Četru pagastu iedzīvotāji maz izmanto sociālā dienesta pakalpojumus

Iedzīvotāji ir diezgan kūtri, lai izmantotu sabiedriskās organizācijas “AIZ Melnupe”, kurā ietilpst Alsviķu, Ilzenes, Zeltiņu un Kalncempju pagasts, kopīgi izveidotā sociālā dienesta pakalpojumus.

Iedzīvotāji ir diezgan kūtri, lai izmantotu sabiedriskās organizācijas "AIZ Melnupe", kurā ietilpst Alsviķu, Ilzenes, Zeltiņu un Kalncempju pagasts, kopīgi izveidotā sociālā dienesta pakalpojumus.
Ikvienam šo četru pašvaldību iedzīvotājam ir iespēja izmantot veļas mazgāšanas un transporta pakalpojumus, tomēr pieprasījums pēc tiem nav liels. Visaktīvākie ir Alsviķu pagasta iedzīvotāji, kas labprāt izmanto veļas mazgāšanas pakalpojumus.
"Gandrīz katru dienu vedam mazgāt veļu. Ir bijuši gadījumi, kad atvedam cilvēkiem medikamentus, aizvedam uz slimnīcu. Pašlaik aktuāla ir pagasta cilvēku iekārtošana pansionātā. Palīdzam, aizvedot uz pansionātu," stāsta Alsviķu pagasta sociālā darbiniece Ligita Podziņa. Viņa vērtē, ka Alsviķu pagastā ir vairāk iedzīvotāju, tādēļ arī dienesta pakalpojumus izmanto biežāk.
L.Podziņa kopā ar Alsviķu pagasta padomes priekšsēdētāju Sandru Zeltiņu šīs nedēļas sākumā apzināja vietas pagastā, kur ceļu uz mājām aizšķērso koki. "Izvērtējām, kuri pagastā ir vientuļie cilvēki, kuriem mājās nav sakaru līdzekļu vai tie stiprā vēja dēļ nedarbojas. Dažus no viņiem apciemojām mājās, lai uzzinātu, kā klājies vētras laikā," saka L.Podziņa.
Ilzenes pagasta sociālā darbiniece Inese Pušpure atzīst, ka ilzenieši maz izmanto dienesta pakalpojumus. Regulāri tiek apmeklēti tikai pieci cilvēki.
"Reizi divās nedēļās tos, kas izteikuši vēlēšanos, apmeklējam mājās. Cilvēki ir pieraduši, ka nepieciešamo pārtiku atgādā kaimiņš vai kāds cits. Daudzi paši dodas iepirkties, jo autoveikals divas reizes nedēļā piebrauc gandrīz pie katras mājas. Esam veduši cilvēkus pie un no ārsta, kā arī braukuši pie cilvēkiem uz mājām kopā ar ģimenes ārsti Lidiju Juksi. Veļas mazgāšanas pakalpojumu izmanto tikai viens cilvēks," klāsta I.Pušpure. Pirmdien pagastā apzināja vientuļos cilvēkus, lai izzinātu, kā viņiem klājas pēc vētras.
Zeltiņu pagasta sociālās palīdzības organizatore Nellija Rezgoriņa atzīst, ka arī zeltinieši maz izmanto dienesta pakalpojumus. "Pavasarī, kad dienestam iegādājās mikroautobusu un apzinājām cilvēkus, kam šādi pakalpojumi varētu interesēt, neviens nepieteicās tos regulāri izmantot. Vispieprasītākie ir transporta pakalpojumi. Maz ir tādu, kam vajag kaut ko atgādāt no veikala. Ir bijuši gadījumi, kad vedam cilvēkus uz Alūksnes poliklīniku vai uz Rīgu. Neviens cilvēks nav izmantojis veļas mazgāšanas pakalpojumus. Vētras laikā nebraucām aplūkot, kā vientuļajiem pagasta cilvēkiem klājas," saka N.Rezgoriņa. Viņa pieļauj, ka iedzīvotāji vēl nav apzinājušies dienesta lietderību.
Diemžēl sakaru traucējumu dēļ neizdevās sazināties ar Kalncempju pagasta sociālo darbinieku, lai noskaidrotu, cik bieži tur izmanto sociālā dienesta pakalpojumus.

Citu datumu laikraksti