Cīnīsies par tiesībām elpot tīru gaisu

Ar šo nedēļu arī Alūksnē sāksies akcija “Elpo tīru gaisu”, lai samazinātu smēķēšanas izplatību un mudinātu nesmēķētājus aktīvi iesaistīties cīņā par savām tiesībām elpot tīru gaisu.

Ar šo nedēļu arī Alūksnē sāksies akcija "Elpo tīru gaisu", lai samazinātu smēķēšanas izplatību un mudinātu nesmēķētājus aktīvi iesaistīties cīņā par savām tiesībām elpot tīru gaisu.
"Pretsmēķēšanas kampaņa risināsies no 11.līdz 24.oktobrim. Tā mudina cilvēkus, kuri nesmēķē, pieprasīt tiesības uz tīru gaisu darbavietās, sabiedriskās vietās, gan arī savās mājās. Arī mūsu reģiona rajonu jaunieši - Alūksnes, Balvu, Gulbenes - ir iesaistījušies kampaņā," stāsta Veselības veicināšanas centra Reģionālā koordinatore Ingrīda Sniedze.
Jauniešu grupa aicinās iedzīvotājus pievienoties Sabiedrības veselības asociācijas jauniešu grupas iniciatīvai, kura iestājas par pilnīgu smēķēšanas aizliegumu sabiedriskajās vietās visā Latvijā. Vācot parakstus un pēc tam iesniedzot tos atbildīgajām amatpersonām, ir iecere panākt pilnīgu smēķēšanas aizliegumu sabiedriskās vietās Latvijā, kā arī veicināt grozījumu izdarīšanu likumā "Par tabakas izstrādes realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu".
"Arī Alūksnē būs šāda jauniešu grupa, kas, tērpušies gaiši zilos kreklos ar kampaņas logo "Elpo tīru gaisu", speciālās anketās vāks parakstus smēķēšanas aizliegšanai sabiedriskās vietās. Katrs interesents, kas ar parakstu paudīs viedokli, saņems kartīti par pasīvo smēķēšanu ar kampaņas logo," uzsver I.Sniedze.
Kampaņas laikā Gulbenes Televīzijā, TV5 un LNT raidīs videoklipu, lai mudinātu cilvēkus aizstāvēt savas tiesības elpot tīru gaisu.
Fakti
- Šogad no Latvijas valsts budžeta ir iztērēts 12 087 061 lats, lai ārstētu slimības, kuras rodas galvenokārt smēķēšanas dēļ.
- Veselības veicināšanas centra aprēķini liecina, ka Latvijā tabakas lietošana ir cēlonis vismaz 4380 priekšlaicīgas nāves gadījumiem katru gadu.
- Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā katru dienu smēķē 32,7 procenti Latvijas iedzīvotāju, tostarp 50,6 procenti vīriešu un 17 procentu sieviešu.

Citu datumu laikraksti

  • Mediķi turpina dumpoties

    Arī pagājušajā nedēļā mediķi turpināja cīnīties par algas palielināšanu. Šobrīd anesteziologiem pievienojušies arī ķirurgi, kas pieprasa palielināt...

  • Oktobra beigās pārgriezīsim pulksteņus

    Naktī no 31.oktobra uz 1.novembri Latvijā pulksteņa radītājus vajadzēs pagriezt par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība noteikta arī Lietuvā un...

  • “Optimisti” atsāk nodarbības

    Alūksnes pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki pirmajā nodarbībā tiksies 17.oktobrī pulksten 9.30 sporta skolas angārā. Tā vadītāja Gaida Gozeviča...