Četru pašvaldību iedzīvotāji var pieteikt mājas vizītes

No marta četru pašvaldību - Alsviķu, Zeltiņu, Kalncempju un Ilzenes - sociālie darbinieki var izmantot sabiedriskās organizācijas “AIZ Melnupe” mikroautobusu, lai mājas vizītēs apmeklētu pagasta iedzīvotājus.

No marta četru pašvaldību - Alsviķu, Zeltiņu, Kalncempju un Ilzenes - sociālie darbinieki var izmantot sabiedriskās organizācijas "AIZ Melnupe" mikroautobusu, lai mājas vizītēs apmeklētu pagasta iedzīvotājus.
Organizācija pirms vairākiem gadiem izstrādāja projektu "Mēs palīdzam tev" un iesniedza to Karalienes Julianas fondā Nīderlandē. Projektu atbalstīja un par gūtajiem līdzekļiem pagājušajā gadā organizācija izremontēja četru pašvaldību sociālā dienesta telpu bērnudārza ēkā Strautiņos. Telpai ir iegādātas mēbeles, dators un veļas mazgājamā mašīna. Par projekta pēdējā kārtā saņemtajiem līdzekļiem organizācija iegādājās mikroautobusu.
1.martā darbu sāka šoferis Ilmārs Jukse. Tagad visu četru pašvaldību sociālie darbinieki varēs doties mājas vizītēs pie iedzīvotājiem, kas to vēlēsies. "Ir iecere, ka kopā ar viņiem mājas vizītēs dosies arī ģimenes ārste Lidija Jukse, jo viņai ir pacienti Zeltiņos, Ilzenē un Kalncempjos. Tad iedzīvotājiem, kas dzīvo tālu no pagasta centra, nevajadzēs mērot ceļu pie ārsta, jo ārsts aizbrauks pie viņa," stāsta sabiedriskās organizācijas "AIZ Melnupe" grāmatvede Sandra Magaziņa.
Viņa mudina visu četru pašvaldību iedzīvotājus vērsties pie pagastu sociālajiem darbiniekiem un pieteikt mājas vizītes. Alsviķu pagastā to var izdarīt pie Ligitas Podziņas, Kalncempju - pie Lidijas Olderes, Zeltiņu - pie Nellijas Rezgoriņas un Ilzenes - pie Ineses Pušpures. "Iespējams, ka cilvēki kautrējas pieteikt mājas vizītes, bet tik daudziem tagad izpalīdz pastnieki vai kaimiņi, piemēram, nopērkot kaut ko veikalā. Kādēļ gan mēs nevarētu atvieglot viņiem ikdienu. Esam gatavi pastnieku vietā palīdzēt iedzīvotājiem. Iedzīvotājiem, pie kuriem mēs brauksim, būs jāsedz tikai degvielas iegādes izdevumi," saka S.Magaziņa.
Pašvaldību darbinieki pašlaik noskaidro, cik Kalncempjos, Zeltiņos, Ilzenē un Alsviķos ir cilvēku, kam būtu nepieciešama sociālā dienesta palīdzība - pārtikas atvešana no veikala, aizvešana pie ārsta, veļas mazgāšana un citi darbi. Alsviķu pagastā šie cilvēki jau tika apzināti, bet neviens no viņiem neizteica vēlēšanos saņemt mājas aprūpi. "Vēl precizēsim, kurās dienās uz kuru pašvaldību mikroautobuss brauks. Pieļaujam, ka ar laiku šis pakalpojums būs pieprasītāks un īstenosies mūsu iecere par sociālā dienesta izveidošanu," norāda projekta autore, Alsviķu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa.
Katru gadu "AIZ Melnupe" pašvaldībām ir noteikta dalības maksa, lai veidotu sociālā dienesta budžetu. Dalības maksa katrai pašvaldībai ir aprēķināta proporcionāli gada ienākumiem.

Citu datumu laikraksti