Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Copes kalendārs

17. jūlijs. Slikta copes diena. Makšķerēt miermīlīgās zivis, tostarp arī brekšus, bez iebarošanas ēsmas ir bezcerīgi, iespējams noķert tikai gadījuma zivis.

17. jūlijs. Slikta copes diena. Makšķerēt miermīlīgās zivis, tostarp arī brekšus, bez iebarošanas ēsmas ir bezcerīgi, iespējams noķert tikai gadījuma zivis. Turklāt radīsies sajūta, ka brekši un arī citas zivis beigušas kādu mācību iestādi. n 18. — 19.jūlijs. Teicamas copes dienas. Vēl pirms dažiem gadiem makšķernieki mājās vārīja dažādas putras, tostarp arī miežu un citu graudaugu putras, saspaidīja to barotavās, bet toreiz jau nebija pārdošanā gatavās iebarojamās ēsmas, ar kurām iespējams gūt lieliskus panākumus. Kas ir iebarojamā ēsma un kādas ir tās funkcijas? 1. Piesaistīt zivis, arī brekšus, makšķerējamai vietai. 2.Noturēt zivis vietā, kur ir barotava un āķis. 3.Nekādā gadījumā nedrīkst pārbarot zivis, bet gan tikai rosināt tām apetīti un nobaudīt delikatesi, kas ir uzsprausta uz āķa. 4."Iemidzināt" zivju uzmanību un aizdomas par gaidāmajām briesmām. Ne vienmēr graudaugu, pašgatavotā putra atbilst šīm prasībām. Protams, ja tās sastāvā nav komponentu, kas būtu līdzvērtīgi veikalos nopērkamajām makšķerēšanas speciālistu izstrādātajām iebarojamām ēsmām.
20. - 23.jūlijs. Sliktas copes dienas. Līdakas jūlijā vislabāk ķert nevis uz vizuļiem, bet ar ēsmas zivtiņu. Vizuļiem līdakas gandrīz nepievērš uzmanību, tādēļ dabīgā ēsma vienmēr ir labāka par mākslīgo, it īpaši, kad zivis ir paēdušas un izvēlīgas pārtikā.
24.jūlijs. Laba copes diena. Vai džigāķu formai ir kāda nozīme? Pastāv aptuveni desmit veidu dažādu džigāķu formu. Daži no tiem ir paredzēti, lai tvisteru varētu vadīt tuvu ūdenstilpes gultnei. Ir atsevišķi džigāķu veidi, kuri paredzēti, lai uzlabotu tvistera spēli, jo tiem ir plata svina bumbiņa, kura dod papildu vibrācijas. Tomēr formai nav tik liela nozīme, kā pareizai svara un āķa izvēlei. Nav ieteicams lietot pārlieku lielus vai nesamērīgi mazus džigāķus.

Citu datumu laikraksti

  • Sezonā varēs nomedīt 130 vilkus

    Ar 15.jūliju sāksies vilku medību sezona. Tās laikā Latvijā var nomedīt 130 vilkus, tas ir tikpat, cik pagājušajā sezonā.Ar 15.jūliju sāksies vilku...

  • Copes kalendārs

    10. jūlijs. Jūlija bezvējš pie ūdeņiem ir labs atpūtai, bet ne makšķerēšanai. Pati veiksmīgākā cope ir pelēkās, siltās, bet ne karstās dienās, kad...

  • Uz zušu lomu jāgaida vismaz seši gadi

    Alūksnes un Jaunalūksnes pašvaldību iestāde “Alja”, turpinot sadarbību ar Igaunijas zivjaudzētavu, Alūksnes ezerā otro reizi ielaida ataudzētus zušu...