Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cilvēka organisms ir kā karte

Ķīnieši uzskata, ka cilvēka sirds līdzinās imperatoram. Ja imperators ir saslimis, tad kalpi slikti kalpo un tie jāliek pie darba.

Ķīnieši uzskata, ka cilvēka sirds līdzinās imperatoram. Ja imperators ir saslimis, tad kalpi slikti kalpo un tie jāliek pie darba. Pēc ķīniešu piecu pirmelementu sistēmas, sirdi uzskata par sievišķo pirmsākumu, bet tās vīrišķā daļa ir zarnu trakts.
Pirmelementu sistēmā notiek enerģijas apmaiņas process, tāpēc, ja slima sirds, tad traucējumi vispirms jāmeklē zarnu trakta rajonā. Sirds māte organismā ir aknas un žultspūslis, bet sirds vectētiņš - urīnpūslis un nieres. Katram orgānam ir savs nervu mezgls vai veģetatīvais pinums, kas regulē atbilstošā orgāna darbību. Savukārt iekšējo orgānu un endokrīnās sistēmas darbību pārvalda smadzeņu sistēma.
"Tas nozīmē, ka mēs ārstējam nevis konkrēta orgāna - sirds slimību, bet cilvēku ar sirds sāpēm. Šo patiesību vienmēr ievēroju savā darbā," saka ārsts Konstantins Žiguns un iepazīstina ar notiekošo diagnostikas procesa laikā. Vispirms viņš pacientam iesaka izslēgt mobilo telefonu, noņemt pulksteni un rotaslietas, liekot minētos priekšmetus novietot iespējami tālāk no sevis.
Pacienti neizjūt diskomfortu
‘’Ar speciāla aparāta "Biotest" palīdzību caur noteiktiem punktiem izmēru enerģijas plūsmu, pēc tās nosakot dažādu orgānu veselības stāvokli, pretestību un rezerves. Procedūras laikā pacienti neizjūt nekādu diskomfortu. Uz cilvēka ķermeņa ir īpašas vietas, kuras varētu nosaukt par akupunktūras atvērumiem. Tie galvenokārt atrodas uz rokām, kājām un galvas vietās, kur tuvu ādai atrodas nervu mezgli, limfmezgli un asinsvadi, kas ir saistīti ar noteiktiem orgāniem. Folla metode dod iespēju izmērīt organisma audu pretestību vājai elektriskai strāvai, kas iedarbojas uz šiem punktiem. Mazāka pretestība liecina par iekaisumu, lielāka - par hroniskiem procesiem, kas norisinās attiecīgajā orgānā. Tāpēc bez sarežģītām un kaitīgām diagnostikas metodēm var iegūt pilnu organisma stāvokļa ainu un atklāt slimību tās agrīnajā stadijā," skaidro K.Žiguns.
Nezinātājam, raugoties no malas, šķiet, ka punktu pārbaude ir tikai tāda niekošanās, bet izrādās, ka uz katra cilvēka pirksta atrodas 20 meridiāni, no kuriem 12 ir klasiskie, bet pārējie - Folla meridiāni. Katrā meridiānā vidēji izvietoti no sešiem līdz desmit punktiem. Kopumā tie ir 200.
Pacientam jāatslābinās, rokai un labajai kājai jābūt atbrīvotai. Ārsta ieteikums - procesa laikā domāt par kaut ko patīkamu. Aparāta rādījumus K. Žiguns ieraksta speciālā tabulā, pēc kuras izdara secinājumus par pacienta veselības stāvokli.
Palīdz atklāt daudzas saslimšanas
"Metode palīdz novērtēt nervu sistēmas un iekšējo orgānu stāvokli, patoloģiskos procesus, kas organismā norisinās slēptā formā, alerģiju, akūtas un hroniskas infekcijas avotus, imunitātes traucējumus, izmaiņas veģetatīvajā nervu sistēmā, medikamentu un pat zobu plombu un protēžu ietekmi uz organismu, kā arī pārtikas produktu, rotaslietu, metālu dārglietu, parfimērijas, kosmētikas un ārējās vides faktoru ietekmi uz konkrēto cilvēku," piebilst ārsts.
K.Žiguns stāsta par nozolu, kas ir speciāla viela, ko izmanto diagnostikas procesā. Ar tās palīdzību iespējams noteikt, kādus medikamentus cilvēks ir agrāk lietojis, kādus izmanto šobrīd. Iespējams noteikt arī toksīnus cilvēka organismā, ja tādi ir.
