Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sāk asfaltbetona ražotāji

Rūpnīcā: gatavo asfaltu autoceļu remontam trīs rajonos.

Rūpnīcā: gatavo asfaltu autoceļu remontam trīs rajonos
Šodien Alūksnes 15.ceļu pārvaldes asfaltbetona rūpnīcā "Zāgadi" sāk gatavot asfaltu ceļu bedrīšu remontam. Uzņēmuma ekonomiste Laila Salmiņa prognozē, ka darba apjoms būs tāds pats kā pērn - par apmēram 30 000 latu.
"Asfalta ražošanai drupina granti, granīta šķembas un pievieno minerālpulveri, kas ir uzņēmuma gatavotas izejvielas. Tikai bitumenu ved no Tallinas. Vispirms ražosim asfaltu bedrīšu remontam, kas jau sākas ne tikai Alūksnes, bet arī Balvu un Gulbenes rajonā. Gadā ražojam četrus līdz piecus tūkstošus tonnu asfaltbetona. Ja ir jāasfaltē jauni ceļi un laukumi, tad darba ir vairāk, bet bedrīšu remontam ir apmēram tāds pats apjoms," stāsta Alūksnes 15.ceļu pārvaldes būvmateriālu ražošanas iecirkņa vadītājs Valdis Leišavnieks.
Šogad ir apvienota dolomīta šķembu bāze Gaujienas pagastā un asfaltbetona rūpnīca Strautiņos, veidojot ceļu būvmateriālu ražošanas iecirkni.
V.Leišavnieks skaidro, ka dienā saražo 30 līdz 40 tonnas asfaltbetona. Rūpnīca tik lielu ražību var sasniegt stundā. Varētu ražot vairāk, bet nav tik liela pieprasījuma, jo jaunu ceļu asfaltēšana ir dārga. Seši strādnieki tiek galā ar pasūtījumiem, un darba pietiks līdz vēlam rudenim.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jādodas ārpus mājas

    AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

  • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

    Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

  • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

    Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...