19. jūnijs. Diena, kad zivis ķersies “gariem zobiem”. Katra ūdenskrātuve ir specifiska, un tā barība, kas ļoti labi piesaista vienā ūdenskrātuvē, varbūt nemaz nav derīga citā ūdenī.
19. jūnijs. Diena, kad zivis ķersies "gariem zobiem". Katra ūdenskrātuve ir specifiska, un tā barība, kas ļoti labi piesaista vienā ūdenskrātuvē, varbūt nemaz nav derīga citā ūdenī.
20. — 21. jūnijs. Normālas copes dienas. Jūnijs ir labākais ālantu makšķerēšanas laiks, jo viņi ļoti aktīvi barojas. Dienā viņi rij visu, kas kustas. Naktīs ālanti droši pamet savas slēptuves un barojas ar dažādiem mikroorganismiem, tārpiņiem un kukainīšiem, kas atrodami grunts tuvumā. Ļoti efektīva ir pludināšana, kad ēsmai uz āķa liek aļģes. Arī meklēt ālantus vajag tur, kur ir daudz šīs zaļās barības — akmeņainās vietās un laipu tuvumā.
22. — 23. jūnijs. Nekādi dižie lomi nav gaidāmi. Vienīgi naktīs zivis pametīs savas slēptuves.
24. — 25. jūnijs. Normālas copes dienas. Visiem makšķerniekiem lieliski jāzina zivju barošanās īpatnības un barības ieguves veids, lai sakārdinātu lielās līdakas.
26. jūnijs. Asari ir ļoti rijīgi un labprāt medī seklumos. Viņu uzmanību var piesaistīt ar nelieliem peldošajiem vobleriem un maziem poperiem.