Cer likvidēt nelegālu atkritumu izgāztuvi

Alūksnē, kur Helēnas iela robežojas ar Jaunalūksnes pagasta teritoriju, gadu gadiem apkārtne ir piesārņota ar dažādiem atkritumiem. Tuvējās mājas iedzīvotājs Imants Serts atzīst, ka apnicis dzīvot nesakoptā vidē.

Alūksnē, kur Helēnas iela robežojas ar Jaunalūksnes pagasta teritoriju, gadu gadiem apkārtne ir piesārņota ar dažādiem atkritumiem. Tuvējās mājas iedzīvotājs Imants Serts atzīst, ka apnicis dzīvot nesakoptā vidē.
"Atkritumus Helēnas ielas malā ber gadu gadiem. Tiesa, šajā vietā tā vairāk atgādina lauku ceļu. Personīgi nevienu aiz rokas neesmu notvēris, bet var redzēt, ka brauc ar automašīnu, ielas malā atstāj atkritumu maisus un aizbrauc. Suņi pēc tam tos iznēsā, arī iela ir kā nokaisīta. Kāpēc man jāstaigā pa citu mēsliem? Turklāt ir nepatīkama smirdoņa," ir neapmierināts I.Serts.
Viņš ir runājis ar Alūksnes domes, komunālā uzņēmuma "Rūpe" un Alūksnes elektrisko tīklu rajona vadītājiem par iespējām likvidēt izgāztuvi un pārtraukt atkritumu izbēršanu neatļautā vietā.
"Kad pārāk daudz netīrumu ir sakrājies uz ielas, tad elektrotīklu rajona traktors sastumj tos bedrē. Bet cilvēki turpina nest un bērt visu, ko pašiem nevajag, tīrā vietā, nevis bedrē. To dara pilsētnieki, nevis tuvējo lauku māju iedzīvotāji. Varbūt viņi nevēlas maksāt par atkritumu konteineriem," klāsta I.Serts. Viņš uzskata, ka šīs nejēdzības iespējams pārtraukt, ja bedri ar buldozeru aizber un visu nolīdzina. Līdzenu laukumu varētu izmantot elektrotīklu rajona stabu un citu materiālu novietošanai. Diemžēl zeme, uz kuras atrodas nelegālā izgāztuve, nav pilsētas, bet pagasta pašvaldības un privātīpašums. Var cerēt, ka izdosies atrast kādu risinājumu, visiem ieinteresētajiem savstarpēji vienojoties.

Citu datumu laikraksti

  • Mediķi turpina dumpoties

    Arī pagājušajā nedēļā mediķi turpināja cīnīties par algas palielināšanu. Šobrīd anesteziologiem pievienojušies arī ķirurgi, kas pieprasa palielināt...

  • Oktobra beigās pārgriezīsim pulksteņus

    Naktī no 31.oktobra uz 1.novembri Latvijā pulksteņa radītājus vajadzēs pagriezt par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība noteikta arī Lietuvā un...

  • “Optimisti” atsāk nodarbības

    Alūksnes pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki pirmajā nodarbībā tiksies 17.oktobrī pulksten 9.30 sporta skolas angārā. Tā vadītāja Gaida Gozeviča...