Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Burā pa Alūksnes ezera ledu

Pie alūksniešiem viesojas vindsērfinga klubs no Rīgas.

Pie alūksniešiem viesojas vindsērfinga klubs no Rīgas
Vindsērfinga kluba "360 grādi" komanda sestdien bija ieradusies atpūtas kompleksā "Jaunsētas", lai šogad pirmo reizi ļautos sērfošanas priekam pa ledu.
Atpūtas kompleksa "Jaunsētas" īpašnieks Druvis Tomsons stāsta, ka šajā Alūksnes ezera daļā burāšanas mēģinājumi notiek pirmo reizi. "Alūksnes ezera priekšrocība ir tā, ka šeit drošs ledus veidojas pats pirmais valstī, kā arī turas visilgāk, respektīvi, kūst viens no pēdējiem. Arī ezers ir liels un ir iespēja pietiekoši izvērsties. Šis sporta veids paliek arvien populārāks un burātāju ir arvien vairāk. Arvien vairāk cilvēki mācās burāt ne vien pa ūdeni, bet arī pa ledu," norāda D.Tomsons.
Vindsērfo arī alūksnieši
Lai nodarbotos ar burāšanas sportu pa ledu, ir nepieciešama pavisam cita tehnika nekā uz ūdens. Dēļa pamatne ir uz slidām, vienīgi bura ir izmantojama tā pati, kas sērfojot pa ūdeni. Todien Alūksnē bija ieradies arī šis tehnikas ražotājs Latvijā - firmas "T2" īpašnieks un kluba "360 grādi" dibinātājs Uldis Tūtāns. Tieši Uldis savā darbnīcā ražo tehniku burātājiem. Viņa ražotā tehnika ir roku darbs, tādēļ kvalitāte augsta, vien cenas ir lētākas nekā ārzemju ražojumiem. Alūksnē vindsērfinga kluba pārstāvji nebija bijuši sen, tāpēc sestdien notika vien ezera izlūkošana, iepazīšana un burāšanas mācības. Iepazīstot ezeru, kluba pārstāvji apsver iespēju kādu no sava čempionāta posmiem rīkot tieši uz Alūksnes ezera.
Arī alūksnieši šim sporta veidam ir pievērušies un sestdien savus spēkus uz ezera pārbaudīja arī Šļivku ģimene. Viņi ar burāšanu nodarbojas jau piekto gadu un atzīst, ka tas vairāk ir kā hobijs un sacensībās vai čempionātos nepiedalās. "Man šķiet, ka pa ledu burāt ir vieglāk. Alūksnē ar šo sportu nodarbojās daudzi, bet mūs jau neredz, jo uz ezera esam tajos sliktākajos laika apstākļos - kad vējš ir spēcīgs," stāsta alūksnietis Māris Šļivka. Todien interesi izrādīja arī citi Alūksnes iedzīvotāji, kas bija ieradušies gan vērot notiekošo, gan arī pamēģināt.
Piedāvā iespēju slidot
Līdz ar burātāju ierašanos ezers tika atklāts arī slidotājiem. Slidošanas iespējas "Jaunsētās" tika piedāvātas arī pērnā gada ziemā, bet šogad tas ir daudz plašākā mērogā. Jāpiemin, ka slidošana uz ezera tiek organizēta bez maksas. Uz ezera ir izveidota trase slidošanai 100 metru garumā, ir arī mazāks laukums, kā arī vieta, kur griezties ar ragavām. D.Tomsons stāsta, ka būs arī autotrase, kas tiks stingrā uzraudzībā. "Ledus biezumu mēram katru dienu, šodien tas ir 15 centimetri, kas ir ļoti drošs biezums. Labi, ka bija kailsals un nav saputināts, var slidot pa visu ezeru un ledu nav nepieciešams tīrīt," domā Druvis.
Slidu noma nav pieejama. Lai slidotu, ir jāņem līdz savas slidas. "Pozitīvi ir tas, ka ezers atrodas tuvu kompleksam, jo tad, kad cilvēkam kļūst vēsi, viņš var ienākt sasildīties, paēst vai iedzert ko siltu. Vecāki var sēdēt siltumā pie loga un raudzīties savu bērnu nodarbēs, kā arī skatīties, kas notiek uz ezera," stāsta D.Tomsons.

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnes muzejam bijis veiksmīgs darba gads

  Muzejs kļuvis saistošāks un pieejamāks apmeklētājiem.Muzejs kļuvis saistošāks un pieejamāks apmeklētājiem Atskatoties uz Alūksnes Novadpētniecības un...

 • Svētkos pārbauda pārtikas kvalitāti

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes inspektori veic pārbaudes ziemas saulgriežu un gadu mijas svētku laikā.Pārtikas un veterinārā...

 • Jauno gadu sāk ar jaunām iecerēm

  „Saulstariņi” plāno kļūt aktīvāki."Saulstariņi" plāno kļūt aktīvāki Alūksnes rajona bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām apvienības "Saulstariņi"...

 • Seimu vadīs telefonhuligāns

  Lietuva Kaimiņvalsts Seimu turpmāk vadīs Arūns Vaļinsks – cilvēks, kurš savulaik apsūdzēts telefonhuligānismā, jo ziņojis par viesnīcā paslēptu...