Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Degusī Cesvaines pils cieš no atkušņa

Degušo Cesvaines pili ir grūti atkusnī pasargāt no samirkšanas. Aizvadītajās trīs dienās strādnieki centās no pils virsmas novākt sniegu, pirms tas sāktu kust.

Degušo Cesvaines pili ir grūti atkusnī pasargāt no samirkšanas. Aizvadītajās trīs dienās strādnieki centās no pils virsmas novākt sniegu, pirms tas sāktu kust.
"Diemžēl netikām visur klāt. Izdevās glābt galveno - vestibilu un zāli. Taču pils ir samirkusi. Ūdens sūcas cauri," teica Cesvaines pils pārvaldnieks Oļģerts Ozols. Viņš piebilda, ka Rīgas SIA "Plastika" uzdāvinājusi 1200 kvadrātmetrus polietilēna plēves pils virsmas pārklāšanai. Iespēju robežās šonedēļ plēvi pārklās pilij.
Cesvaines mērs Vilnis Špats pauda, ka nepārtraukti norit sarunas ar valdību par to, ka valsts varētu nodot pili pašvaldības īpašumā. Ja Saeima apstiprināšot likumu par valsts un pašvaldību īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, tad procedūra juridiskā ziņā kļūs ievērojami vienkāršāka.
V.Špats teica, ka trešdien pēc sarunas Izglītības un zinātnes ministrijā sapratis - ģimnāzijas problēmu risināšanā jārēķinās ar vispesimistiskākajām prognozēm. "Mēs cīnīsimies par investīcijām, taču tas būs grūti. Jāapkopo dati par skolas vajadzībām, par to, cik bērnu turpmāk te mācīsies," saka V.Špats.
Piektdien pilij iebrukušas viena torņa paliekas, salaužot greznās kāpnes, kas ved uz otro stāvu. Cesvainieši sarūgtināti, ka birokrātijasdēļ nav spēts mēneša laikā uzlikt pilij pagaidu jumtu. Rezultātā ēku bojā atkusnis.
Ceturtdien policija saņēmusi ekspertu atzinumu par to, ka ugunsgrēks pilī izcēlies no nepareizi uzstādītas un lietotas krāsns mansarda stāvā.

Citu datumu laikraksti

  • Vai no Eiropas Savienības var izstāties?

    Jo tuvāk nāk brīdis, kad lemsim par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, jo biežāk uzdodam jautājumu, vai varēsim no tās arī izstāties?Jo tuvāk nāk...

  • Plānotais ir izpildīts

    VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļai 2002. gadā plānotais ir izpildīts. Kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 289 510 latiem.VID...

  • Gūst medaļas Latvijas čempionātā slēpošanā

    Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā.Alūksnes Bērnu...