Datori Holivudas filmās

1. Nevienam teksta redaktoram nav kursora. 2. Galvenie varoņi parasti raksta tekstu neiedomājamā ātrumā, turklāt ne reizes neizmantojot atstarpes (space) taustiņu. 3. Filmu personāži gandrīz vienmēr raksta bez kļūdām.

1. Nevienam teksta redaktoram nav kursora.
2. Galvenie varoņi parasti raksta tekstu neiedomājamā ātrumā, turklāt ne reizes neizmantojot atstarpes (space) taustiņu.
3. Filmu personāži gandrīz vienmēr raksta bez kļūdām.
4. Burti uz jebkura ekrāna ir vismaz pāris centimetru lieli.
5. NASA, CIP un daudzu citu valsts iestāžu izmantotajiem superdatoriem vienmēr piemīt ārkārtīgi elementārs grafisks interfeiss. Ja šiem superdatoriem nav pat visparastākā grafiskā interfeisa, tiem ir neiedomājami jaudīga tekstuālā darba vide, kas pilnībā spēj atpazīt literārā valodā noformētas komandas (šāda darba vide nodrošina pieeju jebkurai nepieciešamajai informācijai, no tastatūras ievadot apmēram šādu tekstu: "nodrošināt pieeju konfidenciālajiem failiem").
6. Lai inficētu datoru ar iznīcinošu vīrusu, atliek tikai uzrakstīt tekstu "ielādēt vīrusu".
7. Visi datori ir savienoti vienotā visaptverošā tīklā, turklāt filmas pozitīvais varonis spēj iegūt informāciju no sliktā varoņa datora pat tajā gadījumā, ja šis dators ir izslēgts.
8. Jaudīgākie datori pīkst, nospiežot jebkuru taustiņu vai pārzīmējoties ekrāna saturam. Īpaši jaudīgie datori teksta izvadi uz ekrāna palēnina līdz tādam līmenim, lai datora lietotājs varētu brīvi lasīt izvadāmo tekstu līdz ar tā izvadi. Daži datori līdz ar teksta izvadi rada skaņas, kas atgādina adatu printera darbību.
9. Visas vadības pultis darbojas ar spriegumu ap tūkstoš vatiem, katra no tām ir aprīkota ar sprāgstošām iekārtām. Datora darbības traucējumus visbiežāk pavada spožs uzplaiksnījums, dūmu mutuļi, dzirksteļu gūzmas, kas gāžas uz visām pusēm, kā arī sprādziens, kas attiecīgās ierīces tuvumā esošos cilvēkus aizmet vairāku metru attālumā.
10. Tūlīt pēc teksta ievades datoru var droši izslēgt, neuztraucoties par tādiem sīkumiem kā ievadītās informācijas saglabāšana.
11. Hakeris spēj apiet pat visnopietnāko drošības sistēmu, uzminot paroli ar otro vai, maksimums, trešo minēšanas reizi.
12. Paziņojumu "pieeja nav atļauta" (access denied) var bez problēmām apiet ar opcijas "Ignore" palīdzību.
13. Jebkurš dators ielādējas ne ilgāk kā divu sekunžu laikā.
14. Arī sarežģītiem aprēķiniem un milzīgu informācijas apjomu ielādei ir nepieciešams ne vairāk par trim sekundēm.
15. Modemi informāciju parasti pārraida ar ātrumu, kas nav mazāks par diviem gigabaitiem sekundē.
16. Ja pārkarst atomstacijas vai raķešu bāzes galvenais dators, uzsprāgst visas vadības pultis un tūlīt pēc tam arī pati ēka.
17. Ja laikā, kad uz datora ekrāna tiek caurskatīts faila saturs, kāds šo failu izdzēš, viss saturs no ekrāna momentāni pazūd.
18. Ja disketē atrodas šifrēti faili, parole tiks pieprasīta, tiklīdz šī diskete tiks ievietota diskdzinī.
19. Ikviens dators spēj apmainīties ar informāciju ar absolūti jebkuru citu datoru neatkarīgi no tā, kas šos datorus ir izgatavojis un kurā galaktikā tie ir izgatavoti, turklāt pilnīgi visām sistēmām ir viens un tas pats standarta informācijas apmaiņas interfeiss, piemēram, nodrošinot iespēju ar adrešu grāmatiņas palīdzību uzlauzt kredītkartes PIN kodu.
20. Jebkuru disketi var nolasīt jebkurš ar diskdzini apgādāts dators, tāpat kā jebkura programma darbojas jebkurā operāciju sistēmā.
21. Jo modernāks ir dators, jo tam ir vairāk podziņu. Turklāt šādam datoram ir nepieciešams īpaši profesionāls lietotājs, jo uz podziņām nav neviena apzīmējuma, ja neskaita podziņu "pašiznīcināšanās".
22. Lielākā daļa datoru, pat vismazjaudīgākie, ir spējīgi projicēt uz ekrāna reālistisku interaktīvu animāciju ar milzīgu izšķirtspēju un fotoreālistisku krāsu dziļumu.
23. Jebkurš portatīvais dators spēj darboties pilnekrāna videofona režīmā teicamā kvalitātē.
24. Attēls monitorā ir tik spilgts, ka skaidri projicējas uz datorlietotāja sejas.
25. Interneta meklēšanas programmas ir tik attīstītas, ka sameklē saites vajadzīgajai informācijai neatkarīgi no tā, cik daudz un cik vispārīgi atslēgas vārdi tām tiek nodoti.
Iespējams, daļa no šiem piemēriem ir nedaudz pārspīlēti un bieži vien dators filmās tiek attēlots pietiekami reālistiski, tomēr minētie piemēri ir uzskatāms pierādījums faktam, ka filmu scenāriju autori (vai režisori) ševišķi labi IT jomā neorientējas. Taču var jau būt, ka šie cilvēki apzināti sniedz mums iespēju kārtējo reizi veselīgi pasmieties :).
www.workingday.lv

Citu datumu laikraksti

 • Var izraisīt mazo degvielas tirgotāju bankrotu

  Ja valdība pieņems jaunus noteikumus par degvielas rezervēm, tad tie ietekmēs visu Latvijas degvielas tirgu, bet sevišķi mazo un vidējo degvielas...

 • “Kabeļu tilts” uz Olimpiādi

  Alūksnes iedzīvotājiem “kabeļu tiltu” uz Olimpiskajām spēlēm Atēnās piedāvā “Telia MultiCom”. Tā ir šīsvasaras sporta tematikai veltītā...

 • Kājām mēro 240 kilometrus

  Alūksnes svētceļinieku grupa bija starp 32 grupām, kas Aglonas bazilikas laukumā iegāja, skanot baznīcas zvaniem.Alūksnes svētceļinieku grupa bija...

 • Bojā iet cilvēks

  Alūksnes rajonā šķembu bāzē Virešu pagastā trešdien notikusi divu smago automašīnu sadursme, kurā cieta trīs cilvēki, bet viens gāja bojā.Alūksnes...

 • Pagastā gatavojas jubilejas sporta spēlēm

  Mālupes pagasta padome rīko 10. Alūksnes rajona pašvaldību sporta spēles. Tām sporta laukums pie pamatskolas ir gandrīz sakārtots.Mālupes pagasta...

 • Pieturās parādās grafīti

  Šogad pirmajā pusgadā pārgalvīgi autobraucēji, zagļi un huligāni valsts autoceļu aprīkojumam nodarījuši zaudējumus 135 000 latu apmērā, tas ir par 23...