Cer kļūt par Mazulim draudzīgu slimnīcu

Alūksnes slimnīcas dzemdību nodaļas darbinieces ir veikušas vairākus priekšdarbus, lai iegūtu Mazulim draudzīgas slimnīcas statusu.

Alūksnes slimnīcas dzemdību nodaļas darbinieces ir veikušas vairākus priekšdarbus, lai iegūtu Mazulim draudzīgas slimnīcas statusu.
Vecmāte Sandra Upmane bijusi kursos un var jaunās un topošās māmiņas konsultēt bērna zīdīšanas jautājumos. Arī pārējās darbinieces ir apguvušas kursus par bērna zīdīšanu.
"Jaundzimušais mazulis 24 stundas diennaktī ir kopā ar māmiņu. Jau dzemdību zālē viņš tiek barots ar mātes pienu, neizmantojot mākslīgos piena maisījumus. Ja tomēr ir kādas medicīniskas indikācijas un mazuli vajag barot ar maisījumiem, tad to darām ar karotīti, bez pudeles. Apmācām jaunās māmiņas, kā mazuli pareizi barot ar krūti," stāsta S.Upmane.
"Mums vēl nepieciešams sakārtot dokumentāciju, tas prasīs vismaz pusgadu. Patīkami, ka jaunās māmiņas pozitīvi uztver jaunās izmaiņas un mūsu mudinājumus. Viņas vēlas mazulim dot vislabāko. Visgrūtāk pārvarēt pieradumu ir tām māmiņām, kas pirmos bērnus ir barojušas ar mākslīgajiem piena maisījumiem. Viņas reizēm dusmojas, ka jāpieliek lielākas pūles bērna barošanā, bet mēs mudinām zīdainim dot tikai mātes pienu," saka S.Upmane.
Mazulim draudzīgas slimnīcas mērķis ir veicināt situāciju, lai arvien vairāk jauno māmiņu izvēlētos mazuli līdz sešu mēnešu vecumam barot tikai ar krūti un turpināt zīdīšanu, līdz bērns sasniedzis gada vecumu.
Martā Alūksnes slimnīcas dzemdību nodaļā līdz šim ir piedzimuši seši mazuļi, bet šajā mēnesī gaida vēl dažu mazuļu nākšanu pasaulē.

Citu datumu laikraksti

  • Konkurss “Iepazīsti Alūksnes rajonu”

    Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu” septītās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Kalncempju tūrisma informācijas punkts, kā arī...

  • Dzīvo viss, kas mīlestībā dots

    Acīmredzot nav jābrīnās, ka steigas un stresa nomāktie cilvēki veldzi un atelpu meklē dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas sirsnības un mīlestības...

  • Popularizēs lietišķās mākslas mantojumu

    Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studija “Kalme” kopā ar rajona mājturības skolotājiem vēlas apzināt rajona lietišķās mākslas mantojumu.Alūksnes...