Brīvdienās vairāk nekā 30 pacienti slimnīcās lūdz noņemt ērces

Austrumvidzemē Lieldienu brīvdienās vairāk nekā 30 pacientu slimnīcās meklējuši mediķu palīdzību un lūguši profesionāli noņemt piesūkušās ērces.

Austrumvidzemē Lieldienu brīvdienās vairāk nekā 30 pacientu slimnīcās meklējuši mediķu palīdzību un lūguši profesionāli noņemt piesūkušās ērces. Alūksnes slimnīcā mediķu palīdzība bijusi nepieciešama desmit ērču upuriem.
Mediķi uzsver, ka galvenokārt palīdzību iedzīvotāji meklē, kad ērces piesūkušās bērniem. Pareizi izņemot ērci, mazinās risks saslimt ar ērču encefalītu vai Laima slimību.
Pieaugušie pacienti, kas nav profilaktiski vakcinējušies pret ērču encefalītu un kam piesūkusies ērce, parasti šādā "avārijas gadījumā" pēc mediķu ieteikuma lieto preparātu "Remantadīns". Zāles aptiekā var iegādāties bez receptes un tām ir pievienota lietošanas pamācība.
"Remantadīns" mazina iespēju saslimt ar ērču encefalītu, taču nepasargā no Laima slimības, kas izraisa nervu sistēmas saslimšanu. Ērču encefalītu izraisa vīruss, Laima slimību - mikroorganisms borēlija, tāpēc ērces piesūkšanās gadījumā noteikti jākonsultējas pie ģimenes ārsta.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jādodas ārpus mājas

    AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

  • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

    Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

  • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

    Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...