Cope

Jūlija bezvējš pie ūdeņiem ir labs atpūtai, bet ne makšķerēšanai. Pati veiksmīgākā cope ir pelēkās, siltās, bet ne karstās dienās, ar smidzinošu lietutiņu un lēnu vējiņu. Labi ķeras zivis pirms un pēc pērkona negaisa.

Jūlija bezvējš pie ūdeņiem ir labs atpūtai, bet ne makšķerēšanai. Pati veiksmīgākā cope ir pelēkās, siltās, bet ne karstās dienās, ar smidzinošu lietutiņu un lēnu vējiņu. Labi ķeras zivis pirms un pēc pērkona negaisa.
Spiningotāji turpina spiningot līdakas, zandartus un asarus upju līčos, kur plēsīgās zivis ir ielīdušas augu biezokņos. Arī ezerā no laivas iespējams tikt pie skaista plēsīgo zivju loma. Līdakas barojas un medī vienatnē. Savam upurim viņas uzbrūk no slēpņiem, tādēļ vajag piedāvāt nelielus mānekļus. Parasti māneklim viņa uzbrūk enerģiski, saspiežot to savos žokļos, cope izpaužas spēcīgā rāvienā. Ja spiningojiet ar mākslīgo mānekli, tad, sajūtot kaut mazākās aizdomas uz copi, nepieciešams nekavējoties piecirst, bet, ja ar dzīvo zivtiņu, tad jānogaida, lai līdaka ēsmu ierij un tikai tad jāpiecērt.
Lai ķertu līdakas, labi jāpārzina īstās vietas un jābūt krietnam speciālistam. Līdakas šajā laikā parasti uzturas meldrāja malā vai starp ūdensaugiem. Ja spiningotājam izdodas iemest vizuli pareizajā vietā, tad vislabāk to vilkt gar pašu ūdenszāļu maliņu. Ja vizulis peldēs kaut metru tālāk, līdaka tam pakaļ neskries. Pieredzējuši spiningotāji prot izvadīt vizuli pa dažādām ūdenstaciņām starp meldriem un ūdenszālēm. Ļoti pateicīgs laiks līdaku ķeršanai ezeros ir tad, kad spēcīgāks vējš un viļņi padzenā plēsoņas uz brīvākiem ūdeņiem.
Asaru vietas viegli noteikt pēc šļakstiem, ko tie rada, meklējot zivju mazuļus. Tur var iemest mazu, rotējošo vizulīti, kura āķis ir nomaskēts ar sarkaniem diegiem. Daudzi spiningotāji mēdz ņemt līdzi arī makšķeri - rāmā laikā asarus var saķert arī ar to, uz āķa liekot sliekas vai zivju mazuļus.
Naktīs par ēsmu interesējas arī zuši. Kā ēsmu var izmantot gan sīkas veselas zivtiņas, gan to gabaliņus vai naktstārpus un žirgtu slieku pušķīšus. Vēl var izmantot zirņu pākstis, lai gan lielāka iespēja tikt pie zušiem ir ar iepriekš minētajām dzīvnieku valsts ēsmām. Lieliska ēsma zušu makšķerēšanā ir gliemji.
Ātri un viegli pagatavojama ēsma, kas ir noderīga visu karpu dzimtas zivju makšķerēšanai.
Kārtīgi jāsamaisa manna, kukurūzas milti, kā arī sausiņi. Visām šīm sastāvdaļām ir jābūt vienādā daudzumā. Pēc tam jāpielej konservētas kukurūzas sula, līdz rodas tvirta masa. Šai masai var pievienot arī saspiestu konservēto kukurūzu.
ne asakas vēlot - Raivo Āķītis

Citu datumu laikraksti