Cenu aptaujā noskaidros firmu atkārtotai sniega izvešanai no pilsētas

Līdz 18.februārim Alūksnes dome cenu aptaujā noskaidros firmu, lai jau otrreiz šoziem no pilsētas izvestu sniegu.

Līdz 18.februārim Alūksnes dome cenu aptaujā noskaidros firmu, lai jau otrreiz šoziem no pilsētas izvestu sniegu. Domes ekonomiste Valda Silicka laikrakstu informē, ka pirmoreiz sniega izvešana no pilsētas šoziem maksājusi nepilnus 1000 latus.
"Ir jāizved apmēram 600 kubikmetri sniega," saka V.Silicka. Alūksnē lielo sniega vaļņu dēļ ielu malās ir apgrūtināta satiksme un brauktuves pārredzamība. Sevišķi tas jūtams ielu pagriezienos. Arī ielu brauktuves ir sašaurinājušās.
Alūksnieši gan ir novērojuši, ka sniega izvešana, ko līdz šim veikusi valsts akciju sabiedrības "Vidzemes ceļi" filiāle "Alūksnes 15.CP" ne vienmēr notiek apdomīgi. Tā trešdien sniegu izveda ap pulksten astoņiem no rīta, bloķējot satiksmes kustību uz Lielā Ezera ielas laikā, kad tā ir visintensīvākā.
Alūksnes meteoroloģiskās stacijas darbiniece Gunta Graudiņa laikrakstam saka, ka, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, kad vairākas dienas nepārtraukti sniga un vietām sniega sega jau pārsniedza pusmetru, situācija ir mainījusies. "Trešdienas rītā bija vairs tikai 41 centimetru bieza sniega sega. Klājums ir nedaudz sakrities, jo ārā smidzināja. Sniegam ir izveidojusies neliela ledus kārtiņa. Alūksnē trešdien bija -2 grādi pēc Celsija," stāsta G.Graudiņa.
Laikraksts pārliecinājās, ka Alūksnē, iestājoties siltākam laikam, pie ēku jumtiem veidojas lāstekas. Alūksnes pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons laikrakstam stāsta, ka policija ikdienā novērtē situāciju un, ja tas nepieciešams, aizrāda ēku saimniekiem par bīstamām lāstekām, kas apdraud gājējus.
"Šogad vēl nav bijis tā, ka Alūksnē kādam uz galvas būtu uzkritusi lāsteka. Mūsu uzdevums ir nepieļaut tādas situācijas. Bet, ja nelaime tomēr notiek, tad saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem par ēku un būvju uzturēšanu kārtībā mājas saimnieku var sodīt ar naudas sodu līdz 50 latiem," saka A.Tomsons.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...