Cer iepriecināt ģimenes ar bērniem

Trešajā Adventē, 12.decembrī, pulksten 13.00, Alūksnes tautas namā viesosies neatkarīgais teātris “Kabata” ar Ziemassvētku izrādi “Riekstkodis”.

Trešajā Adventē, 12.decembrī, pulksten 13.00, Alūksnes tautas namā viesosies neatkarīgais teātris "Kabata" ar Ziemassvētku izrādi "Riekstkodis". E.T.A. Hofmaņa pasaku divos cēlienos iestudējusi režisore Dita Balčus, mūziku komponējis Mārtiņš Brauns.
"Ar bagātu iztēli apveltīts lasītājs, iedziļinoties šajā visai dīvainajā pasakā par koka vīriņu, kas grauž riekstus, varbūt nesaskatīs neko jautru vai rotaļīgu. Bet izrādē augumā visai iespaidīgais Peļu ķēniņš un Riekstkoža zobena nakts kaujas viņiem liks uz mirkli aizmirst tuvojošos svētku saldās priekšnojautas. Galvenās varones - meitenes Marijas pašuzupurēšanās ļauj noticēt mīlestības spēkam un saprast, ka brīnumainais Ziemassvētku laiks ir klāt," stāsta D.Balčus.
Ziemassvētku naktī pareģojuma spēku iegūst Marijas sapnis. Pie viņas ierodas Ziemassvētku vecītis ar dāvanu maisu. Kad tajā palikusi vairs tikai viena manta - dīvainā lelle Riekstkodis, vecītis noslēpumaini izgaist. Svētku naktī iebrūk Peļu ķēniņš ar savu armiju, lai iegūtu sev egli. Pelēm drosmīgi pretim stājas Alvas zaldātiņi un Riekstkodis, kurš tiek nāvīgi ievainots. Te parādās tēvocis, atdzīvina Marijas pasaku bruņinieku un pārvērš neglīto Riekstkodi par princi, pašu Mariju - par princesi. Abi dejo pils ballē. Aust rīts, un Marija pamostas.
Izrāde priecēs ar piesnigušiem mežiem, ar karameļu pilīm, šokolādes upēm un mirdzošām uguntiņām. Tā izceļ senatnīgi stilizēto baroku gan tērpos, gan dejās un manierēs. Režisores izvēlētie aktieri: Zane Burnicka, Imants Pakalnietis, Inga Aizbalte vai Egija Missa, Andris Makovskis vai Ģirts Rāviņš, Enriko Avots trāpīgi un savdabīgi, piešķirot izrādei komisku un jautru raksturu, neļauj skatītājiem ieslīgt mistiskās bailēs vai romantiskā grūtsirdībā.

Citu datumu laikraksti

  • Bērnības atmiņas

    “Putenis bija tik pamatīgs, ka ceļu uz skolu nevarēja redzēt, ar varenu spēku sniegs sitās acīs. Ar kājām sataustot iepriekš iemīto taciņu, kas veda...

  • Vecumdienas vēlas piepildīt ar mīlestību

    Trapeniete Mirdza Arkliņa nākamgad janvārī atzīmēs 78 gadu jubileju. Ilgajos mūža gados piedzīvots ne mazums skaistu un grūtu brīžu, iepazīti dažādi...

  • Eglīti var cirst bez speciālas atļaujas

    Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts mežos, jo Ziemassvētki nav iedomājami bez zaļā un smaržīgā skuju koka.Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts...