Dārzeņu biezzupa ar šampinjoniem

Pēc pavadītajiem svētkiem gada nogalē, kad galds bijis klāts ar sātīgiem un daudzveidīgiem ēdieniem un arī naudas maciņš ir krietni patukšots, ēdienkartē vajadzētu izvēlēties vieglāku barību.

Pēc pavadītajiem svētkiem gada nogalē, kad galds bijis klāts ar sātīgiem un daudzveidīgiem ēdieniem un arī naudas maciņš ir krietni patukšots, ēdienkartē vajadzētu izvēlēties vieglāku barību.
Pusdienām vai vakariņām var izvēlēties dārzeņu biezzupu, kuras pagatavošana neprasīs daudz laika un nevajadzēs iztērēt vairāk par trīs latiem. Zupa būs gan sātīga, gan veģetāra, jo tai nav vajadzīga gaļa. Protams, gaļēdāji zupai var izmantot ne tikai dārzeņus un sēnes, bet arī pievienot gaļu.
1. Sagriež pupiņu pākstis un burkānus gabaliņos
2 . Sagriež un sīki sakapā sīpolu.
3. Sadala rozetēs puķkāpostu un pēc izvēles sagriež lielākos vai mazākos gabalos.
4. Šampinjonus sagriež šķēlītēs. Ja ir vēlēšanās, tos var arī apcept, lai zupa iznāktu stiprāka.
5. Eļļā apcep sīpolus un burkānus.
6. Apceptajiem sīpoliem un burkāniem pievieno tomātu biezeni vai Ķīnas saldskābo mērci. Visu uzkarsē.
7. Apceptos dārzeņus liek katlā, kur ūdenim jau pievienots buljona kubiņš, pievieno garšvielas un uzvāra.
8. Pēc tam pievieno pārējos dārzeņus - puķkāpostus, nedaudz vēlāk - sēnes un pupiņas. Vāra, kamēr dārzeņi mīksti un zupa gatava.
Zupai ir vajadzīga: neliela puķkāposta galviņa, pāris burkānu, apmēram 150 gramu pākšu pupiņu (var saldētas), 300 gramu šampinjonu, viens kubiks buljona, divi sīpoli, pāris ēdamkarotes tomātu biezeņa vai Ķīnas saldskābās mērces. Var pielikt arī divas ēdamkarotes eļļas, garšvielas "Vegeta", pievienot smalkos piparus.

Citu datumu laikraksti

  • Kokteiļi bērniem, sievietēm un vīriešiem

    Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi, lai uzsauktu tostu par mīlestību, saticību, veselību, mieru un draudzību.Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi,...

  • Aicina pieteikties jaunos rakstniekus

    Latvijas Rakstnieku savienība un Rīgas Jauno literātu apvienība no 14. līdz 18. aprīlim rīko Jauno autoru semināru. Tajā aicināti piedalīties...

  • Aicinājums

    Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz ziedot materiālus Cesvaines pils bojāto konstruktīvo elementu (pārsegumu, sienu, akmens mūra detaļu,...