Dejos starptautiskā festivālā

Initas un Agra Veismaņu vadītā Alūksnes tautas nama deju kopa “Jukums” no 13. līdz 17.jūlijam piedalīsies 6. starptautiskajā deju festivālā “Sudmaliņas”.

Initas un Agra Veismaņu vadītā Alūksnes tautas nama deju kopa "Jukums" no 13. līdz 17.jūlijam piedalīsies 6. starptautiskajā deju festivālā "Sudmaliņas".
Festivāla mērķis ir pulcināt vienkopus Latvijas un citu pasaules valstu dejotājus, parādot katras dalībvalsts individualitāti atsevišķi veidotās programmās. Festivālā piedalīsies deju grupas no Latvijas, Francijas, Horvātijas, Krievijas, Igaunijas, Portugāles, Ukrainas, Vācijas un Ēģiptes. Deju kopa "Jukums" rādīs programmu "Pie Dieviņa dvēselīte", kurai horeogrāfiju un tautas mūzikas apdari veidojusi Sniedze Grīnberga. Attēlojot latviešu bēru un kristību ieražas, šajā uzvedumā tiek filozofiski risināti ar dzīvību un nāvi saistītie jautājumi. Līdz ar "Jukumu" festivālā Latviju pārstāvēs Limbažu kultūras nama deju kopa "Jampadracis", Daugavpils Latviešu kultūras centra deju kopa "Sābri" un folkloras kopa "Svātra", kā arī Rīgas domes Kultūras pārvaldes kultūras nama "Draudzība" jauniešu deju kolektīvs "Zalktis".
Festivāla programma skatāma internetā "www.km.gov.lv", tā būs ļoti daudzveidīga - tikšanās un sadancošanas, labdarības koncerti pansionātos, ielu koncerti, meistarklases ar pasaulē atzītu horeogrāfu piedalīšanos, dalībnieku gājieni, danču vakari. Festivāls nebūs tikai rīdzinieku privilēģija, jo sarīkojumi ar Latvijas un ārvalstu grupu piedalīšanos notiks arī Ainažos, Aizkrauklē, Baldonē, Cēsīs, Jelgavā un Kuldīgā.

Citu datumu laikraksti