Būs mācības instruktoriem un zemessargiem

Šonedēļ Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā, kur izvietota Zemessardzes 31.AMII bataljona 1.AMII rota, sāksies mācību kurss Nacionālo bruņoto spēku kājnieku bataljonu un rotu aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem instruktoriem un zemessargiem.

Šonedēļ Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā, kur izvietota Zemessardzes 31.AMII (aizsardzība pret masu iznīcināšanas ieročiem) bataljona 1.AMII rota, sāksies mācību kurss Nacionālo bruņoto spēku kājnieku bataljonu un rotu aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem instruktoriem un zemessargiem.
"Kursa mērķis ir sniegt zināšanas un iemaņas vienību instruktoriem, lai tie spētu veikt AMII pasākumus savās vienībās, varētu palīdzēt apakšvienībām veiksmīgi pildīt uzdevumus apdraudētā un/vai saindētā apvidū," stāsta 2.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste virsseržante Diāna Selecka.
Kursa laikā instruktoriem un zemessargiem organizēs teorētiskās un praktiskās nodarbības, uzmanību pievēršot iespējamā ķīmiskā saindējuma noteikšanai un monitoringam, ziņošanas un brīdināšanas sistēmas par ķīmiskā saindējuma apguvei.
"Nozīmīga ir arī individuālo iemaņu apguve un pilnveidošana, aizsargājoties no MII un rūpnieciski bīstamiem materiāliem, kā arī apakšvienībās veicamie pasākumi, lai izvairītos vai izsargātos no saindējuma. Kursa praktiskajā daļā izmantos tikai imitatorus, nestrādās ar reālajām kaujas vielām vai bīstamajiem rūpnieciskajiem materiāliem. Mācības ilgs līdz 29.aprīlim," saka D.Selecka.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...