Dejotājiem ir sākušies svētku kopmēģinājumi

Vakar līdz pulksten 21.00 Alūksnes rajona 400 dejotāji ieradās Rīgā, Teikas rajona vidusskolā.

Vakar līdz pulksten 21.00 Alūksnes rajona 400 dejotāji ieradās Rīgā, Teikas rajona vidusskolā. Šodien Skonto stadionā sākas gatavošanās deju lielkoncertam "Ritums".
To skatītāji redzēs sestdien, 2.jūlijā, pulksten 11.00 un 18.00 un svētdien, 3.jūlijā, pulksten 16.00.
"Mums nebūs laika domāt par dalību citos svētku pasākumos vai iespēju redzēt citus koncertus. Celsimies un brokastosim pulksten 6.00 un pulksten 22.00 varēsim doties pie miera. Skatīsimies, cik ātra ir transporta kustība Rīgā. Iespējams, ka radīsies kāds brīvs brīdis, bet to redzēsim vēlāk," stāsta Alūksnes rajona skolu deju kolektīvu virsvadītāja Inga Meirāne.
Viņa atzīst, ka svētku dalībniekiem līdzi jāņem dzeramais ūdens. Iepriekšējos svētkos stadiona malās bija ūdens krāni, bet šoreiz par slāpju remdēšanu jāgādā pašiem.
Deju liekoncertā "Ritums"
14 800 dalībnieki izdejos 26 horeogrāfijas un deju virkni. Horeogrāfijas radījuši 19 dažādu paaudžu horeogrāfi un deju skolotāji. Koncerts sāksies ar deju virkni "Kas to Rīgu dimdināja" un turpināsies četru gadalaiku ritumā. Septiņas dejas par dabu izdejos vasaras ritumā, septiņas darba dejas - rudens ritumā, sešas ziemas rituma dejās dominēs gudrība un tikums, bet pavasara ritumā - sešas dejas par cilvēkiem pašiem.
Lielkoncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne - Zālīte uzskata, ka dejas sākums tāpat kā citu dzīvības formu sākums meklējams dabā. "Rituma" mākslinieciskie vadītāji ir Jānis Ērglis un Jānis Purviņš, muzikālais vadītājs - Uģis Prauliņš. Koncertā skanēs pirmatskaņojums "Rituma dziesmas" ar Uģa Prauliņa mūziku un Raiņa vārdiem vokālās grupas "Cosmos" izpildījumā.

Citu datumu laikraksti

  • Bataljona karavīri svin Jāņus

    22.jūnijā Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā notika obligātā militārā dienesta karavīru pašdarbības skate “Jāņu svinēšana”. Skatē piedalījās četras...

  • Aizliedz cigarešu reklāmu presē

    Ar 31.jūliju būs aizliegta tabakas izstrādājumu reklāma presē un citos izdevumos, bet no nākamā gada 1.janvāra - kinoteātros.Ar 31.jūliju būs...

  • Domes deputāti atskatās uz 100 dienās paveikto

    Ap Jāņiem apritēja 100 dienas, kopš darbu sākusi jaunā Alūksnes pilsētas dome, tādēļ tika rīkota preses konference vietējo laikrakstu pārstāvjiem,...