Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs piemineklis bērniem - vardarbības upuriem

1.jūnijā, ko tradicionāli atzīmē kā Bērnu dienu, Rīgā, I Meža kapos, zaļajā zonā pie zvanu torņa atklās pieminekli visiem tiem bērniem, kas kļuvuši par pieaugušo vardarbības upuriem.

1.jūnijā, ko tradicionāli atzīmē kā Bērnu dienu, Rīgā, I Meža kapos, zaļajā zonā pie zvanu torņa atklās pieminekli visiem tiem bērniem, kas kļuvuši par pieaugušo vardarbības upuriem.
Pieminekļa veidols, kas būs izkalts granītā dabiskos zīdaiņa izmēros, simbolizēs neaizsargāto un trauslo bērna dzīvībiņu, kuru izdzēsuši vecāki vai citi pieaugušie, apzināti nogalinot jaundzimušos vai arī vēl nedzimušos bērnus.
Viens no pieminekļa uzstādīšanas iniciatoriem - īpašu uzdevumu ministrs bērnu un ģimenes lietās Ainars Baštiks - ir pārliecināts, ka šādam piemineklim Latvijā ir noteikti jābūt un tā īstā vieta ir I Meža kapos līdzās mazās Lūcijas atdusas vietai, jo daudzi, kas apmeklē I Meža kapus un mēro ceļu gar Lūcijas kapiņu, vienmēr atceras traģisko notikumu pirms 12 gadiem. Toreiz - 1991. gada nogalē, decembrī, īsi pirms Ziemassvētkiem - kādā no Rīgas daudzstāvu namu rajona atkritumu tvertnēm atrada jaundzimušu bērniņu - meitenīti. Kaut arī bija ziemas sals, bērns vēl bija dzīvs un mediķi centās meitenīti glābt, tomēr pēc vairākām slimnīcā pavadītām dienām mazā dzīvībiņa izdzisa. Meitenīti apbedīja ar organizācijas "Glābiet bērnus!" palīdzību.
Diemžēl īstenība joprojām liecina, ka mūsu valstī bērna dzīvība un bērna tiesības dzīvot ir nopietni apdraudētas. Policijas atskaitēs ik gadu atrodamas ziņas par mirušiem jaundzimušajiem, kas ir izmesti līdzīgi atkritumiem. Latvija joprojām ir līdere abortu skaita ziņā, jo uz tūkstoš piedzimušiem mazuļiem izdara 800 abortus.
"Tā ir vardarbīga dzīvības dzēšana, kas nav nekādi attaisnojama, jo mazā dzīvībiņa nespēj pati sevi pasargāt, tā lūdz žēlastību un ir saudzējama no rašanās mirkļa. Es ticu, ka šis piemineklis vardarbībā mirušajiem mazuļiem kalpos kā atgādinājums sabiedrībai, ka bērna dzīvība ir svēta un neaizskarama," atzīst A.Baštiks.
Par pieminekļa autoriem aicināti tēlnieki - Uldis Zariņš un Sandis Kondrāts. Piemineklis top par Latvijas Pirmās partijas (LPP) biedru un atbalstītāju saziedotajiem līdzekļiem.
Pieminekļa atklāšanas pasākums, uz kuru ir aicināts ikviens, kas vēlas godināt bērna dzīvības piemiņu, notiks 1.jūnijā pulksten 13.00 Rīgā, I Meža kapos.

Citu datumu laikraksti

 • Uzzini par sevi internetā

  Informāciju tehnoloģiju uzņēmums "Lursoft IT" ir papildinājis elektroniski pieejamo informāciju pakalpojumā "Tavi dati".Informāciju tehnoloģiju...

 • Vai ir nepieciešams nodrošināt valūtu ar zeltu?

  20.gadsimta sākumā centrālajās bankās bija lieli zelta krājumi, jo tolaik gandrīz visas pasaules valūtas bija piesaistītas zeltam un nodrošinātas ar...

 • Kā iemācīties teikt komplimentus?

  Žurnāla "Mans Īpašums" maija numurā lasiet: mājoklis:ja nepieciešams remonts.Žurnāla "Mans Īpašums" maija numurā lasiet: mājoklis:ja nepieciešams...

 • Upe

  - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams teic.2. - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams...

 • Nav pasaulē vietas, kur nebūtu ukraiņu

  Ukraiņu vēsture Latvijā sākas aptuveni 19.gadsimtā. Pirms 1. pasaules kara ukraiņu diaspora nav bijusi liela - aptuveni trīs līdz četri tūkstoši...

 • Policija imformē

  Iet bojā vīrietis. Ugunsdzēsēji 12.maijā informējuši policiju, ka Pededzes pagastā ugunsgrēkā gājis bojā 1953.gadā dzimis vīrietis.Iet bojā...