Kamēr Kanādā ir aukstais gada periods, ko kanādieši cenšas pavadīt siltās telpās, pētnieks, kas pazīstams ar vārdu “Professor Popsicle” (“profesors Saldējums”) atklājis, ka cilvēki var veiksmīgi vadīt dienas arī lielā aukstumā.
Kamēr Kanādā ir aukstais gada periods, ko kanādieši cenšas pavadīt siltās telpās, pētnieks, kas pazīstams ar vārdu "Professor Popsicle" ("profesors Saldējums") atklājis, ka cilvēki var veiksmīgi vadīt dienas arī lielā aukstumā.
Pēdējās 26 dienas Gordons Gīsbrehts ir pavadījis, slēpojot pa vientulīgā un sasalušā Vinipegas ezera plašumiem, kas ir daļa no Manitobas universitātes pētījuma par to, kā cilvēka ķermenis var sadzīvot ar aukstumu.
386 kilometrus garā pārbrauciena laikā ar distanču slēpēm gaisa temperatūra vidēji bija 15 grādi zem nulles, dažbrīd noslīdot līdz pat 31 grādam zem nulles.
"Tagad, esot ārā, kad ir mīnus 25 grādi, tā nav nekāda problēma," viņš sacīja intervijā ziņu aģentūrai "Reuters" pa satelīta telefonu no savas mazās telts uz desmitā lielākā ezera pasaulē.
"Tas vairāk ir pārbaudījums, kā var tikt galā ar aukstumu un sadzīvot ar to, saskaņojot savas drēbes un darbības tā, lai tas nebeidzas ar apsaldējumiem vai ko tamlīdzīgu," skaidroja G.Gīsbrehts.
Mīkstā, dziļā sniega dēļ Gordonam bija pamatīgi jānopūlas ar mugursomas nešanu un ragavām, ar kurām viņš veda ēdienu un piederumus. Divus rītus G.Gīsbrehts, izlienot no savas telts, secināja, ka vējš ir tik stiprs, ka telts ir gandrīz plakana.
"Vissvarīgākais dienas laiks ir tad, kad centies uzsliet telti, un man nebūt negribējās to darīt," stāstīts interneta lapā, kuru ar jaunākajām ziņām papildina viņa ģimene.
Ja neņem vērā nejutīgus pirkstgalus, kuri varētu atveseļoties aptuveni mēneša laikā, G.Gīsbrehts apgalvo, ka jūtas labi. Tomēr viņš izteicies, ka, atgriežoties Vinipegā, vispirms ielēks karstā vannā. "Sajūta būs lieliska," G.Gīsbrehts piebilda.
LETA - REUTERS (29.janvāris)