Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Caur četriem gadalaikiem…

1.septembrī aptuveni 200 labvēlīgi noskaņoti cilvēki no visām Latvijas malām pulcējās pie Gulbenes lokomotīvju depo uz gadskārtējiem Bānīša svētkiem.

1.septembrī aptuveni 200 labvēlīgi noskaņoti cilvēki no visām Latvijas malām pulcējās pie Gulbenes lokomotīvju depo uz gadskārtējiem Bānīša svētkiem.
Skanot ragu mūzikai (Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris), bānīti 104. dzimšanas dienas braucienā pavadīja Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Valtis Krauklis, Stāmerienas pagasta priekšsēdētājs Raitis Apalups un Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks. Bānīša svētku ceļotājus sagaidīja mājīgi un skaisti izgreznoti vagoniņi (Gulbenes kultūras centra mākslinieces Ivetas Laktukas darbs).
Šogad Bānīša svētku tēma bija "Gads dienas garumā", tas arī vagonu noformējumā bija redzami visi gadalaiki. Arī brauciena laikā "visi gadalaiki" izgāja cauri vagoniem. Pavasaris ir mīlestības laiks, tāpēc kā mīlestības vēstnesis pie ceļotājiem devās barons Heinrihs fon Volfs; vasara nāca kā tautu meita ar kopīgi dziedātām tautasdziesmām; rudens lika minēt mīklas un latviešu tautas sakāmvārdus (lai īsinātu laiku garajos rudens vakaros), kā arī bija jāatceras visdažādākie ēdienu nosaukumi, kas sākas ar vienu un to pašu burtu; ziema, protams, nāca ar Ziemassvētku vecīti un viņa rūķiem.
Stāmerienā ceļotājus sagaidīja ikgadējais bazārs, kur katrs varēja ļauties iepirkšanās priekam. Pēc stundu ilgas pastaigas pa bazāru viesi vagonos cienāja gan cits citu, gan arī apkalpojošo personālu ar iegādātajiem gardumiem - maizīti ar kaņepju sēklām, mājas sieru, pašdarinātu vīnu un citiem gardumiem. Tā ceļš līdz Papardes stacijai pagāja nemanot.
Papardes stacijā gaidīja nopietns uzdevums - bija jāuzmodina aizmigusī Papardes princese. Bet modināšana nebija viegla, bija jāizpilda "princeses modināšanas rituāla deja". Te gaidīja arī citas interesantas izdarības - ikviens varēja izmēģināt rokas veiklumu, šaujot ar Bānīša zemes laupītāju plinti, vai arī pavizināties uz Papardes stacijas "sapņu zirgiem", jo Papardes stacijas tēma bija rudens - sapņu laiks. Pavisam no rudens snaudas visiem lika atmosties Lubānas Tautas teātra aktieri ar A.Čehova komēdiju "Bildinājums". Jāpiebilst, ka Papardes stacijā lietus vairs nelija, jo lubānieši esot pa ceļam lietu aizbaidījuši, uzrakstot uz papīra lapiņas septiņu plikpauru vārdus un tad šo lapiņu izmetot pa mašīnas logu. Tas esot sens lietus aizbaidīšanas veids.
Alūksne sagaidīja ar saulīti, Circeni Cirču (Zirgurdu Neimani), Žurku Kornēliju (Intu Tiroli) un daudziem smaidošiem cilvēkiem, kas bija ieradušies apsveikt bānīti dzimšanas dienā. Ziemassvētku vecītis atklāja Ziemassvētku vecīša tērpu skati. Kamēr notika tradicionālā "Marisas" dzirdināšana un kociņa stādīšana, varēja izbaudīt Alūksnes stacijas kafejnīcu "vēlējumu prieku" un klausīties "Mūžīgā unisona" priekšnesumus.
Atpakaļceļš uz Gulbeni pagāja, sacenšoties "dziesmu karā", minot mīklas un piedaloties dažādos konkursos un spēlēs. Iebraucot Gulbenē, uzreiz varēja izjust mīlestības valdzinājumu, jo dārza svētkiem "Atver sirdi mīlestībai..." viss jau bija sagatavots: Baltās pils "pagalms" bija izgaismots ("Diogēns"), skanēja romantiska dziesma grupas "Rolise" izpildījumā, saldumus uz aromātisku ūdens pīpi piedāvāja Austrumu sievietes (Lizuma teātris), bet ap putras katlu rosījās mūķenes (Gulbenes Tautas teātris). Gardu maltīti un karstu kafiju bija sarūpējusi kafejnīca "Pie Rūtas". Baronu fon Volfu pāris mīļotajai Marisai un bānīša viesiem par godu bija uzaicinājis viesmāksliniekus, kuru priekšnesumi tika uzņemti ar ovācijām un ilgstošiem aplausiem.
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" administrācijas vārdā liels paldies bānīša darbiniekiem par labi veikto darbu, Gulbenes pilsētas domei par atbalstu pasākuma organizēšanā, Baltās pils īpašniekam Elmāram Pituram par līdzdalību pasākuma organizēšanā, Baltās pils darbu vadītājam Jānim Ločmelim un viņa darbiniekiem par improvizētās "Baltās pils" tehnisko izpildījumu, Gulbenes Tautas teātra režisorei Edītei Siļķēnai par veiksmīgo pasākuma režiju, Gulbenes kultūras centra māksliniecei Ivetai Laktukai par pasākuma noformēšanu. Liels paldies arī Gulbenes Tautas teātra aktieriem, Gulbenes mūzikas skolas māksliniekiem, kultūras centra pūtēju orķestrim, kafejnīcai "Pie Rūtas", Lizuma teātra un Lubānas teātra aktieriem, bānīša modes teātra "AA" modes studijai (it sevišķi bērnu māmiņām Tatjanai Ļistopadai un Aijai Miķelsonei).
Visu dienu bija apskatāma fotoizstāde "Divatā", vakarā tika apbalvoti fotogrāfiju autori. Paldies par brīnišķīgajām fotogrāfijām Gulbenes Tautas teātrim, Ievai Garjānei, Līgai Vītolai, Jānim Vītolam un Raimondam Ragam!
Paldies par veiksmīgi noorganizētajiem pasākumiem Stāmerienas pagasta padomei un Alūksnes pilsētas domei!

