Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvdienu nometnē iepazīst darbavietas

Šonedēļ apmēram 20 bērni ar īpašām vajadzībām un tikpat riska grupu bērni strādā un atpūšas nometnē “Varavīksne”. To finansē īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietu sekretariāts.

Šonedēļ apmēram 20 bērni ar īpašām vajadzībām un tikpat riska grupu bērni strādā un atpūšas nometnē “Varavīksne”. To finansē īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietu sekretariāts.
“Katru dienu divas stundas bērni, sadalījušies nelielās grupās, strādā bibliotēkā, pilsētas domē, Sociālās palīdzības centrā, Psiholoģiskās palīdzības centrā, firmā “EET”, Nevalstisko organizāciju centrā, abu rajona laikrakstu birojos, Tūrisma informācijas centrā, Bērnu un jauniešu centrā, individuālajā uzņēmumā “Pie zvejnieka” un komunālo pakalpojumu uzņēmumā “Rūpe”. Tā viņiem ir iespēja ne tikai iepazīt šīs darbavietas, bet arī būt citā vidē. Lai gan darba devējiem, iespējams, ne vienmēr ir viegli ieinteresēt bērnus, viņi saprot, cik tas ir vajadzīgs. Kad lielākais draiskulis pēc darba firmā “EET” atzīst, ka tas ir ko vērts, tad ir gandarījums,” stāsta nometnes “Varavīksne” vadītāja Iveta Žižmāre.
Viņa uzsver, ka ir iespēja mainīt darbavietas. Laiks ir diezgan vēss, tāpēc plāni ģērbtajiem bērniem noteikti labāk ir atrasties birojos, nevis grābt lapas laukā. Lai gan bērni nesaka, ka viņiem patīk strādāt, vēlme atkārtoti doties uz darbavietām runā pati par sevi. Tur viņus jau gaida kā savējos. Pēc divu stundu darba un pusdienām Alūksnes sākumskolā notiek pārrunas par veselību, uzturu un kaitīgiem ieradumiem. Ir arī radošas nodarbības un fiziskas aktivitātes. Florbola spēle daudziem bija kaut kas jauns.
“Sestdien ir paredzēta ekskursija uz Viktora Litaunieka zemnieku saimniecību “Salņi” Jaunalūksnes pagastā, kur var doties pārgājienā pa Vinnija Pūka taku un arī apgūt dažas golfa spēles iemaņas. Ja būs slikti laika apstākļi, tad bērnus gaida sporta spēles un teātra nodarbības,” pauž I.Žižmāre.
Svētdien viņi vecākiem parādīs visu, ko iemācījušies un pagatavojuši: kolāžas, apgleznotus T kreklus, antireklāmas un nometnes grāmatu “Varavīksne’” par septiņām dienām, kam katrai bijusi sava krāsa. Nometnes organizatori cer, ka bērni ar jaunām atziņām atsāks mācības skolā.

Citu datumu laikraksti