Cīnīsies pret atkarību

Alūksnes rajona valsts un pašvaldību institūcijas, nevalstiskās organizācijas un izglītības iestādes var pieteikties VVC izsludinātā konkursa “Psihoaktīvo vielu lietošanas un azartspēļu atkarības ierobežošana” realizācijai 2004.gadā.

Alūksnes rajona valsts un pašvaldību institūcijas, nevalstiskās organizācijas un izglītības iestādes var pieteikties Veselības veicināšanas centra (VVC) izsludinātā konkursa "Psihoaktīvo vielu lietošanas un azartspēļu atkarības ierobežošana" realizācijai 2004.gadā.
Konkursa mērķis ir mazināt tabakas, alkohola un narkotiku lietošanu un novērst azartspēļu atkarību Latvijā. Alūksnes rajona padome jau ir nolēmusi piedalīties konkursā tāpat kā pērn un pašlaik izstrādā projekta pieteikumu.
"Konkursā ir noteiktas konkrētas mērķgrupas un izstrādātas četras pamatprogrammas: smēķēšanas, alkohola, narkotisko vielu lietošanas ierobežošana vai azartspēļu atkarības mazināšana. Pretendenti var iesniegt projektus par vienu vai vairākām daļām. Tos vērtēs katrā daļā atsevišķi. Līgumu ar konkursa uzvarētāju slēgts par visu projektu kopumā vai atsevišķām tā daļām," stāsta VVC reģionālā koordinatore Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonā Ingrīda Sniedze.
Pasākuma grupa "Smēķēšanas izplatības mazināšana" paredz veidot plašu sadarbības tīklu tabakas kontrolei pašvaldībās; izstrādāt primārās aprūpes speciālistu apmācības programmu un to realizēt, lai motivētu pacientus atmest smēķēšanu; veikt pētījumu par smēķēšanas izplatību grūtniecības laikā.
Pasākuma grupa "Alkohola lietošanas ierobežošana" paredz veidot pašvaldību politiku alkohola lietošanas ierobežošanai; izstrādāt un realizēt apmācību programmu tiesību sargājošo institūciju pārstāvjiem, kā arī veikt sabiedrības informēšanas kampaņu, lai cilvēki mazāk vadītu automašīnu alkohola reibumā.
Savukārt pasākuma grupas "Nelegālo narkotisko vielu lietošanas ierobežošana" laikā izstrādās un realizēs apmācības programmu tiesībsargājošo iestāžu un sociālajiem darbiniekiem riska grupu identificēšanai; izdos informatīvi izglītojošus materiālus par narkotiku lietošanas profilaksi un organizēs nometni riska grupu bērniem.
Arī pasākuma grupas "Azartspēļu atkarības ierobežošana" laikā izstrādās un realizēs apmācību programmu, bet šoreiz skolotājiem un sociālajiem darbiniekiem par azartspēļu veidošanās mehānismiem un profilaksi; veiks pētījumu par azartspēlēm un izdos informatīvi izglītojošu materiālu par azartspēļu atkarību.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 1.marts. Konkursa nolikumu var saņemt VVC Rīgā, iepriekš samaksājot 20 latus. Projektus paredzēts realizēt līdz 2004.gada 31.decembrim.

Citu datumu laikraksti

 • Ziema turpina valdīt

  Februāra 2.dekāde (no 11. līdz 20. februārim) sola daudz aukstu un sniegotu dienu. Par to laikrakstu informē Latvijas hidrometeoroloģijas aģentūras...

 • Mežu “veselība” uzlabojas

  Valsts meža dienesta novērojumi liecina, ka desmit gadu laikā kokaudzes kļuvušas veselīgākas. Tomēr pagājušā gada rezultātos minēts, ka parauglaukumi...

 • Ar kiberpilsētas projektu iepazīstina uzņēmējus

  Alūksnē bija ieradušies pārstāvji no Vidzemes augstskolas, reģiona Profesionālās izglītības centra un Pasaules brīvo latviešu apvienības, lai kopīgi...

 • Tiekas Absolventu vakarā

  Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja tradicionālo Absolventu vakaru.Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas...

 • Saeimas deputāts mudina zemniekus neklusēt

  Alūksnē darba vizītē pagājušās nedēļas nogalē bija ieradies Saeimas deputāts Andis Kāposts, kas ir arī “Zaļo un Zemnieku savienības” frakcijas...

 • Arhīvā palielinājies sagatavoto izziņu skaits

  Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts arhīvs sagatavojis gandrīz par 300 izziņām vairāk nekā 2002.gadā.Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts...