Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Četras kaimiņpašvaldības veido kopīgu sociālo dienestu

Sabiedriskā organizācija “AIZ Melnupe”, ko dibināja četru pagastu padomes - Alsviķu, Ilzenes, Zeltiņu un Kalncempju - ir saņēmusi pēdējo projekta “Mēs palīdzam tev” finansējuma daļu no Karalienes Julianas fonda Nīderlandē 5000 latu apmērā.

Sabiedriskā organizācija “AIZ Melnupe”, ko dibināja četru pagastu padomes - Alsviķu, Ilzenes, Zeltiņu un Kalncempju - ir saņēmusi pēdējo projekta “Mēs palīdzam tev” finansējuma daļu no Karalienes Julianas fonda Nīderlandē 5000 latu apmērā. Tā būs iespēja līdz galam īstenot ieceri par pašvaldību kopīga sociālā dienesta izveidošanu Strautiņos.
“Projektu īstenojam šogad. Februārī izlietojām pirmā posma līdzekļus - 3000 latus, lai Strautiņos izremontētu bērnudārza telpu, kur paredzēts dienestu izvietot, un labiekārtojām tās teritoriju arī no ārpuses. Par otrās kārtas līdzekļiem, arī apmēram 3000 latiem, iegādājāmies telpai nepieciešamo aprīkojumu - mēbeles un veļas mazgājamo mašīnu. To nopirkām, lai gados vecajiem cilvēkiem varētu palīdzēt izmazgāt gultasveļu,” stāsta sabiedriskās organizācijas “AIZ Melnupe” grāmatvede Sandra Magaziņa.
Viņa norāda, ka Strautiņi izvēlēti par dienesta atrašanās vietu, jo “AIZ Melnupe” dibinātāji vienojās, ka tur ir pieejamas telpas.
“Pašlaik meklējam sociālo darbinieku, kas dienestā strādās un kura pārziņā būs šīs četras pašvaldības. Mums ir jāapzina, cik Kalncempjos, Zeltiņos, Ilzenē un Alsviķos ir cilvēku, kam būtu nepieciešama sociālā dienesta palīdzība - pārtikas atvešana no veikala, aizvešana pie ārsta, veļas mazgāšana un citi darbi. Ja pēc šīs izpētes veikšanas secināsim, ka cilvēku, kam vajag mūsu palīdzību, ir daudz, tad ieviesīs štata vietu sociālajam darbiniekam,” saka S.Magaziņa.
Par projekta trešā posma līdzekļiem ir paredzēts iegādāties mikroautobusu, lai sociālajam dienestam būtu transports, ar ko braukt pie iedzīvotājiem.
“Iespējams, ka sociālā dienesta darbinieki rūpēsies arī par nelabvēlīgajām ģimenēm pašvaldībās. Kalncempju, Alsviķu, Zeltiņu un Ilzenes pagastam ir kopējs jurists. Varbūt vienu dienu nedēļā viņš varētu atrasties sociālā dienesta telpās, lai pieņemtu apmeklētājus no šīm pašvaldībām,” klāsta grāmatvede.
Katru gadu “AIZ Melnupe” pašvaldībām ir noteikta dalības maksa, lai veidotu sociālā dienesta budžetu. Dalības maksa katrai pašvaldībai ir aprēķināta proporcionāli gada ienākumiem.
Projekta autore, Alsviķu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa cer, ka nākamajā gadā “AIZ Melnupe” pašvaldībām izdosies pilnībā izveidot sociālo dienestu.
“Likums nosaka, ka uz 1000 iedzīvotājiem vajadzīgs viens sociālais darbinieks. Algojot kopīgi vienu sociālo darbinieku, ietaupīsim līdzekļus. Šogad štata vienību nepagūsim ieviest, jo gads drīz beigsies, bet 2004.gada budžetā pašvaldībām būs jāparedz līdzekļi sociālā darbinieka algošanai. Domāju, ka tā arī būs,” akcentē S.Zeltiņa. “Esam pateicīgi Karalienes Julianas fondam Nīderlandē par finansiālo atbalstu un Alsviķu pagasta padomes priekšsēdētājai Sandrai Zeltiņai, jo viņa bija projekta autore,” saka S. Magaziņa.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras un atceres pasākumus

  Atpūtas pasākums.Atpūtas pasākums 11.oktobrī no pulksten 14.00 – 16.00 Gulbenes rajona Staru kultūras namā – rudens ziedu un kompozīciju izstāde,...

 • Es vēlos tavu foto zeltītā ietvarā!

  Fotogrāfija ir sastindzis dzīves mirklis, kas saglabājas gadiem ilgi. To var glabāt lielākā vai mazākā fotoalbumā.Fotogrāfija ir sastindzis dzīves...

 • Baudi rudens smaržu un garšu!

  Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama saules siltumu. Bet tā tāpat kā augļu salduma bijis pavisam maz.Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama...

 • Iedzīvotājus neapmierina dabas lieguma ierobežojumi

  Veclaicenes pagastā Latvijas dabas fonda pārstāvji tikās un diskutēja ar iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas dabas lieguma Korneti - Peļļi...

 • Policija informē

  Apzog lauku mājas. Alsviķu pagastā naktī uz 7.oktobri uzlauzta māja, nozagtas dažādas mantas un pase.Apzog lauku mājas Alsviķu pagastā naktī uz...

 • Reģistrēti dzimušie septembrī

  Alūksnes pilsētā - Edgars Voroņins, Laura Zitāne, Margita Lancmane, Ričards Tarantenkovs, Daniela Dantiņa, Reinis Liepiņš, Emīls Nils Hamanis, Alise...