Ārsts uzskata, ka viņa 15 gadus ilgajā diagnostiķa praksē diemžēl pilnīgi vesels cilvēks ir ārkārtīgs retums. K.Žiguns nenoliedz, ka arī pašam piemīt viena otra kaite, jo medicīnas speciālists tāpat kā citi, ir tikai cilvēks.
Cilvēks nav piemineklis
Ārsts atgādina ikdienā bieži piemirstu patiesību, ka cilvēks nav salīdzināms ar pieminekli, bet ir dzīva radība, kas atrodas nemitīgā mijiedarbībā ar apkārtējo vidi. Cilvēks iedarbojas uz vidi, bet tā savukārt - uz cilvēku. Šīs nepārtrauktās iedarbības apmaiņas rezultātā veidojas disbalanss, tāpēc vismaz pusgadā reizi ir nepieciešama profilaktiskā izmeklēšana. K. Žiguns nenoliedz, ka to varētu veikt arī biežāk - ik pēc trīs mēnešiem. Prāts uzjunda retorisko jautājumu, kāpēc tā rūpējamies par personisko automašīnu, bet piemirstam rūpēties par sevi, aizbildinoties, ka ir jāstrādā, ka nav laikam un tamlīdzīgi. Speciālists mudina atcerēties, ka cilvēks ir ievērojami sarežģītāka sistēma, tāpēc jārūpējas vēl vairāk.
Vienas zāles neder visiem
K.Žiguns norāda, ka ir nepareizi vienas zāles piemērot katram pacientam. Šim ieteikumam jābūt individuālam, bet individualitāti nosaka medicīnas speciālists.
"Ja akadēmiskajā medicīnā noteicošā ir intensīvā terapija, tad mēs ārstēšanā izmantojam plašas ārstēšanas programmas, kuru laikā pielietojam homotoksikoloģijas paņēmienus un sākumā vispirms attīrām cilvēka organismu. Diemžēl ne visi pacienti strikti ievēro norādes, uzskatot, ka attīrīšanas procesu var izlaist. Ja tā, tad cerēto rezultātu nevar gaidīt. Ir cilvēki, kas netic homeopātijai un netradicionālajai medicīnai, uzskatot, ka tā kaut kādā veidā ir saistīta ar burvestībām vai pat maģiju. Tā domāt ir aplami. Manuprāt, rezultatīvs darbs būs tad, ja sadarbosies gan akadēmiskā, gan netradicionālā medicīna. Tikai tad varēsim runāt par Latvijas sabiedrības atveseļošanu, jo neviena medicīnas forma viena pati nevar atrisināt pilnībā visas problēmas. Pacientam ir jāuzticas ārstam, kam savukārt teicami jāpārzina sava darbības joma. Mūsu metode, iespējams, prasa lielāku atveseļošanās laiku, bet rezultāts ir optimāls," saka terapeits un netradicionālās diagnostikas metodes piekritējs Konstantins Žiguns.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Esot vietējais un vēl viens strādnieks. Teica, ka viņiem ir slaukšanas aparāti un piena dzesēšanas iekārtas.Esot vietējais un vēl viens strādnieks....

 • Iekārto pirmo golfa laukumu

  Jaunalūksnes pagasta "Salņi" saimnieka Viktora Litaunieka veidotā Vinnija Pūka dabas taka dāvā arvien jaunas iespējas aktīvi atpūsties, uzzināt un...

 • Pilsētas svētkus vērtē pretrunīgi

  Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju. Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku...

 • Tauriņam pa pēdām

  Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks skatījās uz vecā tilta atliekām.6. Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks...

 • Klāt mūzikas festivāls "Sinepes un Medus"

  Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi.Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi....

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Alūksnes pilsētas svētki. Alūksnes pilsētas svētku programma: 2.augusts. 10.00 - 14.00 - Eironams: vēstures labirinti, konkursi (galvenā balva -...