Čempionāts ūdens motocikliem ir izdevies

Braucēji: pirmo reizi latvijā startē no laipām. Nedēļas nogalē uz Alūksnes ezera pirmo reizi risinājās Latvijas čempionāts ūdens motocikliem.

Braucēji: pirmo reizi latvijā startē no laipām.
Nedēļas nogalē uz Alūksnes ezera pirmo reizi risinājās Latvijas čempionāts ūdens motocikliem. Sacensību organizatori atzīst, ka Alūksnes ezers šādām sacensībām ir ļoti piemērots un ka arī citos gados vismaz viens čempionāta posms notiks Alūksnē.
Uz Alūksni sestdien bija ieradušies sportisti ne tikai no Latvijas, bet arī Igaunijas, Lietuvas un Krievijas. Kopš Latvijā notiek sacensības ūdens motocikliem, šī ir pirmā reize, kad tajās piedalās dalībnieks no Krievijas. Alūksnē risinājās čempionāta piektais posms - "Tapro Lielā balva", kur sportisti cīnījās par sacensību atbalstītāja, būvmateriālu veikala tīkla "Tapro" dāvātajiem kausiem.
Alūksnes pilsētas domes izglītības, kultūras un sporta darba organizatore Iveta Kovtuņenko atzīst, ka sadarbība ar ūdens motociklu kluba "Bombardieris" pārstāvjiem ir izdevusies. Atšķirībā no ūdens motosporta sacensībām ūdens motociklu sacensībās sportistu līdzbraucēji bijuši solīdi un pieklājīgi.
"Šajās sacensībās visi bija ļoti disciplinēti - gan sportisti un viņu līdzbraucēji, gan skatītāji. Man patika sadarboties ar "Bombardiera" pārstāvjiem, jo viņi bija atsaucīgi un ieinteresēti par to, kā notiks sacensības. Tas nebija tā, kā organizējot ūdens motosporta sacensības Alūksnē šogad, kad rīkotāji neizrādīja interesi par to, kā viss tiks organizēts. Lai gan attālums no Rīgas līdz Alūksnei ir liels, viss tika noorganizēts veiksmīgi. Daudzi sportisti un viņu līdzbraucēji pirmo reizi bija Alūksnē un atzina, ka šī ir ļoti skaista pilsēta. Ceru, ka sadarbība turpināsies, un ir paredzēts, ka vismaz viens sacensību posms arī nākamgad risināsies Alūksnē," stāsta I.Kovtuņenko.
Iveta Kovtuņenko pateicas SIA "Rubate" un "Tapro" būvmateriālu veikalu tīklam par atbalstu sacensību rīkošanā, kā arī SIA "Valmieras neatliekamā medicīniskā palīdzība" par sadarbību.
Dalībnieki startēja trīs klasēs - "ski", amatieru un ekspertu. "Ski" klasē uzvarēja Dins Jonass (Latvija), 2.vietu guva Māris Ārents (Latvija), bet 3.vietu - Miks Tammsoo (Igaunija). Amatieru klasē 1.vietu izcīnīja Agris Putniņš (Latvija), 2.vietu - Vitautas Butkus (Lietuva) un 3.vietu - Valerijs Trujevcevs (Igaunija). Savukārt ekspertu klasē godalgas guva latvieši: 1.vieta - Naurim Berķim, 2.vieta - Jānim Hartmanim, bet 3.vieta - Mārtiņam Reisonam.
Sacensību dienā piepildījās arī Latvijas čempionāta ūdens motocikliem organizatora Mika Lukstiņa vēlme, lai sestdien uz Alūksnes ezera būtu vismaz nelieli viļņi. Viņš pozitīvi vērtē to, ka sportisti Alūksnē varēja startēt no laipām, kā citviet Latvijā tas nav raksturīgi - vien Pasaules čempionātā.
"Parasti Latvijā infrastruktūra traucē tam, lai sportisti varētu startēt no laipām. Mums tas bija jaunums, tādēļ sākumā šķita, ka būs grūtāk startējot, bet izrādījās pretēji. Šīs bija pirmās sacensības Latvijā, kad sportisti startēja no laipām. Gan sportistiem, gan organizatoriem Alūksnē ļoti patika, tādēļ nākamgad brauksim atkal - mums ar vienu reizi nepietiek," saka M.Lukstiņš.
Ūdens motociklu sacensības Latvijā notiek septīto gadu. Šajās sacensībās dalībnieki startē trīs klasēs - "ski", ekspertu un amatieru. Ir divi ūdens motocikli - sēdus vadāmais jeb "runabout" un stāvus vadāmais jeb "ski".
Sacensību princips ir vienkāršs - visi dalībnieki ieņem savas pozīcijas vienā līnijā un pēc starta karoga nolaišanas dodas trasē. Uzvar tas, kurš pēc vairākiem nobrauktiem apļiem pirmais sasniedz finiša līniju.

Citu datumu laikraksti

 • Pļaujas svētkos kurinās podnieku cepli

  Alūksnes Pilsētas svētkos keramiķi prezentēja pārvietojamu apdedzināšanas krāsni.Alūksnes Pilsētas svētkos keramiķi prezentēja pārvietojamu...

 • Būs pasākums jaunajiem skolotājiem

  Nākamnedēļ Alūksnes rajonā risināsies jaunajiem skolotājiem veltīts pasākums “Pa Grestes pedagoģisko atziņu ceļiem”.Nākamnedēļ Alūksnes rajonā...

 • Sāk apsekot lauku saimniecības

  No 13. līdz 29.augustam Alūksnes rajona pagastos notiek lauku saimniecību struktūras apsekojums.No 13. līdz 29.augustam Alūksnes rajona pagastos...

 • Būs zvaigžņu lietus

  Naktī no 12. uz 13.augustu Latvijā būs novērojams zvaigžņu lietus.Naktī no 12. uz 13.augustu Latvijā būs novērojams zvaigžņu lietus. Sākot no jūlija...

 • Rīgā - jaunas, labākas iespējas

  Pēc pārnākšanas strādāt uz Rīgu es nopelnu gandrīz divreiz vairāk nekā iepriekš, turklāt noteikti izmantošu arī citas labās iespējas, kas paveras...

 • Suminās sakoptāko sētu saimniekus

  Līču ģimene: lepojas, ka dzīvo sakārtotā vidē. Mārkalnē piektdien un sestdien notiks pagasta svētki “Nāc gavilēt!”, kuros galvenais notikums -...