktī no 31.oktobra uz 1.novembri Latvijā pulksteņa radītājus vajadzēs pagriezt par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība noteikta arī Lietuvā un...

  • “Optimisti” atsāk nodarbības

    Alūksnes pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki pirmajā nodarbībā tiksies 17.oktobrī pulksten 9.30 sporta skolas angārā. Tā vadītāja Gaida Gozeviča...