Ciemošanās radījusi daudz pozitīvu emociju

Sportiski azartisks un ģimeniski sirsnīgs izvērtās pasākums “Ciemos pie saulstariņiem”, ko Alūksnes valsts ģimnāzijas sporta hallē rīkoja bērnu ar īpašām vajadzībām atbalsta centrs “Saulstariņi”.

Sportiski azartisks un ģimeniski sirsnīgs izvērtās pasākums "Ciemos pie saulstariņiem", ko Alūksnes valsts ģimnāzijas sporta hallē rīkoja bērnu ar īpašām vajadzībām atbalsta centrs "Saulstariņi".
Draudzīgajam aicinājumam bija atsaukušies mazliet vairāk nekā 60 cilvēki, tostarp vairāku Alūksnes rajona nevalstisko organizāciju cilvēkiem ar īpašām vajadzībam pārstāvji. Vistālākie ciemiņi bija Madonas Bērnu un jauniešu centra "Boccia" kluba dalībnieku grupa skolotājas Anitas Krauklītes vadībā.
"Sākumā "boccia" spēlē trenējās tikai bērni ar īpašām vajadzībām, taču pamazām vien par šo nodarbi ieinteresējās arī pārējie un nu mums ir jaukta grupa. Kontaktēšana ar bērniem, kuriem ir veselības problēmas, pārējiem palīdz labāk izprast šīs sabiedrības grupas problēmas. Savukārt bērniem ar invaliditāti pārējo izprotošā attieksme palīdz atraisīties, iedrošina," pārdomās dalās A. Krauklīte.
"Saulstariņu" rīkotajā pasākumā viņai īpaši patika nepiespiestā, labvēlīgā gaisotne, kurā katrs bērns, neatkarīgi no veselības stāvokļa, varēja atrast sev piemērotu nodarbošanos. Kopīgā boccia spēlē bērni no Alūksnes un Madonas pavisam drīz atraduši kopīgu valodu, kas noteikti nebūtu iespējams, ja tiktu spēlēta kāda komandu spēle, kurā akcentēja sacensības.
Otri tālākie viesi bija Alsviķu profesionālās skolas audzēkņi, kas arī iecienījuši "boccia" spēli. Grupas vadītāja Dzintra Bāliņa pastāstīja, ka dažādas spēles skolā tiek spēlētas arī ikdienā, taču "Saulstariņu" rīkotā tikšanās bērniem ar īpašām vajadzībām devusi iespēju kontaktēties ar "cilvēkiem no ārpasaules", kas palīdz apgūt jaunas saskarsmes formas un jaunu pieredzi.
Saskarsmes ziņā īpaši ierobežoti ir bērni ar dzirdes problēmām. Viņi labi spēlē volejbolu un basketbolu, taču sportiskos pasākumos nepiedalās, jo surdotulku trūkuma dēļ nevar sazināties ar saviem vienaudžiem.
Dz. Bāliņa uzskata, ka pasākums "Ciemos pie saulstariņiem" un tam līdzīgi īpaši nepieciešami lauku bērniem, kuriem ierastie ikdienas kontakti nereti ir vienveidīgi un maz veicina izaugsmi. Aptaujātie visa vecuma bērni atzina, ka Saulstariņu rīkotais pasākums ir izdevies.
Septiņus gadus vecajam Ērikam Krūmiņam, kurš bija ieradies no Alsviķiem, vislabāk patikusi kūleņošana un bumbas mešana grozā. Madonas "Boccia" kluba pārstāvei Danai Ivanovai patikusi piedāvātā iespēja izmēģināt savas spējas dažādās jomās. Spēles starplaikos meitene ne tikai spēlējusi dambreti, galda tenisu un volejbolu, bet iejutusies arī "boccia" tiesneša lomā. Danas kluba biedrei Laurai Mālniecei vērtīgākais dienas ieguvums šķiet jauniepazītie draugi. Viņa domā, ka "boccia" ļoti satuvina.
"Man ir žēl slimo bērnu. Gribētos viņiem palīdzēt. Sabiedrība diemžēl pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām izturas ļauni. Daudzi nesaprot, ka arī viņi grib un var būt noderīgi," spriež Laura.
Atzinīgus vārdus par pasākumu teica arī pensionāre Nadežda Rumkina no Apes. Īpaši gaidīts mirklis viņai bijis tikšanās ar tautā iemīļoto dzejnieci Kornēliju Apškrūmu. Sieviete arī pati raksta dzeju un glezno. Viņa atzīst, ka ir svarīgi nezaudēt saikni ar sabiedrību, tāpēc cenšas piedalīties visos iespējamajos pasākumos.
Tikšanās iniciatore, sabiedriskās organizācijas "Saulstariņi" vadītāja Māra Podkalne pastāstīja, ka pasākumu atbalstījis Pasaules bankas projekts "No mīlestības ziedi plaukst", tā mērķis ir palielināt bērnu ar īpašām vajadzībām un gados vecu cilvēku sabiedrisko aktivitāti un vairot pozitīvās emocijas. Viņa pateicas Alūksnes valsts ģimnāzijas vadībai par sniegto atbalstu.

Citu datumu laikraksti

 • Pirmsskolas izglītības iestāde svinēs 40. dzimšanas dienu

  Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” gatavojas 40 gadu jubilejai, to svinēs 3.jūnijā. “Dzimšanas dienas gaidīšana sākās jau...

 • Jūnijs būs silts un saulains

  Jūnijā Latvijā lielākoties gaidāms saulains un sauss laiks, kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma līdz vienam grādam virs normas.Jūnijā...

 • Kļūdu labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 21.maija numurā rakstā “Gatavojas Keggi Velo” pasākumam ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 21.maija numurā...

 • Ar ložmetēju frontes pirmajās līnijās

  Septiņdesmit deviņus gadus vecais alūksnietis Roberts Lapiņš ir visjaunākais kara veterāns, kas dzīvo Alūksnes rajonā. 1995.gadā rajonā bija 249 kara...

 • Pansionāta iemītniekiem būs dāvana

  Akciju sabiedrība “Grindex” šogad rīko akciju “Pavasarīgs uzmanības apliecinājums Latvijas pansionātiem”. Tās laikā visiem Latvijas pansionātiem...

 • Pārbauda prokurora rīcību

  Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa laikrakstam “Alūksnes Ziņas” informē, ka vēl joprojām notiek pārbaude par Alūksnes prokuratūras...