Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs jauni noteikumi licencētajai makšķerēšanai Alūksnes ezerā

Tiek gatavoti jauni noteikumi par licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā, kuros būs vairāki jauninājumi. Decembrī noteikumu projektu skatīja Alūksnes novada domes tautsaimniecības komitejā, bet jau 22.decembra domes sēdē tos paredzēts apstiprināt.

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis komitejā pauda, ka noteikumus vajag apstiprināt jau decembra domes sēdē, lai paspētu aizsūtīt saskaņot uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un lai ar nākamo gadu tie stātos spēkā, jo ar citām atbildīgajām institūcijām noteikumu projekts jau esot saskaņots.

Veikta makšķernieku aptauja
“Noteikumu nolikumu izstrādāja “Alja”. Kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi, pirms tam tika veikta makšķernieku aptauja – 43 makšķernieku priekšlikumi tika iesniegti oficiāli, bija arī makšķernieki, kas nāca aģentūrā un izteica priekšlikumus mutiski. Visus priekšlikumus izskatīja “Aljas” konsultatīvā padome – daļa no tiem ir ietverti jaunajos noteikumos. Jaunie noteikumi jau ir saskaņoti ar Zemkopības ministriju, ar valsts institūtu “Bior” un ar Valsts vides dienestu. Šis ir nolikums, kas būtu jāapstiprina domes sēdē – labojumi vairs netiek paredzēti,” skaidroja M.Lietuvietis.
Deputāts Laimonis Sīpols interesējās, kas jaunajos noteikumos būs citādāk, nekā ir šobrīd. “Vai jaunie noteikumi nebūs pārāk strikti un neatbaidīsim potenciālos makšķerniekus?” jautāja L.Sīpols. M.Lietuvietis atzina, ka noteikumi ir pilnībā pārstrādāti. “Ir ieviesti jauni licenču veidi, piemēram, nedēļas licence maijā, ko prasīja makšķernieki, bet nebūs vairs gada licenču – tas bija makšķernieku priekšlikums, jo viņi labprāt maksā par konkrēto sezonu. Turklāt pārdoto gada licenču skaits arvien samazinās: pirms trim gadiem tās bija 120, pērn tikai 40. Ja nebūs gada licences, iegūsim arī ātrāku atgriezenisko saikni par lomu uzskaiti, par ko dati katru ceturksni mums ir jāiesniedz valsts institūtam,” klāstīja M.Lietuvietis.

Jauni licenču veidi
M.Lietuvietis uzsvēra, ka ar katru gadu palielinās pārdoto dienas licenču skaits iebraucējiem: 2014.gadā – 2500, 2015.gadā – 3200, šogad jau līdz jūnijam – vairāk nekā 3000 licenču. Savukārt pašmāju makšķernieki arvien biežāk izvēloties sezonas licences, nevis gada. “No vietējiem makšķerniekiem apmēram 100 ezerā brauc katru dienu. Vienmēr diskusijas raisa makšķerēšana maijā Alūksnes ezerā. Jaunajos noteikumos būs noteikts, ka maijā nebūs jāmaksā augstā mēneša maksa, ja neķers līdakas. Maijā arī būs pieejama jauna licence – nedēļai par 25 eiro,” sacīja M.Lietuvietis.
Gada bezmaksas licenci varēs saņemt ikviens makšķerēšanai no krasta, neiebraucot ūdenstilpē. Savukārt gada bezmaksas licenci makšķerēšanai no laivas var saņemt tikai noteikta personu grupa: personas līdz 16 gadu vecumam un pēc 65 gadu vecuma, invalīdi, politiski represētās personas un krasta zemju īpašnieki. Šobrīd licences var iegādāties aģentūrā, internetā, degvielas uzpildes stacijās, parkomātā, kempingos.

Tumsā ezerā nedrīkstēs atrasties
Jaunums ir, ka jūnijā nedrīkstēs makšķerēt, par ēsmu izmantojot dabīgās ēsmas zivis vai tās daļas, savukārt maijā būs atļauts makšķerēt no laivas, bet ne spiningot. Maijā un jūnijā būs aizliegts velcēt, kā arī izmantot par ēsmu dabīgas ēsmas zivis vai to daļas. Jaunums ir arī tas, ka ezerā būs aizliegts atrasties ar ūdens transportlīdzekļiem diennakts tumšajā laikā no 1.novembra līdz 30.aprīlim.
Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers taujāja, vai no makšķerniekiem nebūs daudz iebildumu par jaunajiem noteikumiem, uz ko M.Lietuvietis atbildēja, ka makšķernieki ir uzklausīti. ◆

Citu datumu laikraksti

 • Trauksme, kuras varēja nebūt... 2

  Trauksme, kuras varēja nebūt...  11

  “Man nav saprotams, kā var dienas vidū paņemt no bērnudārza kliedzošu bērnu un aizvest! Kā jutās bērnudārza bērni, audzinātājas un galu galā – kā...

 • Atzīmē Starptautisko invalīdu dienu

  Atzīmē Starptautisko invalīdu dienu

  Otrdien Alūksnē atzīmēja Starptautisko invalīdu dienu, uz kuru bija sapulcējušies ne tikai Alūksnes invalīdu biedrības biedri, bet arī pārstāvji no...

 • Svin Dimanta kāzas 4

  Svin Dimanta kāzas

  Kalncempieši Rita un Arvīds Āboltiņi 17.novembrī svinēja 60. kāzu gadadienu. Āboltiņi nodzīvojuši skaistu un saticīgu mūžu, kopā plecu pie pleca...