Darbu uzsācis P.Stradiņa slimnīcas veselības aprūpes fonds

Pagājušā gada nogalē aktīvu darbību uzsākusi jauna sabiedriska organizācija - atklātais P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Veselības aprūpes fonds.

Pagājušā gada nogalē aktīvu darbību uzsākusi jauna sabiedriska organizācija - atklātais P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (KUS) Veselības aprūpes fonds, kas fiziskām un juridiskām personām piedāvā plašas iespējas saņemt augsti kvalificētu plānveida ārstniecisko palīdzību.
Fonds izstrādājis un piedāvā iedzīvotājiem arī gluži jaunu pakalpojumu - iespēju veikt profilaktisku sava veselības stāvokļa apsekošanu pie labākajiem slimnīcas speciālistiem.
Fonda dibinātāju - vairāku P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārstu - mērķis bija izveidot tiltu starp pacientu un mediķiem, lai maksimāli atvieglotu un racionalizētu ārstniecības procesu: fonda biedriem nav jāgaida rindās, viņi var arī izvēlēties, kura konkrētā speciālista palīdzību saņems.
Līdzekļi tiek uzkrāti laikus
Fonds darbojas kā dalībnieku naudas krājkasīte, ar nosacījumu, ka katrs fonda dalībnieks pats piedalās finanšu līdzekļu uzkrāšanā. Fonda dalībnieka ieguldīto naudu mērķtiecīgi un efektīvi izlieto viņa veselības atjaunošanai tad, kad tas ir nepieciešams. Kļūstot par fonda dalībnieku, līdzekļi veselības atjaunošanai tiek uzkrāti laikus.
"Līdz šim P.Stradiņa KUS veiksmīgi darbojās slimnīcas Attīstības fonds, kura mērķis galvenokārt bija veicināt slimnīcas izaugsmi, piesaistīt sponsorus un atbalstītājus. Izanalizējot vairāku Latvijas ārstniecības iestāžu, kā arī ārvalstu veselības aprūpes sistēmu pieredzi, secinājām, ka slimnīcai būtu nepieciešams vēl arī tāds fonds, kas, balstoties uz strikti definētām finansiālajām saistībām starp pacientiem, mediķiem un ārstniecības iestādi, vismaz daļai sabiedrības jau tagad pavērtu iespējas izjust civilizētajām valstīm raksturīgo medicīniskās aprūpes pieejamību un kvalitāti. Cilvēki, kas jau izmantojuši mūsu jaunradītā fonda piedāvātos pakalpojumus, ir apmierināti," saka Dr. Māris Pļaviņš, P.Stradiņa KUS direktors.
Piedāvā ātru un kvalitatīvu palīdzību
Atšķirībā no apdrošinātāju piedāvātajiem pakalpojumiem, kur, vadoties pēc solidaritātes principa, naudas līdzekļi nonāk "kopējā katlā", Veselības aprūpes fonda biedru iemaksāto naudu izlieto tikai viņu pašu vai viņu rakstiski norādīto personu ārstēšanai. Fonds piedāvā ātru un kvalitatīvu mediķu palīdzību, kas nav atkarīga no slimokasu noteiktajām kvotām.
"Fonda dalībnieki, periodiski iemaksājot noteiktas naudas summas un veidojot naudas uzkrājumu fondā, dara to ar apziņu, ka šo naudu mērķtiecīgi novirzīs viņiem nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu kvalitatīvai sniegšanai. No otras puses - fonda dalībnieki kreditē slimnīcu, līdz ar to iegūstot pavisam konkrētas priekšrocības - viņi kļūst par slimnīcas prioritārajiem pacientiem, un viņiem plānveida medicīnisko palīdzību sniedz ārpus pastāvošās kvotu sistēmas radītajām rindām," saka Dr. M.Pļaviņš.
Par fonda dalībnieku var kļūt gan fiziskas, gan juridiskas personas. Kļūstot par fonda dalībnieku, ikviens darba devējs var efektīvi nodrošināt savu darbinieku ārstēšanos. Fiziskām personām ir iespēja solidāri parūpēties par ģimenes locekļu ārstēšanās iespējām - ikvienam fonda dalībniekam ir tiesības uzkrātos līdzekļus novirzīt tuvinieku vai citu fizisku personu ārstēšanai P.Stradiņa KUS.
Lai kļūtu par fonda dalībnieku, jāaizpilda pieteikums un jānoslēdz līgums. Atbilstoši līguma nosacījumiem, ir jāveic pirmās iemaksas (iestāšanās maksa ir sākot no sešiem latiem par fizisku personu līdz 51 latam par juridisku personu). No šā brīža uzsāk finanšu līdzekļu uzkrāšanu fonda dalībnieka ārstniecības vajadzībām. Fonda dalībnieku tālākās iemaksas fondā nav limitētas: katrs fonda dalībnieks var veidot naudas uzkrājumus, vadoties no iespējām.
Nav jāmeklē ārsta nosūtījums
Jaunums maksas ārstniecības pakalpojumu sistēmā ir Veselības aprūpes fonda un slimnīcas kopīgi realizētais projekts "Veselības pārbaudes karte". Cilvēkiem, kas vēlas apzināt savu veselības stāvokli, P.Stradiņa slimnīcā ar šo karti to iespējams izdarīt vienkārši, ātri un ērti. Nav jāmeklē ārsta nosūtījums, izmeklējumu laikus saskaņo, izmeklējumus veic noteiktā secībā bez lieka laika patēriņa.
Kvalificētu slēdzienu par veselības stāvokli un iespējamās rekomendācijas "Veselības pārbaudes kartes" īpašnieki saņem aptuveni pēc nedēļas ar pasta starpniecību. Slēdzienam ir kā informatīvs, tā rekomendējošs raksturs, un tas dod iespējas laikus pievērsties nepieciešamo ārstniecības pasākumu veikšanai. "Veselības aprūpes kartes" cena ir 50 lati.
P.Stradiņa KUS Veselības aprūpes fondā šobrīd ir viens juridiskais dalībnieks (uzņēmums, kas veido naudas uzkrājumus 70 darbinieku veselības aprūpei), kā arī vairākas fiziskās personas. Fonda mājvieta ir P.Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Pilsoņu ielā 13, Rīgā, 9.korpuss 1.kabinets, 1.stāvs. Tālrunis uzziņām 7069972.
Fakti
Fonda dibināji ir vairāki P.Stradiņa KUS ārsti - Valdis Pīrāgs, Maija Eglīte, Ināra Logina, Māris Pavārs, Edvīns Lietuvietis, Pēteris Stradiņš, Ingrīda Frickausa, Ausma Lutere un citi. Fonda ikdienas darbu vada tā direktors Vilnis Mūriņš.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...