Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbs ir augstu novērtēts

1947.gada izlaiduma absolventiem ir izveidojusies laba tradīcija. Katru gadu Alūksnes kapusvētku dienā sabraukušie un vietējie alūksnieši tiekas absolventu salidojumā, kur pārrunā darba un dzīves gaitas.

1947.gada izlaiduma absolventiem ir izveidojusies laba tradīcija. Katru gadu Alūksnes kapusvētku dienā sabraukušie un vietējie alūksnieši tiekas absolventu salidojumā, kur pārrunā darba un dzīves gaitas.
Absolventi sarakstās, apsveic cits citu ievērojamās jubilejās un svētkos. Kuplā skaitā absolventi bija ieradušies uz Alūksnes Valsts ģimnāzijas jubileju.
Rajona laikrakstos raksta rakstus par absolventiem, kas dzīvē, darbā ir guvuši izcilus panākumus. Tie parasti ir cilvēki ar akadēmisku izglītību, augstskolu beiguši, zinātnieki, augstskolu pasniedzēji, vidusskolu pedagogi, inženieri, filologi, ārsti.
Vairāki ģimnāzijas absolventi pēc akadēmiskās izglītības iegūšanas kļuva par Latvijas Republikas dažādu augstskolu pasniedzējiem. Daila Laura Kadile strādāja par pasniedzēju Rīgas Tehniskajā Universitātē, Rita Berkolde strādāja Daugavpils Universitātē, Meta Tiro strādāja Latvijas Universitātē, profesors, medicīnas zinātņu doktors Modris Melzobs P.Stradiņa klīniskajā Universitātē, Gunārs Melgalvs - docents, inženierzinātņu doktors Lauksaimniecības universitātē.
Šajā rakstā pastāstīšu sīkāk par Dailas Lauras Kadiles mācībām un darba gaitām. Daila dzimusi 1927.gada 27.novembrī. Mācījusies Liepnas pamatskolā no 1936. līdz 1942.gadam. Alūksnes Valsts ģimnāzijā mācījusies līdz 1947.gadam.
Pēc ģimnāzijas beigšanas studējusi Latvijas Valsts pedagoģiskā institūta Svešvalodu fakultātē, to absolvējusi 1951.gadā. Darba gaitas uzsākusi Cēsu 1.vidusskolā par vācu valodas skolotāju. Pēc tam darba gaitas saistās ar Rīgas Tehnisko universitāti. No 1962. līdz 1992.gadam Daila Laura Kadile ir Rīgas Tehniskās universitātes Svešvalodu katedras vecākā pasniedzēja.
Plašs pienākumu loks vienlaikus ar pamatdarbu, minēšu dažus no tiem. Rīgas Tehniskās universitātes Ķīmijas fakultātes vecākā vācu valodas lietās. Konsultante Rīgas Tehniskās Universitātes filiālēs - Liepājā vakara un neklātienes fakultātē (1970. - 1973.), Rīgas Tehniskās universitātes Metodiskās komisijas locekle un vadītāja ķīmijas fakultātē.
Atbildīgā par Svešvalodu vakaru organizēšanu (1962. līdz 1972.gadam). Atbildīgā par studentu zinātniskā darba organizēšanu un vadīšanu vācu valodā Rīgas Tehniskajā universitātē, Studentu zinātniski tehniskajā biedrībā (SZTB), tulks Rīgas Tehniskajā universitātē viesiem (no 1962. līdz 1985.gadam), kā arī Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskajās konferencēs.
Profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu Daila saista ar kursiem, referātiem, saraksta un izdod grāmatas. Mācās Minskas Valsts pedagoģiskā svešvalodu institūta Kvalifikācijas celšanas fakultātē (1973.gadā), kvalifikācijas celšanas kursos Erevānas Politehniskajā institūtā (1978.gadā), Rīgas Tehniskās universitātēs Pedagoģiskās meistarības fakultātē (1985. gadā).
Daila uzraksta mācību grāmatu Rīgas Tehniskās universitātēs studentiem "Deutsch fur den Ingenieren" 1.izdevums 1970.gadā, 2.izdevums 1975. gadā (izdevniecība "Zvaigzne"). Speciālo tehnisko tekstu krājumi visām Ķīmijas fakultātes specialitātēm. Tekstu krājums "Gesprachsthemen" (1974.gadā). Referāti par sarunu valodas mācīšanu un sarunas iemaņu attīstīšanu studentiem tehniskajās augstskolās. Referāti par darbu tulku grupās Rīgas Tehniskajā universitātē un tehnisko mācību līdzekļu pielietojumu referāts un vingrinājumu krājums vācu valodas gramatika "Der Konjuktiv".
Daila ir nodarbojusies ar tulkošanu, šo darbu skaits ļoti plašs. RTU darbinieku sarakste ar Vācijas augstskolu kolēģiem.
Dailas darbs ir augstu novērtēts. Viņai izteiktas vairākas pateicības, saņemti ordeņi un medaļas. Tagad Daila ir pelnītā atpūtā.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Adventes pasākumi. 7.decembrī pulksten 17.00 Alūksnes rajona Alsviķu kultūras namā iedegs otro svecīti adventes vainagā.Adventes pasākumi -...

 • Lai vairotu gaidīšanas prieku

  Nav vairs aiz kalniem Ziemassvētku svētvakars un arī jaunais 2004.gads, ko aizvadīsim Pērtiķa zīmē. Lai sagādātu prieku sev un citiem, aicinām ieiet...

 • Eglīti var noskatīt valsts mežā

  Iedzīvotāji vienu Ziemassvētku eglīti personiskajām vajadzībām var izraudzīties valsts mežā. Par to nav jāmaksā.Iedzīvotāji vienu Ziemassvētku eglīti...

 • Policija informē

  Dzīvokļiem izsit logus. Alūksnē, Helēnas ielā, 27.novembrī izsists dzīvokļa logs.Dzīvokļiem izsit logus Alūksnē, Helēnas ielā, 27.novembrī izsists...

 • Rīkos karnevālu pogu vācējiem

  Virešu bibliotēkas vadītāja Ausma Agare ar karnevālu gatavojas iepriecināt pagasta pogu vācējus, kas savāktās pogas varēja atpazīt izstādē Dekoratīvi...

 • Noslēgušās rajona skolu basketbola sacensības

  Alūksnes rajona skolu basketbola komandu sacensībās šogad piedalījās pārsteidzoši liels dalībnieku skaits - 400.Alūksnes rajona skolu basketbola...

 • Tests bērna zināšanu pārbaudei pirms skolas

  Kā tevi sauc? (Uzdodiet dažādos variantos šo jautājumu, piemēram, nosauc uzvārdu, nosauc vārdu, kā tevi sauc mamma mājās, kā sauc vecmāmiņa, tētis...

 • Aktivitātes pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte”

  Esam Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ar gaišu un saulainu nosaukumu “Pienenīte”. Kā pieneņu pūkas mazuļi katru pavasari izlaidumā izlido uz...

 • ***

  No šodienas laikrakstā reizi ceturksnī veidosim lappusi, kurā atspoguļosim Alūksnes rajona pirmsskolas izglītības iestāžu aktivitāti, dzīvi tajās -...