Būs jauns jumts

Sāk Alūksnes pansionāta ēkas atjaunošanu.

Sāk Alūksnes pansionāta ēkas atjaunošanu
Pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš Alūksnes dome noslēgusi līgumu ar SIA "Ozolmājas" par jumta nomaiņu pansionāta "Alūksne" ēkai. Strādnieki sola darbu beigt vēl šajā gadā.
Pansionāta direktore Rasma Muceniece secina, ka darbi rit raiti. Tas nozīmē, ka jaunajā gadā ne klientiem, ne darbiniekiem nevajadzēs bažīties, vai lietus laikā no jumta ūdens nesūksies cauri griestiem, bojājot konstrukcijas un pilot uz elektrības vadiem. Darbi uz jumta nevienu netraucē, bet rada prieku un drošības sajūtu. Saskaņā ar līgumu ir jāmaina jumta segums 1100 kvadrātmetru platībā. Vecais šīferis ir jau demontēts. Veikts arī daļējs skursteņu remonts. Tiek protezētas un manītas bojātās koka konstrukcijas.
Sals nekavē darbus
Pašlaik nav jūtams stiprs sals, bet pagājušajās brīvdienās termometra stabiņš jau noslīdēja līdz mīnus desmit grādu atzīmei. "Ozolmājas" strādnieki nav vainojami, ka darbi iekavējušies vairāk nekā par mēnesi. Tos kavēja SIA "4RC" iesnieguma pārbaude par pārkāpumiem pašvaldības iepirkuma procedūrā, nosakot uzvarētāju. Līgums paredz, ka visi darbi jāveic līdz 2008.gada 1.jūnijam.
Alūksnes dome bija paredzējusi pansionāta jumtu mainīt jau maijā, bet iepirkuma procedūra ieilga.
Nepieciešama centrālapkure
Jauns jumts pasargās ēku no tālākas bojāšanās, tomēr tās sakārtošanā vēl ir daudz darāmā. Pēc pamatīgas pārbaudes tika atzīts, ka pansionāts ir avārijas stāvoklī. Aktuāli ir ierīkot centrālapkuri, lai vecās malkas apkures krāsnis neradītu ugunsbīstamu situāciju. Februārī klientu istabiņās un ēkas bēniņos tika ierīkoti dūmu detektori. Rajona padome šim mērķim piešķīra gandrīz 3000 latu.
Ir arhitektūras piemineklis
Telpu izvietojums nav racionāls, bet pārbūvi sarežģī, ka ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka celta 18. un 19.gadsimta mijā. Sākotnēji tajā bija muižas krogs, tad pansionāts. Ēka ir Alūksnes domes īpašums, bet pansionāts - rajona padomes iestāde. Gada sākumā abas pašvaldības vienojās par pansionāta ēkas apsaimniekošanu.

Citu datumu laikraksti

  • Reta veiksme - uzreiz divi lūši

    Tās bija neparastas medības. Vienā dienā Alūksnes rajona mežos tika nomedīti pieci lūši.Tās bija neparastas medības. Vienā dienā Alūksnes rajona...

  • Viltotas irbītes

    Brieža, aļņa vai mežacūkas gaļu sagatavo cepšanai — noņem cīpslas, plēves, sagriež šķēlēs un izklapē. Speķīti un kūpināto sieru sagriež mazos...

  • Copes kalendārs

    19. decembris. Teicama copes diena, par ēsmu interesi izrādīs visu zivju sugas, kas nav devušās ziemas miegā.19. decembris. Teicama copes diena, par...