Copes kalendārs

19. decembris. Teicama copes diena, par ēsmu interesi izrādīs visu zivju sugas, kas nav devušās ziemas miegā.

19. decembris. Teicama copes diena, par ēsmu interesi izrādīs visu zivju sugas, kas nav devušās ziemas miegā.
- 20. decembris. Pie loma tiksiet tikai pārbaudītās vietās un ar pārbaudītiem rīkiem. Zivis būs mazaktīvas.
- 21. – 22.decembris. Labas copes dienas. Tikai tur, kur ledus drošs, šodien bļitkotāji drīkst cerēt uz pamatīgiem asariem un ne tik pamatīgām raudām. Upēs, kur no ledus nav ne miņas, turpināsies skaistas vēdzeļu naktis.
- 23. – 24.decembris. Zivju aktivitāte krasi saruks un makšķernieki varēs bez sirdsapziņas pārmetumiem laiku veltīt ģimenei un Ziemassvētkiem.
- 25.decembris. Normāla copes diena. Labākie panākumi gaidāmi balto zivju makšķerniekiem. Ieteicams būtu padomāt arī par ziemas iebarojamo ēsmu, bet nedrīkst "pārsālīt" ar iebarošanu, jo daudzas zivis devušās ziemas miegā.
- 26.decembris. Laba diena makšķerēšanai, sevišķi plēsīgo zivju, taču makšķerniekam jāatceras, ka izmantot drīkst tikai necilo zivju mazuļus, bet sevišķi iecienītas ir karūsas, raudas, grunduļi. Par ēsmas zivtiņām aizliegts izmantot vērtīgo sugu mazuļus, piemēram, foreles, līņus, alatas.
- 27.decembris. Vēlamie panākumi nebūs, taču jau naktī aktivizēsies vēdzeles, kuras vēlēsies nobaudīt ķīša gaļas gabaliņus vai arī jādodas uz jūru butēs.
- 28. – 29.decembris. Atkal varam cerēt uz skaistiem lomiem, it sevišķi apmākušajās dienās un naktīs.
- 30. – 31.decembris. Labas copes dienas. Vēlos rudeņos vizuļiem papildus atsvaru neliek, jo ir lielākas iespējas aizķerties aiz siekstām vai citiem zemūdens ķērājiem, labāki panākumi būs, ja spiningošanā izmantosiet smagus mānekļus. Āķis nekādā ziņā nedrīkst iespaidot vizuļa spēli.

Citu datumu laikraksti