Ciemiņus gaida sakoptā pilsētvidē

Alūksnē pirmo reizi šogad appļauti zālāji. Pļaut varēja arī parkā, kur likvidēti janvāra vētras postījumi, aizvesti izgāztie koki un savākti zari, tāpēc šodien svētku un riteņbraukšanas sacensību dalībniekus sagaida sakopta pilsēta.

Alūksnē pirmo reizi šogad appļauti zālāji. Pļaut varēja arī parkā, kur likvidēti janvāra vētras postījumi, aizvesti izgāztie koki un savākti zari, tāpēc šodien svētku un riteņbraukšanas sacensību dalībniekus sagaida sakopta pilsēta.
"Pilsētas labiekārtošanas darbus vajadzēja pakārtot janvāra vētras seku likvidēšanai. Labi, ka maijā vētras postījumi gājuši secen. Komunālā uzņēmuma "Rūpe" strādnieki ar SIA "Alūksnes koks" atbalstu tikuši galā, jo pašvaldības uzņēmums nespētu veikt tik lielu darbu apjomu. Tagad atlicis aizvest vēl palikušos kokmateriālus un sakārtot krautuves," stāsta pilsētas ainavu arhitekts Edijs Gusts.
Pašvaldībai bija vajadzīgi neparedzēti izdevumi, bet tos sedz kokmateriālu izsolē iegūtie līdzekļi. Ja nebūtu vajadzīgas izsoles, tad pārdot varētu ātrāk un droši vien būtu pat neliela peļņa. Tomēr nekas nevar kompensēt izpostīto parku. Tur bija izgāzti 170 koki, turklāt krītot tie salauza jaunos stādījumus. Par laimi, jaunie kociņi ir maz skarti. Pat trīs gandrīz blakus kritušas egles saudzējušas metasekvoju, kas ir rets augs. Tā parkā ir tikai viena, tāpēc gribas, lai izaugtu. E.Gusts uzsver, ka jauno stādījumu platības ir veidotas tālredzīgi. Tie ir pietiekami biezi, lai nepaliktu tukša vieta, ja kāds izkrīt. Tagad jaunie kociņi un krūmi ir jāretina, tāpēc tos varēs dēstīt izgāzto koku vietā. Iespējams, ka jaunus stādus nevajadzēs.
Pavasarī izveidoja dabas taku gar Alūksnes ezera krastu. Tā no Ezermalas ielas vijas gar Helēnas parku, Mobilo strēlnieku bataljonu, iekļauj Muižas veco parku, iekšezera bērzu birzi, izved Tempļa kalnā, vijas pa pussalas parku un beidzas pie Melnuma peldvietas. E.Gusts uzsver, ka visvairāk darba bija Tempļa kalnā, kur arī bija vētras lauzti koki un zari. "Perspektīvā taku papildinās ar objektiem, kas ļaus labāk redzēt un iepazīt dabu. Jāizcērt skatu līnijas uz ezeru un vajadzētu atjaunot skatu torni Tempļa kalnā. Tāpat jāizvieto informatīvās norādes, urnas atkritumiem, laipas ūdensputnu vērošanai pie "Vējiņa" peldvietas," skaidro speciālists. Takai pa Veļu gravu veidos pakāpienus un laipu.
Pēc Alūksnes Brāļu kapu komitejas priekšsēdētāja Ulda Veldres iniciatīvas sākta Kanceles kalniņa sakopšana. Aicinājumam iesaistīties talkā neatsaucās daudzi, tomēr tas ir sākums. E.Gusts uzsver, ka tagad ir pienākums darbu turpināt. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādes vīri izzāģēja liepu nokarenos zarus, kas aizsedza skatu uz ozolu aleju, kas ved uz pirmās baznīcas vietu. Tāpat retinot zarus, veido skatu līnijas uz Kanceles kalniņu. Paredzēts novietot informatīvu stendu. "Būs sakopts vēl viens vēstures objekts. Turpat netālu, Alūksnes 700 gadu parkā, ir pirmās skolas vieta," norāda E.Gusts. Viņš akcentē, ka pilsētā ir daudz mazu objektu, kas šovasar labiekārtojami.

Citu datumu laikraksti

  • Zālienam uzbrūk sūnas

    Cītīgi vismaz reizi nedēļā pļauju zālienu un pārliecinos, ka to arvien vairāk pārņem sūnas, tāpēc devos noskaidrot, kas to veicina. Izrādās, ka sūnas...

  • Nē! - mākslīgajiem rūķiem daiļdārzos

    Individuālo māju pagalmos dižojas lielāki un mazāki mākslīgi rūķi, stārķi, pūces, suņi, eži, vardes un citi dzīvnieki.Individuālo māju pagalmos...

  • Dzīvžogs pasargā un norobežo

    Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša, aizsedzoša un sargājoša nozīme.Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša,...