Citu datumu laikraksti

 • Zivju sacepums

  Kilograms sama gaļas, līdakas vai karpas, 600 g ar mizu vārītu kartupeļu, sāls, 300 g zivju mērces, rīvmaize, 50 g sviesta.Kilograms sama gaļas,...

 • Ūsainais dzelmes saimnieks

  Nemaz nav tik daudz makšķernieku, kuri var lepoties ar samu lomiem. Šīs zivis mīt visā Daugavas garumā, Aiviekstē un jūras piekrastē, turklāt nelielā...

 • Grieķu mērce ceptām zivīm

  15 valriekstu, ūdens pēc vajadzības, tējkarote sinepju, divi cieti vārītu olu dzeltenumi, ēdamkarote eļļas, ēdamkarote izsijātas rīvmaizes, pusglāze...

 • Dosies skatīt Vidzemes akmeņaino jūrmalu

  Katru vasaru Apes iedzīvotājiem piedāvājam iespēju doties ekskursijā, lai iepazītu tuvākas un tālākas vietas.Katru vasaru Apes iedzīvotājiem...

 • Godinās „Skolas somas” ziedotājus

  Piektdien, 7.septembrī, pulksten 13.00 atpūtas kompleksā „Ezermala” notiks akcijas „Skolas soma” noslēguma pasākums.Piektdien, 7.septembrī, pulksten...

 • Internātā atjauno virtuvi

  Vēl pirms skolas gaitu uzsākšanas E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas internātā svinīgi tika atklātas izremontētās internāta virtuves telpas, kas...