Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dažos mirkļos jūtas patiesi laimīga

Annenietei Ilonai Krievai ir mīlīgs smaids un gaiša dzīves uztvere. Viņa saka, ka smaidīt neesot grūti.

Annenietei Ilonai Krievai ir mīlīgs smaids un gaiša dzīves uztvere. Viņa saka, ka smaidīt neesot grūti. Ilona uzskata, ka labāk ir nezaudēt optimismu, jo drūmi brīži tāpat atnākot pie jebkura. Ilona nesaka, ka viņai klātos smagi. Jaunajā sievietē nav jaušams arī naids par to, ka dzīve nežēlīgi nodarījusi pāri un ikdienā ir spiesta sēdēt ratiņkrēslā.
Annas pagastā viņa dzīvo kopā ar vecākiem, trīspadsmitgadīgo māsu Ingu un vecmammu kopš 1985. gada. "Man patīk šeit dzīvot, te ir mājas sajūta. Tikai iespēju, dzīvojot laukos, ir daudz mazāk," laikrakstam stāsta Ilona.
Pašlaik Ilonas dzīvē ir saspringts un satraukuma pilns laiks, jo sāksies ieskaites un eksāmeni Alūksnes rajona vakara (maiņu) neklātienes skolā. 20. jūnijā paredzēts izlaidums. Viņai ir iecere tālāk mācīties Jūrmalas rehabilitācijas centrā.
"Tā ir laba skola, kur dažus gadus jau mācījos," atklāj Ilona. Iestāties šajā skolā esot viņas tuvākais mērķis, lai iegūtu augstāko izglītību, taču vispirms esot jānokārto iestājeksāmeni, kuros izvērtē, kāda profesija būtu vispiemērotākā.
Gūst enerģiju gadam
4. jūnijā Ilonai būs dzimšanas diena. Viņas mīļākie ziedi ir gerberas, ko droši vien viņai dāvinās arī šogad. Labprātāk gan patīkot, kad dzimšanas dienas esot citiem, nevis pašai.
"Tā jau daudzi saka, ka Dvīņiem ir divas sejas. Taču ne jau tikai šīs horoskopa zīmes cilvēkiem var būt divas sejas, bet gan jebkuram," prāto Ilona. Viņa nenoliedz, ka esot garastāvokļa cilvēks. Apkārtējiem nekad nenākoties to just, jo emocijas viņa cenšoties paturēt sevī.
"Ja ir slikts garastāvoklis, tad uzmundrināt palīdz draugi, kas dzīvo dažādos Latvijas rajonos, un, protams, tuvinieki. Tad bēdas vieglāk aiziet projām,’’ saka Ilona.
Ar dažiem mīļiem draugiem iznākot satikties tikai reizi gadā, taču tajos mirkļos viņa jūtoties laimīga un gūstot enerģiju visam gadam. Šādas tikšanās decembra sākumā, kad atzīmē Invalīdu dienu, rīkojot apvienība "Apeirons". Arī Annas pagastā tradicionāli ir šādi pasākumi. Draugi esot arī klasē, kur izveidojies jauks kolektīvs. Atzinīgus vārdus viņa saka arī par skolasbiedriem un skolotājiem. "Ir skumīgi, jo būs žēl šķirties no viņiem," atzīst anneniete.
Spēku dod saule un vasara
Par labāko draudzeni Ilona uzskata māsu Ingu, lai gan abām ir vairāk nekā desmit gadu starpība. Kopīgi aizraujoties ar zīmēšanu - veido dažādas afišas un tādējādi palīdz mammai, kas strādā par kultūras darbinieci. Ilona apgalvo, ka viņai laimējoties satikt labus cilvēkus. "Spēku man dod saule, labs laiks, īpaši vasara. Man patīk daudz ceļot, arī tepat pa Latviju, bet neiznāk bieži, taču kaut vai ciemoties pie radiem, kas dzīvo tālu no šejienes," bilst Ilona.
Viņa apstiprina, ka cenšoties būt stipra. Viņas dzīvesveids esot aktīvs un iznākot daudz laika pavadīt sabiedrībā.
"Jebkuram manā situācijā būtu grūti. Jārēķinās ar to, ka cilvēki skatās un runā. Šķiet, sabiedrība pieradusi, ka ir cilvēki ratos. Tās attieksme vairs nav tik noliedzoša," bilst viņa.
Ilona uzskata, ka mazi bērni vieglāk aprod un nepievērš tik lielu uzmanību kā pieaugušie.
"Es dzīvoju normālu dzīvi. Protams, nav jau viegli. Traucē tas, ka fiziski nevar ērti iekļūt daudzās sabiedriskās vietās," saka viņa.
Stihija ir virtuve
Ilona atklāj, ka neesot liela grāmatu mīļotāja. "Labāk ir strādāt fizisku darbu vai darboties virtuvē. Man patīk gatavot ēst. Tā ir mana stihija, īpaši tad, kad mājās ir viesības. Tad mēs darbojamies kopīgi ar mammu," stāsta Ilona.
Patīkot eksperimentēt ar salātiem. Vilina viss, kas ir jauns un neparasts dažādās jomās. Interesē psiholoģija, pētīt, kas ietekmē cilvēka raksturu un uzvedību. Televīzijā patīk skatīties raidījumu "Viss notiek", labas komēdijas un romantiskas filmas.
Ilona ilgi nevilcinoties lēmumu pieņemšanā. "Ir jādomā ātri un pareizi," spriež viņa. Pret sevi meitene esot kritiska.
"Izvirzu augstas prasības. Citus cilvēkus cenšos pieņemt tādus, kādi viņi ir. Ir tādi, ar kuriem ir grūti kontaktēties un pēc tikšanās māc smagums," stāsta Ilona. Kaitina ļaunums un skaudība. Sevi Ilona lutina, no rītiem ilgi guļot.
"Ja kaut ko ilgi plānoju, tad tas parasti nepiepildās. Citādāk ir ar ātrajiem sapņiem. Tie parasti īstenojas," secina Ilona.

Citu datumu laikraksti

 • Uzzini par sevi internetā

  Informāciju tehnoloģiju uzņēmums "Lursoft IT" ir papildinājis elektroniski pieejamo informāciju pakalpojumā "Tavi dati".Informāciju tehnoloģiju...

 • Vai ir nepieciešams nodrošināt valūtu ar zeltu?

  20.gadsimta sākumā centrālajās bankās bija lieli zelta krājumi, jo tolaik gandrīz visas pasaules valūtas bija piesaistītas zeltam un nodrošinātas ar...

 • Kā iemācīties teikt komplimentus?

  Žurnāla "Mans Īpašums" maija numurā lasiet: mājoklis:ja nepieciešams remonts.Žurnāla "Mans Īpašums" maija numurā lasiet: mājoklis:ja nepieciešams...

 • Upe

  - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams teic.2. - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams...

 • Nav pasaulē vietas, kur nebūtu ukraiņu

  Ukraiņu vēsture Latvijā sākas aptuveni 19.gadsimtā. Pirms 1. pasaules kara ukraiņu diaspora nav bijusi liela - aptuveni trīs līdz četri tūkstoši...

 • Policija imformē

  Iet bojā vīrietis. Ugunsdzēsēji 12.maijā informējuši policiju, ka Pededzes pagastā ugunsgrēkā gājis bojā 1953.gadā dzimis vīrietis.Iet bojā...