Ciena tradicionālas vērtības

Jau kopš janvāra tūrisma informācijas centros ceļotgribētāji aktīvi interesējas par iespējām doties vismaz divu dienu ekskursijās.

Jau kopš janvāra tūrisma informācijas centros (TIC) ceļotgribētāji aktīvi interesējas par iespējām doties vismaz divu dienu ekskursijās.
Populārākie joprojām ir tradicionālie braucieni uz Latvijas "tuvajiem kaimiņiem" - Lietuvu un Igauniju. Tās ir pārbaudītas vērtības ar sīki izstrādātiem maršrutiem.
Cena nav galvenais
Dažādu tūrisma firmu piedāvātās cenas atšķiras, turklāt reizēm diezgan būtiski. Taču šis nav svarīgākais aspekts, kura ietekmē izdarīt savu izvēli. TIC darbinieces iesaka painteresēties, ko tieši firma pieprasītajā cenā iekļāvusi, un salīdzināt ar citiem, lai arī dārgākiem tūrisma firmu piedāvājumiem. Pēc šādām analīzēm reizēm nākas atzīt, ka lētākais variants izrādās neizdevīgāks, jo neparedz ieejas biļešu apmaksu, apdrošināšanu vai pietiekami ērtu autobusu.
Svarīgi ieklausīties draugu ieteikumos un atsauksmēs, ja tie konkrētās firmas pakalpojumus jau izmantojuši. Jebkura nopietna tūrisma firma rūpējas par savu labo slavu, kopjot to kā atgriezenisku saiti ar saviem potenciālajiem klientiem.
Kā pieteikties?
Ja braucienam organizējat grupu, der atcerēties, jo vairāk dalībnieku, jo izdevīgāk. Bieži vien izdevīgāk ir pieteikties agrāk, jo iekāpšana autobusā notiek rezervēto vietu secībā.
Lai nerastos nevajadzīgi pārpratumi, braucot individuāli, iesaka ar tūrisma firmu slēgt līgumu. Tas parādīs firmas atbildību un arī to, ko tā vēlas no sava klienta. Diemžēl vairumā gadījumu šo iespēju neizmanto. Tikai rodoties domstarpībām, klientam nākas aizdomāties, cik oficiāli vai tieši otrādi - neoficiāli - viss notika.
Tiem, kas organizē grupu, tūrisma firmas parasti paredz zināmus "bonusus" - vienu vietu grupā par velti. Ja organizētājs ir aktīvs un darbojas jau otro vai trešo gadu, var piešķirt vairākas bezmaksas vietas.
Bet ja nu uz jūsu individuālā kārtā pieteikto datumu cilvēki piesakās kūtri un divas dienas pirms izbraukšanas autobuss ir tikai pusē? Šādos gadījumos tūrisma firmas darīs visu, lai neapmierināto nebūtu - piedāvās lielā autobusa vietā "mikrovariantu" vai izdomās ko citu.
Ir gadījumi, kad klients kaut kādu iemeslu dēļ izvēli maina vai no brauciena atsakās. Tad svarīgi pēc iespējas ātrāk paziņot par to tūrisma firmai. Ja laikus to darīsiet, lielāka būs iespēja, ka izdarīto iemaksu saņemsiet atpakaļ bez zudumiem.
Vēl, runājot par laikus izdarīto izvēli, katrā firmā paredzēti atlaides procenti tiem, kas uz braucieniem piesakās jau ziemā. Šo priekšrocību cenšas izmantot tālāko un līdz ar to dārgāko ekskursiju kārotāji.
Vienojas ar grupu
Lietuvas maršruts ir sabalansēts tā, lai ekskursants nepagūtu nogurt ne no braukšanas, ne staigāšanas. Akmeņu muzejs Mosedā, ziemas dārzs Kretingā, Dzintara muzejs Palangā, Birute kalns, Kuršu kāpa, jūras muzejs, akvārijs bijušajā Kāpugala cietoksnī, Klaipēdas delfinārijs. Vai jums ir vēl kāda zināma, apskates vērta vieta? Pēc vienošanās ar gidu arī to iespējams iekļaut maršrutā. Vienoties iespējams arī par naktsmītnes veidu un cenu - vai tas būs motelis, jauniešu viesnīca vai skola.
Pošoties ekskursijā, grupai nav jāuztraucas, kā nokļūs līdz Rīgai, jo autobuss atbrauks pēc jums. Ja braucat individuāli, tad gan būs jādodas uz galvaspilsētu.
Tūrisma firma "Impro" piedāvā izbraukšanu arī no Valmieras un Liepājas.
Skolotāji labprāt uzzinās, ka atbildību par bērniem var dalīt ar gidu. Gadās, ka gids iepatīkas tik ļoti, sevišķi mazajām jaunkundzēm, ka tieši viņu pieprasa arī nākamajā gadā.
Klienti ir dažādi. Vieni izvēlas izzinošu maršrutu, citi - izklaides. Kādreiz tik populārais ūdensparks Somijā pamazām zaudē pievilcību. "Ne katru vilina iespēja visu dienu mirkt ūdenī," atzīst TIC darbiniece. "Tie, kam tas šķiet jauki, nu jau gaida, kad kaut ko līdzīgu uzcels Ventspilī."
Bez skolēnu grupām tūrisma firmu pakalpojumus visbiežāk izmanto pedagogi un daži darba kolektīvi. Galu galā bez labas atpūtas no pelēkās ikdienas tāda ikgadēja ekskursija ir arī jauka tradīcija.

Citu datumu laikraksti

 • Apstiprina budžetu

  Alsviķu pagasta padomes sēdē apstiprināja pašvaldības budžetu šim gadam.Alsviķu pagasta padomes sēdē apstiprināja pašvaldības budžetu šim...

 • Padomi skābbarības vērtēšanā

  Latvijā skābbarības paraugu izvērtēšanā šogad piedalījās somu firmas "Kemira Chemicals Oy" skābbarības speciālists Harijs Mitinens.Latvijā...

 • Dosies "Pavasara zemi"

  Alūksnes rajona tūrisma apvienība "Maliena" organizēs braucienu uz "Pavasara zemi" Monistes pagastā Igaunijā.Alūksnes rajona tūrisma apvienība...

 • Filmējas kopā ar profesionāļiem

  Neaizmirstams laiks Antonijai Melgalvei ir vasara pirms 12 gadiem, kad viņai bija iespēja piedalīties latviešu kinofilmas "Mērnieku laiki" filmēšanā...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Dievkalpojumi 3.martā pulksten 14.00 Valkas rajona Variņu tautas namā - dievkalpojums.Dievkalpojumi 3.martā pulksten 14.00 Valkas rajona Variņu...

 • Zivīm jāuzmanās no zagļiem

  AUNS. Kādam Aunam popularitāte būs sagrozījusi galvu, traucēs objektīvi vērtēt savu darbību.AUNS. Kādam Aunam popularitāte būs sagrozījusi galvu,...

 • Afiša

  1.martā pulksten 22.50 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" jautrās dejas spēlēs DJ Agris.1.martā pulksten 22.50 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" jautrās...

 • Veiksmīgs dizains ir kapitāls

  Dizains – priekšmetu un vides mākslinieciska projektēšana ir mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa.Dizains – priekšmetu un vides mākslinieciska...

 • Muzejā cienā ar bišu maizi

  Jaunlaicenes pagasta "Ozoliņu" mājas ārsienas izskatās kā bišu šūnas.Jaunlaicenes pagasta "Ozoliņu" mājas ārsienas izskatās kā bišu šūnas. Tai blakus...