Cerības paliek šautuvē

Ar stafetēm un masu startu finišēja Pasaules kausa posms Rūpoldingā (Vācija). Nestartējot Latvijas vadošajam biatlonistam novadniekam Andrejam Rastorgujevam, vīru biatlona kvartets Rūpoldingā ieņēma 22.vietu Pasaules kausa piektā posma 4x7,5 kilometru stafetes sacensībās.
Latvijas komandā startēja Daumants Lūsa, Oskars Muižnieks, Ilmārs Bricis un Aleksandrs Patrijuks, komanda nopelnīja trīs soda apļus un izmantoja 11 rezerves patronas.

Noslīd divas vietas zemāk
Par sacensību uzvarētājiem kļuva Norvēģijas biatlonisti. Pirmo posmu veica D.Lūsa, kurš izmantoja divas rezerves patronas, stafeti O.Muižniekam nododot 23.pozīcijā, lai arī pēc pirmās šaušanas bija 9.pozīcijā. Novadnieks O.Muižnieks savā otrajā šaušanā nopelnīja soda apli, noslīdot uz 25.vietu. I.Bricis, katrā no šaušanas reizēm izmantojot pa vienai rezerves patronai, pēc otrās viesošanās ugunslīnijā pakāpās uz 24.vietu, bet stafeti nodeva jau 23.pozīcijā. Ne tik veiksmīgs etaps izdevās A.Patrijukam. Pirmajā šaušanā viņš izmantoja vienu rezerves patronu, saglabājot 23.vietu, bet otrajā neaizvēra divus mērķus. Tiesa, arī tuvākie konkurenti kļūdījās, tāpēc pēc soda apļu mērošanas Latvija saglabāja 23.vietu, bet līdz finišam A.Patrijukam izdevās apsteigt Beļģijas komandas biatlonistu.
Pasaules kausa kopvērtējumā Latvija ar 73 punktiem atrodama 15.pozīcijā, pēc šī posma noslīdot divas vietas zemāk.

Vilšanās beigās
A.Rastorgujevs finišēja 20.vietā 30 dalībnieku konkurencē Rūpoldingā notiekošā Pasaules kausa piektā posma 15 kilometru masu starta sacensībās. Sacensību sākums novadniekam bija veiksmīgs, jo pirmajā ugunslīnijā viņš sašāva visus mērķus un uz otro šaušanu ieradās 4.pozīcijā. Tiesa, tajā tika pieļauta viena kļūda, kas lika izkrist no labāko desmitnieka, bet trešajā ugunslīnijā viņš arī kļūdījās vienreiz, bet ceturtajā pieļāva jau divas kļūdas.
Pasaules kausa kopvērtējumā A.Rastorgujevs ar 224 punktiem ir 17.vietā, bet O.Muižnieks ar 6 punktiem ir 81.pozīcijā.
Šonedēļ ar Pasaules kausa posmu Antholcā (Itālija) noslēgsies olimpiskā kvalifikācija, bet sezonas kulminācija būs 9.februārī, kad Phjončhanā (Dienvidkoreja) norisināsies ziemas Olimpiskās spēles.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...